Skocz do zawartości

Prostownik


bamc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 201
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 4 tygodnie później...
Jak miałbym się w takie rzeczy bawić, to lepiej byłoby zrobić instalację do zapalniczki na przewodach 4mm2 przy okazji bebeszenia deski do puszczania przewodów do radia i taką końcówki zarobić wtykiem zapalniczkowym. Wjeżdżasz do garażu i podłączasz pod gniazdo zapalniczki prostownik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia powiem tak mamy cetek -a 1800 ladowarka jest wg mnie best of best ,

Natomiast jak chce szybko odpalic auto gdy aku padl to zapinam wlasnej roboty prostownik trafo 200W , diody 50A, laduje nim 15-18A przez pare minut ( tak wiem ze mozna uszkodzic akumulator, a co myslicie ze startery rozruchowe nie moga uszkodzic aku i ecu ? :) ) no i po 2-3 minutach mozna krecic autem bez problemu.

 

Cetek to piekna sprawa , no i mozna sobie podlaczyc na cala zime np aku zapasowy i caly czas bedzie doladowany. Pozatym funkcja ladowania pradem o zmienej pulsacji baardzo dodatnio wplywa na stan akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto kupić Cteka xs 7000 mam go już chwilę. Ładuje wszystko i zawsze do pełna, a nie jak inne ładowarki do 70-80%. Nigdy nie miałem z nim problemów czy to w samochodzie czy motocyklu. Jak go kupowałem to kosztował prawie 2x tyle, teraz za taką kasę to tylko brać i się nie zastanawiać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hellsin, nie korzystałem bo nie było takiej potrzeby. Mogłem w sumie zakręcić pod śrubki w żelówce którą trzymam w domu tylko po co? Jeśli chcesz to mogę jutro go w ten sposób naładować i powiem czy działa :wink:

 

hehepack, a takie właśnie ładowarki które mam ze dwie, jedną za ok. stówkę, drugą za dwie. Ta druga co prawda ładuje prawie do końca ale uwierz mi, że czas oczekiwania na naładowanie 120ki potrafi zaskoczyć... Mimo, że ładuje niby prądem 10A..

 

 

Dopiszę jeszcze, że oczka w sumie dają nam pewność, że nie odskoczy jak to może się przytrafić z krokodylem i nie zaprzestanie ładowania. Nie obawiamy się o zjawisko spawarki w razie odskoczenia ponieważ są zabezpieczenia. Ja używam tylko krokodylków ze względu na szybki dostęp do ładowania spod maski, podczas gdy akuś leży w bagażniku i nie mam tam pod co wkręcić tylko muszę przyłapać.

Edytowane przez Przemek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...