Skocz do zawartości

vibe black air 6 + wygłuszenie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam amm krótkie pytanie czy bardzo duża różnica jest w Vibach tych co w opisie przy niewygłuszonych drzwiach a wygłuszonych ? podłaczyłem wszytsko udało mi się i w ogóle nie ma dobrego basu .... czy jak porzadnie wygłuszę drzwi poprawi się basik i jakość dzwięku ? proszę o szybką odpowiedź ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod jakim wzmakiem je masz? zależy jeszcze jakiego bassu od nich oczekujesz :) ale przy dobrym wygłuszeniu i osadzeniu ich w dystansach różnica będzie nie do porównania :P

wzmacniacz Lanzar htg 434 1200 W

 

narazie takie pierdzenie slycha a nie bassy .... ale jak mowicie ze jak dobrze wyglusze ze bedzie to nie do poznania to poprawiliscie mo humor :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz ustawiony wzmak?? Czy masz bi amp, czy graja poprzez ori zwrotki?? Mam takie aktualnie na pokladzie i wykopu jest pod dostatkiem (drzwi pozadnie wyklejone dekarka)

 

i najwazniejsze, czy masz nowki sztuki, czy juz po wygrzaniu?? One zaczynaja grac noprmalnym basem po okolo 20 godz gry na malej mocy (podobnie jak wiekszosc glosnikow)

 

Nowki (nie wygrzane) slabo kopia, nie mecz ich od razu, najpierw wygrzej

Edytowane przez Ricola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz ustawiony wzmak?? Czy masz bi amp, czy graja poprzez ori zwrotki?? Mam takie aktualnie na pokladzie i wykopu jest pod dostatkiem (drzwi pozadnie wyklejone dekarka)

 

i najwazniejsze, czy masz nowki sztuki, czy juz po wygrzaniu?? One zaczynaja grac noprmalnym basem po okolo 20 godz gry na malej mocy (podobnie jak wiekszosc glosnikow)

 

Nowki (nie wygrzane) slabo kopia, nie mecz ich od razu, najpierw wygrzej

no wlasnie nowki to sa jak wspomnialem uzywane moze 20 minut ..... podlaczone pod wzmacniacz Lanzar 1200w. przy 4ohmach wyjscie jest 2x 250 w rms jak dobrze pamietam w tym wzmacniaczu .... ale mniejsza o to .... w kazdym badz razie nowki graly dopiero z 15 minut lacznego czasu i drzwi kompletnie nie wytlumione ... w poniedzialek rano jak dostane mate jakas dobra wytlumie je jak najlepiej bedzie sie dalo i dam znac wtedy a wzmacniacz ustawiony tak jak koledzy pisali :

WZMACNIACZ:

Level od lewej na ile ? - ustaw mniej więcej w połowie

Bass BOOT ON/OFF - ja bym dał off

Mode Full low czy high pass? - high pass

Lowa pass od lewej - nie działa przy wybranym high pass

 

zdjecie wzmacniacza :

 

http://img574.imageshack.us/i/img0160p.jpg/

 

twoim zdaniem wszystko ok ?

 

Ps

nie wiem tylko dlaczego high pass a nie full ? moze w miedzy czasie odpowiesz ??

 

Pozdrawiam Marcel

Edytowane przez wiemarcel6969
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat jesli chodzi o te moce 1200 i 250rms na kanal to podchodzilbym do tego sceptycznie jesli chodzi o lanzara....podaj jakie masz zabezpieczenie topikowe?? Lanzar strasznie zawyza mocy na papierze. Co do wygluszanie drzwi to przy poprawnych przygotowaniu furtek napewno kolosalnie poprawie sie dynamika i skutecznosc glosnika.....kicku tez zdecydowanie przybedzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie przede wszystkim głośniki wygrzej. Czyli słuchaj na pół maks. głośności najwyżej. I tak przez 20 h, jak już pisał ktoś wyżej. Znalazłem gdzieś, że ten wzmak ma 4x150 W. Ale i w to bym nie wierzył. Ale to nieistotne, mocy wystarczy. Czy woofery masz zamontowane porządnie, na pierścieniach choćby z MDF-u, czy po prostu w drzwiach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem tylko dlaczego high pass a nie full ? moze w miedzy czasie odpowiesz ??

 

ja bym wygrzewal je na ful, jesli masz podlaczone ori zwrotki. Mozesz powlaczac wtedy wszystkie ustawienia czestotliwosci na kanalach na full, zwrotka i tak odpowiednio poobcina pasmo i nic na wzmaku nie bedziesz musiec kombinowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie wygłuszenia to pytanie jeszcze jakie auto, bo w niektórych przypadkach producent już seryjnie zapewnia zamkniętą komorę dla głośnika i wygłuszeniem tylko to poprawiamy + uspokajamy drżące elementy. No i oczywiście samo mocowanie głośników, czyli solidnie przykręcony dystans np. mdf i do tego dopiero głośnik. A jeśli chodzi o zwrotnice to o ile głośniki masz podłączone przez seryjne pasywne zwrotnice to ta we wzmaku na full
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie wygłuszenia to pytanie jeszcze jakie auto, bo w niektórych przypadkach producent już seryjnie zapewnia zamkniętą komorę dla głośnika i wygłuszeniem tylko to poprawiamy + uspokajamy drżące elementy. No i oczywiście samo mocowanie głośników, czyli solidnie przykręcony dystans np. mdf i do tego dopiero głośnik. A jeśli chodzi o zwrotnice to o ile głośniki masz podłączone przez seryjne pasywne zwrotnice to ta we wzmaku na full

opel vectra c przez oryginalne zwrotnice polaczone ... ale przecierz nie ustawie na wzmaku wszytskie mna maksa pasma high low itp ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli przód tniesz na oryginalnych, pasywnych zwrotnicach z zestawu to nie ma konieczności dodatkowego cięcia na wzmacniaczu więc zwrotnicę we wzmacniaczu ustawiasz na full. A co do samego auta to zdecydowanie konieczne jest poprawne przygotowanie drzwi pod car audio...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym wygrzewal je na ful, jesli masz podlaczone ori zwrotki. Mozesz powlaczac wtedy wszystkie ustawienia czestotliwosci na kanalach na full, zwrotka i tak odpowiednio poobcina pasmo i nic na wzmaku nie bedziesz musiec kombinowac

 

Ricola - wiesz o czym piszesz ?? Pokaz mi gdzie ta zwrotka obcina pasmo od dołu . A dlaczego ustawia sie HP na wooferach to chyba nie muszę tłumaczyć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ricola - wiesz o czym piszesz ??

 

One maja sie wygrzac, prawda?? na malej glosnosci lepiej jak wygrzeja sie na basie, gdzie delikatnie zawieszenie bedzie ruszane :cwaniak: . nic im sie nie stanie. Pozniej kiedy juz autor bedzie chceic wykorzystac glosniki na max'a to polecam uciac im pasmo od dolu okolo 80Hz, zeby sie nie meczyly, co nie znaczy ze nie dadza sobie rady od 60Hz :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w innym temacie piszesz ze swoje wygrzewales przy cięciu HP

 

tak od 63Hz, bo mialem swiadomosc tego, ze bede chcial mimo tego, ze nie wygrzane zobaczyc na co je stac :zawstydzony:

 

ale jesli autor bedzie chcial je TYLKO wygrzac pozadnie, bez dawania w palnik to polecam puscic cale pasmo, nic im sie od tego nie stanie, najwyzej sie szybciej wygrzeja- niektorzy wygrzewaja pod samym radiem, gdzie w wiekszosci przypadkow nie ma zwrotek aktywnych i idzie cale pasmo na glosnik, nic sie od tego nie stalo nikomu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co za różnica ciąć HP i dawać w palnik czy ustawić AP i słuchać na niskich poziomach glosnosci ? Oczywiscie zależy od cięć i reszty sprzętu ale zawieszeniom będzie wszystko jedno - dla nich najważniejsze to odpowiedni wychyl - nie ważne przy jakiej częstotliwości. No i by nie przesadzić z tym wychylem na początku - stad dobry pomysł by dać sobie takie zabezpieczenie z postaci HP ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem owe Vibe BA6 przez dłuższy czas. Podłączone były przez oryginalne zwrotnice pasywne z zestawu. Sporo wzmacniaczy się przewinęło. Lekkiego życia u mnie nie miały. Często dostawały w palnik i to pod solidnymi 100+W. Przeżyły. Mało tego mają się dobrze :) dlatego nie widzę sensu ciąć ich od dołu dodatkowo na wzmacniaczu aby je odciążyć (podkreślam, miałem, testowałem, katowałem i nie udało mi się ich upalić,a watów nie brakowało - wszystko oczywiście w granicach rozsądku). Oczywiście można to zrobić ale wg mnie nie jest to zupełnie konieczne, wystarczy ostrożniej dozować poziom głośności w trakcie tych pierwszych kilkunastu godzin układania się zawieszeń. Natomiast koniecznym wydaje się odpowiednie przygotowanie drzwi do współpracy z nimi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o zabezpieczenie przed upaleniem ale o odcięcie częstotliwości których zapewne i tak nie są w stanie poprawnie odtworzyć . Wiem jak grają np moje t162s przy HP na 63Hz a nawet 80Hz a jak na AP ... Zdecydowanie lepiej i " czysciej " przy cięciu od dołu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawić AP i słuchać na niskich poziomach glosnosci

powiedzmy, że nie niskich tylko rozsądnych :wink:

No i by nie przesadzić z tym wychylem na początku - stad dobry pomysł by dać sobie takie zabezpieczenie z postaci HP ..

nie zrozumiałem na początku :) chodzi o dodatkowe zabezpieczenie w postaci cięcia wooferów troszkę wyżej w trakcie układania się zawieszeń...a po jakimś czasie wracamy do full :) w sumie ostrożności przy braku doświadczenia nigdy za wiele :) choć jak to się mówi...jak nie upali to się nie nauczy :P

podsumowując jak się nie przesadza z podbiciami i poziom głośności rozsądnym poziomie (co nie znaczy wcale cicho) to dodatkowe cięcia nie są konieczne ale jeśli odczucie słuchacza podpowiada co innego to oczywiście można je zastosować...ja osobiście nie widziałem takiej potrzeby przy tych konkretnie głośnikach i moim systemie (a kombinowałem sporo)

Edytowane przez michas82lca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to tak dzisiaj skonczylem cala prace .... glosniki podlaczone do oryginalnych "filtrów" i piszczki tak samo a nastepnie od filtrów do wzmacniacza lanzar htg 434 ( ustawione na nim Full Mode i bass boost wylaczony ) w radiu wszelkie ulepszacze wylaczone ... drzwi bardzo dobrze wygluszone matami od wewnatrz i pod boczkami czyli pelne wygluszenie.... i jest maly problem w porownaniu do starych seryjnych glosnikow co jest smieszne nie ma basuu..... jest lekki jak narazie ? czy to jest napewno tak jak pisaliscie, ze one jak pograja okolo 40 godzin to bedzie pelny ich bass soczysty ? narazie graly moze 20 minut lacznie ? :)) prosze o odpowiedz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy też jakiego basu oczekujesz, bo jeśli liczysz, że bass z 16tek będzie Ci ruszał wnętrznościami to tak nawet w erze nie ma :)

Ale jak go nie ma "wcale" to pewnie coś źle podłączone/ustawione.

jezu bass jest ze trzesie tapicerka lekko siedzeniami ..... ale nie do konca lusterkami jak bylokiedys .... poza tym nie podglasnialem jeszcze porzadnie to po pierwsze .... po drugie pisaliscie wczesniej ze ten bass bnedzie cos raz bardziej soczysty z godziny na godziny i tak gdzies do 40 godzin i dlatego chcialem spytac czy tak wlasnie bedzie ? ... narazie jestbass ale nie jakis potezny ..... po prostu chche sie upewnic w tym co pisaliscie wczesniej chyba nawet w tym temacie ? ze z godzinki na godzine bedzie lepiej i zeby ich nie katowac do 40 godzin --- bass ogolnie jestale polepszy sie jak cos ? ..... ustawienia mam raczej dobre moge zrobic zdjecie wzmacniacza jak mam to zaraz przyniose ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...