Skocz do zawartości

zachodnio-pomorskie - szczecin i okolice , jest ktoś?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wiecie co "doległo" mojej Vedze? Te 3 śruby, które trzymaja magnes, a które chcieliśmy odkręcić, są z drugiej strony (pod dolnym zawieszeniem) trzymane przez nakrętki. Jedna z tych nakrętek się odkręciła i latała sobie w przestrzeni pomiędzy dolną zawiechą a koszem. Ponieważ jedna z tych 3 śrub tym samym puściła to cały magnes z nabiegunnikiem się deliktanie skrzywił. To popierdywanie było prawdopodobnie spowodowane lataniem tej nakrętki wewnątrz, bo obcieranie cewki pojawia się dopiero na maksymalnych wyhyleniach. Luźna nakrętka do tego uszkodziła trochę ten rdzeń na który nawinięta jest cewka. Co zrobiłem? W skrócie to popsułem głośnik. A rozwijając: rozebrałem go, ale po drodze ukręciłem jedną ze śrub oraz pokaleczyłem cewkę :( Nie wiem czy coś z niego jeszcze będzie. Zrobiłem fotki i wyślę do Passata, czy się podejmie naprawy. Podsumowując to chyba szukam nowego głośńika 12". Trochę mnie się chce płakać.

 

PS.

Na nabiegunniku jest nabita data sierpień 1992 :) A więc Vega jest pełnoletnia już :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cewka ma się dobrze - 3,7 ohma. Jest ciągłość, ale jedno miejsce przytarłem dość mocno i obawiam się że jest to potencjalnee miejsce przepalenia cewki przy większym obciążeniu. Mimo wszystko chyba wyślę do naprawy z sentymentu. Zobaczę co odpisze Passat jak mu wyślę. Tylko cholera zostawiłem w pracy kabel do aparatu i nie moge zgrać zdjęć. Dopiero jutro. Wrzucę tu to sobie zobaczycie. Ehhh... wystarczyło odkleić dolne zawieszenie i przykręcić tą jeb%#ną nakrętkę. Chociaż pewnie co innego bym popsuł wtedy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...