Skocz do zawartości

Płac taniej za wysyłki kurierem


pita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

oj a tu bys sie zdziwil! widzialem jak geniuszowi spada paleta z rampy! :D

a jak pracowalem sezonowo w hurtowni to geniusz zgubil pol palety piwa! przez boczne drzwi mu wypadlo na rondzie :D

Wiadomo... Ze się też zdarzają różne przypadki ale ilość uszkodzeń u nas jest marginalna.

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 225
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tylko w Polsce słabo opłacają kurierowi .. mojej kuzynki mąż siedzi w Madrycie . Jeździ dla podrzędnej firmy kurierskiej i dostaje 1800€ / mc , umowa o prace i auto firmowe, ktorym moze śmigać po pracy w ramach dojazdu gdziekolwiek . Ale tam to wogole o paczki nie dbają jak mi opowiadał jak Hiszpanie podchodzą do tematu to żal dupsko ściska ..przewalają paki jak ziemniaki na skupie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Tylko w Polsce słabo opłacają kurierowi .. mojej kuzynki mąż siedzi w Madrycie . Jeździ dla podrzędnej firmy kurierskiej i dostaje 1800€ / mc , umowa o prace i auto firmowe
kolega pracuje w w dhl i zarabia wiecej!

ale tam dziala to inaczej. kazdy ma wlasna dzialalnosc i prywatny samochod, wiec sporo tej kasy idzie na utrzymanie tego narzedzia pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi kurier z inpost zostawił paczkę w kiosku jakieś 7 km od domu bliżej miał ze dwa punkty

Ech...

 

inpost już nie raz mnie zirytował do tego stopnia, że przestałem korzystać z ich usług. Albo tracking nie działa i ospisują tydzień po przyjściu paczki, albo paczka leży już u mnie w mieście od 24h a jeszcze nikt jej nie dostarczył, albo zostawiają gdzieś daleko... Dlatego wolę wydać parę zł więcej jak inpost jest najtańszy i się nie martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Niestety tak sie nie zdarzy nigdy. Ludzie w Polsce beda robic nawet za 4zl/h tlumaczac ze lepsze to niz nic i "w domu tego nie wysiedzisz". 

 

Ostatnio dowiedziałem się, że znajomy tak pracował przy zbiorze malin, bo nie mógł nic znaleźć, a chciał coś zarobić  :przestraszony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Jakie macie odczucia zwiazane z dpd? Ja ostatnio przezywam chwile grozy z kazda wyslana paczka. Wysylam juz nawet skrzynie w skrzyniach a i tak wiecznie cos uszkodza... Wczesniej bylo dobrze. Teraz albo sami podpisuja doreczenia ,albo cos uszkodza a co gorsza zwracaja paczki na magazyn w zwiazku z falszywa odmowa przyjecia... to mi sie nigdzie wczesniej nie zdarzyło,nawet kolporter express nie mial tylu wpadek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem ampli i cd do Swesta i polamali mi dwie stopki i podobno cos prklo z frontu, a zapakowałem to solidnie, nawet zrobiłem drewnianą skrzynię bo czułem ze moze buc ciekawie . W tym to nadalem. To musialo leciec przez pol magazynu nie ma bata...

Zero zwracania uwagi na naklejke gora i szklo.!

https://youtu.be/jecQh2eqyhQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPS spróbuj, wysyłam z "wysyłaj taniej". Zabierają punktualnie i nigdy nie było problemu.

Nie próbuj UPS.Ostatnio 3 dni temu wysłałem gramofon do W-wy koledze.Zapakowany pancernie, zamiast kartonu ,płyta pilśniowa 3mm,obłożony 7cm styropian ,żadnego ruchu wewnątrz.Nic z tego,uszkodzenia -pęknięta płytka i szpindel -mindel do podnoszenia ramienia.Musiał cham rzucać tą paczka z 2 pietra czy co,żeby tak uszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Conieco wiem jak to wygląda od środka, pracowałem w magazynie Siódemki, ale wiem że praktyki wszędzie są te same.

Odnośnie DPD to jest tak że drobnice czyli zwykle paczki jeżdżą w naczepach luzem na ziemi bez palet czy klatek, po prostu jebs na naczepę i jebs z naczepy, dodatkowo jak taka paczka jest na samym dole to może leżeć na niej nawet i z pół tony albo i więcej bo ładują pod sam sufit, jak otwierają drzwi naczepy to paczki lecą na glebę.

Z kolei co do punktualności odbiorów/nadań w poszczególnych przypadkach bez znaczenia jakiej firmy wszystko zależy od tego konkretnego kuriera który do was jeździ, bo układa sobie tak plan dnia żeby jemu pasowało, jak się nie wyrabia to piszę albo awizo albo odmowę na palę i tyle. Zresztą niech się wypowie jakiś kurier bo napewno jakiś to czyta. Byłem kiedyś kurierem, byłem brygadzistą w magazynie, wozilem też zestawem paczki na stałem linii do głównej sortowni więc znam drogę paczki od a do z. Jednym słowem, loteria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi DPD nie dostarczył 5 ostatnich przesyłek :P W necie info że nie zastał nikogo w domu i zostawił awizo. Oczywiście byłem cały czas i to nie sam bo to biuro, no ale przecież wygodniej zostawić wszystko w parcelshopie 5 kilometrów dalej niż rozwozić. Co do niszczenia przesyłek to chyba loteria, wszędzie mogą się trafić prostaki niestety :/

Muszę za to pochwalić Fedexa, ale international. Z USA i z Azji przesyłki w 3 dni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...