Skocz do zawartości

Budżetowe granie


diabel80
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

jestem "świeżak" na tym forum, więc proszę o wyrozumiałość. Wszystkie uwagi przyjmę z pokorą :D

Siedzę, czytam posty, oglądam Wasze zabudowy i próbuję skompletować jakiś zestaw do swojego auta.

Chciałbym zbudować sobie car-audio w Lagunie 1, elementy będą kupowane stopniowo, w miarę możliwości finansowych ( bez szaleństw - na początek wystarczy czysto grające, niedrogie audio :) )

Muzyka : głównie rock + to co w FM :)

 

mój pomysł:

 

głośniki przód ( nowe - do 300 pln )

u-Dimension el-comp 6

Morel maximo 6,2

 

wzmacniacz ( używka - do 300 pln )

alpine seria V12

 

sub ( nowy - do 300 pln )

intertechnik 8"

RE 8"

 

radio ( na razie mam nowego pioneera deh3000mp, ale chcę go sprzedać i kupić coś lepszego )

 

Co myślicie o tym zestawieniu ?

Edytowane przez diabel80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

alpine jest dość charakterystyczny jeśli chodzi o wysokie rejestry więc trzeba ostrożnie dobierać resztę elementów bo może się okazać, że będzie kapkę za ostro. Oczywiście, że da się nad tym zapanować ale trzeba mieć tego świadomość. Poza tym u-Dimension el-comp 6 kompletnie mi nie podeszły pod rock, nie wiem czy było to za sprawą błędu montażu, a raczej braku strojenia (szybka wrzuta na oryginalnych zwrotkach do tego alpine 3555 a źródło to zdaje się był jakiś wysoki model pioneera...nie pamiętam już dokładnie jaki) czy ten typ tak ma ale gitar to dosłownie nie szło słuchać :/ pamiętam, że kombinowaliśmy z różnymi wzmakami i skończyło się na tym, że kolega zakupił Vibe SE-K60 i po problemie, zagrały jak tak jak tego oczekiwaliśmy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponował bym HSK-165

jak większość ( bez urazy :) )

 

Słuchałem tych hsk i jakoś mnie nie urzekły, każdy je tak zachwala, a moim zdaniem są przereklamowane. Nie jestem jakimś wielkim melomanem, ale tweeter w hsk daje równo po uszach, a przy alpine w szczególności :)

A co myślicie o morel maximo ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobierzesz odpowiednio klocki to HT25 nie będzie taki ostry. Poza tym masz możliwość ściszenia go na zwrotnicy czy możessz nawet samemu zastosować prostego l-pada. Za to tweeter jest dość szczegółowy i nie gra jak za kocem.

Mam ten zestaw dosyć długo i nie narzekam, tylko musisz dobrze wygłuszyć drzwi bo wooferek też dużo potrafi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 300 zł są i jeszcze marudzą ... z tego wynika że za 1 zł powinny być

a kupił byś coś nawet za 1 złotówkę, gdyby Cię nie przekonało ? :)

 

Słuchałem HSK w oplu corsie, z tweeterami zamontowanymi na drzwiach i "wycelowanymi" prosto we mnie :)- zmęczyły mnie te syki...

Tony niskie były jak najbardziej ok, ale jak dla mnie jakoś mało spójnie to grało ( może kwestia ustawień na zwrotnicy i wzmaku )

 

 

 

wystarczy poszukać

jak wpisałem morel w szukajkę to niczego nie znalazłem ... spróbuję jeszcze raz :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazlem, "proszem bardzo":

http://www.strefacaraudio.pl/topic/12471-morel-maximo/page__p__124606__hl__maximo__fromsearch__1#entry124606

 

 

Nie kazdy tweeter powinien grac w twarz, reszte klocków i ukierunkowanie da sie dobrac tak zeby być z zestawu naprawde zadowolonym.

 

Z drugiej strony znów w wiekszości zestawów stockowa zwrotnica zazwyczaj ogranicza głosniki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kupił byś coś nawet za 1 złotówkę, gdyby Cię nie przekonało ? :)

 

jeśli mimo wszystko przymknąłbym oko na wady a reszta by mnie satysfakcjonowała to czemu nie, w przedziale do 300 zł obecnie wiodą prym.

 

z tweeterami zamontowanymi na drzwiach i "wycelowanymi" prosto we mnie :)- zmęczyły mnie te syki...

 

ukierunkowanie dużo niestety daje, może właściciel tak lubi, cóż jego sprawa :)

 

ale jak dla mnie jakoś mało spójnie to grało ( może kwestia ustawień na zwrotnicy i wzmaku )

 

źródła, oraz wzmaka. Zwrotnica po przeróbce ( zresztą opisywanej na forum ) uspokaja tweetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam HT25 i to prawda, że są trochę nie ogarnięte w dłoniach początkującego, ale trzeba dobrać odpowiedni klocek do nich. Na pewno nie polecam zestawienia HSK + jakikolwiek Alpine czy Sony XM. Żeby HT zagrały lepiej trzeba trochę wyłożyć na lepszy wzmak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mi narobiliście mętliku :D

W sumie to niskie tony z HSK jak najbardziej mi odpowiadają, a z tweeterem mogę coś pokombinować ( tzn. z jego ukierunkowaniem )

Jaki wzmak ( 4-ro kanałowy, używka do 300 pln ) polecilibyście do HSK ??

 

Ja znalazlem, "proszem bardzo":

dzięki, pogrzebałem i też już znalazłem :)

 

Aha i czy dobrze kombinuję z subem ?? chcę aby uzupełnił pasmo, nie zależy mi na tym aby jadąc najpierw mnie było słychać, a dopiero po czasie widać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam HT 25 i powiem Ci, że tweeter ten potrafi być nieprzyjemny tylko przy bardzo głośnym graniu, a przy normalnym słuchaniu lub trochę głośniejszym jest ok. Na pewno ma na to wpływ jednostka i wzmacniacz, ale Ty zbierasz dopiero klocki, więc ludzie Ci tu poradzą jak je dobrać, żeby było cacy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym celował w HSK, tym bardziej za 300 zł. nówki, to psie pieniądzę, jak za ten zestaw, również celowałbym w Audisona VR209, nie wiem jak gra Twój pionek, ale Audison nie powinien wyostrzać góry, poza tym na przyszłość bym go zostawił na same woofery, bo takie połączenie cholernie mi odpowiada, te wooferki pod tym piecem na prawdę ożywają i pokazują na co je stać :wink:

 

Aha i czy dobrze kombinuję z subem ?? chcę aby uzupełnił pasmo, nie zależy mi na tym aby jadąc najpierw mnie było słychać, a dopiero po czasie widać :D

 

A tu wtedy jakaś 8", np. Audio System HX w br, zaledwie 15l, a potrafi sporo, ale odpowiednio zasilony, bo ten sub lubi prąd :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak gra Twój pionek

jak na radio za 350 pln to całkiem nieźle :D jest do wymiany na coś co ma 2xrca, sterowanie subem i lepsze parametry.

 

 

bo ten sub lubi prąd

a intertechnik 8" nie potrzebuje dużo prądu i mógłby śmigać na 4-ro kanałówce w mostku :) i największy "+" ...cena :D

 

Panowie dzięki za wszelkie porady i podpowiedzi, ale zwróćcie uwagę na budżet, który podałem :) Audio System i Audison jest OK ale może później :D

 

A co myślicie o wzmaku Pyle QA 4400 lub Macrom M2A.4000 ??

Edytowane przez diabel80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos nie widze tego zejscia z 8 cali w lagunie ale moze ja mam inne oczekiwania od suba

 

W tym momencie dudni w bagażniku jakiś 10" Blaupunkt podpięty pod JBL GTO, więc wszystko inne 8" a firmowe pod mocniejszym piecykiem i tak zagrało by o niebo lepiej :)

Słuchałem tego Intertechnika 8" w zamkniętej małej skrzynce ( chyba 15 litrów ) ale podłączonego w zestawie kina domowego pod amplituner yamahy i powiem, że potrafi przywalić :)

 

A 10" nie mówię nie, skrzynka już jest, więc kasa na piwko zostanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ee tam dały dały :D to tylko taka chwilowa finansowa słabość mnie dopadła...

 

to odłóż na spokojnie i kup raz a porządnie, ja też tak kiedyś kupowałem i nie było to mądre, bo obecnie miał bym jeszcze lepszy sprzęt niż w tej chwili mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zdecydowanie numer 1, chociaż temu drugiemu nie można nic zarzucić, ale tą serię widziałbym bardziej w wersji 2ch i pod suba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...