Skocz do zawartości

9835


oli
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z Alpinką CDA-9835.Chodzi o to,że nie słychać muzyki z CD.Niby płytka się kręci,przewijanie działa,ale zero dźwięków.

Co innego przy tunerze.Tu wszystko słychać,wszystkie funkcje jednostki działają.Przełączam źródło na CD,na wyświetlaczu wszystko teoretycznie jak należy,czas utworu upływa,a muzyki ni hu hu...O co chodzi?Macie może jakieś pomysły zanim zaniosę je do "magika".Może to jakiś bzdet i nie będzie potrzeby jej rozkręcania?

 

Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzasz poprzez RCA , czy wyjścia głośnikowe ?

 

RCA.Głośniki są zasilane z 3 wzmacniaczy.Aktiv 2 way+sub.

 

W menu można wyłączyć końcówki mocy radia. Jak masz głośniki podłączone pod radio to to może być przyczyną.

 

To też ćwiczyłem,bez efektów.

 

No raczej ;) Cuś w torze CD niedomaga chyba ze są jakieś ustawienia audio a których nie wiem ... Kupiles takie radio czy stało sie to niedawno ?

 

I ja też bym się w zasadzie ku temu skłaniał,bo skoro tuner "słychać",to znaczy że wszytko jest podłączone dobrze.Mam tu na myśli połączenie jednostka/wzmacniacze.Sygnał z tunera trafia do RCA i poprzez nie do piecyków.Zmieniam źródło na CD i cisza.Dosłownie,bo nawet szumów nie słychać.Płytkę niby odczytuje,wyświetlacz wyświetla upływający czas utworu,a z głośników ni hu hu muzyki.

 

Radio zakupiłem niedawno.Po podłączeniu "na szybko" zauważyłem ten problem.Więc w te pędy biegiem do zaprzyjaźnionego "magika",którego jeszcze przed świętami złapałem.On "na szybko" podłączył:faktycznie CD nie gra.Pyta się mnie czy jak podłączałem kostki ISO,to czy pomimo faktu posiadania wzmacniaczy podłączyłem,też ISO z wyjściami głośnikowymi?Mówię mu że nie.Nie kojarzę wszystkiego jak do tego doszedł,ale gdy wpiął też do gniazda ISO "głośnikowe",to CD zagrało?Co prawda wszystko było zapięte pod "robocze" wzmacniacze i kolumny HA,ale faktem jest,że muzyczka z CD płynęła.Uradowany gonię do autka,wpinam i lipa,to samo.

 

I stąd właśnie moje pytanie do WAS.Niby radio sprawne,bo u magika grało,u mnie na tunerze też gra,a CD-cisza.Czy jest możliwe że pominąłem,albo źle wpiąłem jakiś kabelek,może są jeszcze jakieś opcje ukryte,które np.wyciszają albo wyłączają CD,a może jeszcze jakiś "trik":).A może faktycznie wysłać je na dłuższy pobyt do SPA?Pytam,bo może można ten problem rozwiązać bez wizyty u speca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro na glosnikowych u niego zagrało to...Hmmmmmmmmmmm...brak pomysłów na proste rozwiazanie ... Posprawdzal bym jeszcze raz wszystkie ustawienia w trybie CD - gdy płytka " gra " ... A jeszcze takie głupie pytanie - jaka płytę/płyty probujesz odtwarzać ? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź pod które wyjście z radia masz podpięty kabel remote. Z radia wychodzą dwa niebieskie, pod jednym napięcie będzie za niskie i wzmacniacz nie będzie się uruchamiał po przełączeniu na CD.

Najlepiej podłączą wzmacniacz na krótko, łącząc kabelkiem wejście plus z wejściem remote przy wzmacniaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że piszesz tylko o teście, bo jeśli ma tak podłączyć na stałe to długo się graniem nie pocieszy ;) I druga sprawa - na remote od anteny napięcie jest takie samo, jak na tym od wzmacniacza... Natomiast natężenie faktycznie może być inne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...