Skocz do zawartości

Zestaw pod kick panel


bushaya
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym włożyć woofery z zestawu do kick paneli (165mm). Kick panel będzie miał objętość ok 5-8litra i będzie zrobiony tylko z maty szklanej + dystans z mdf. Niektórzy mówią, że woofery w kick panelach grają tragicznie, czy faktycznie jest to prawda? Jeżeli ktoś już testował jakiś zestaw w ten sposób lub ma wiedzę na ten temat proszę o posta ;p.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy mówią, że woofery w kick panelach grają tragicznie, czy faktycznie jest to prawda?

Wszystko zalezy od wygłuszenia komory, wg. mnie najlepszym rozwiazeniem bedzie kicpanel z "dziurą" za głośnikiem by doszła objętosc drzwi wtedy dobry woofer napewno się spisze.

Edytowane przez pkdom1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiscie wg mnie nie ma sensu sie bawic w jakies kickpanele dla zestawow ponizej 1000 zł. Z doswiadczenia wiem ze to strata czasu ( bedąc obiektywnym bo sluchalem takich wynalazków ) Producent wie ze raczej nie bedzie to grać w komorach a w drzwiach o sporym litrazu wiec mysle ze + - producent bierze pod uwagę to i dostosowuje parametry głosnika do srodowiska w jakim bedzie grac. Wg mnie nie ma co kombinowac by mieć na 100% lepszy efekt aczkolwiek mozna sie bawić jak sie ma czas i kase ;) to moje zdanie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz kick panele w dziale "wasze instalacje" zrobione przez uzytkonika mehow , poczytaj co inni mysla o takim montarzu i wyciagnij wnioski zamiast zakladac temat na forum...

 

Ale przedewsystkim przy znikomych kosztach budowy takich paneli w porownaniu do ogromu doswiadczen odpowiedz moze byc tylko jedna - Buduj i zdaj relace ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakim zestawie byście się skupili HSK 165.4, czy Alpina spr 17S?

 

Z tego co wiem to Hertz'e nie zagrają w komorze zamkniętej, wsadziłem i się zesrały.

 

a myslal ktos kiedys zeby wykorzystac do kick paneli wofery z home audio?

 

Gościu o nicku Tbrek miał w swoim Alero woofery i średniaki z oferty Seas'a, a dokładnie

Exxcele, magnezówki i grało to dość bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie zabierał za robienie paneli do głośników do których nie ma parametrów ts bo wtedy to loteria jak głośnik zachowa się w tak małym litrażu.

 

Zapakowanie do kickpaneli głośników home audio to dobry pomysł, ponieważ praktycznie każdy ma udostępnione parametry ts i wiele innych więc jest z czego wybierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a myslal ktos kiedys zeby wykorzystac do kick paneli wofery z home audio?

Myślał myślał i zrobił nawet. M.in. Mehow:

http://www.instalacjecaraudio.pl/sound_quality/97_bmw_seria_5_1995.html

 

Te Aurumy potrafiły grać nawet w 3l. Grało to bardzo fajnie. Tylko poza pojemnością kolumny głośniki są przystosowywane do grania w określonej objętości pomieszczenia? A jak to się ma do auta?

 

Nie chcę się mądrzyć bo nie mam do tego wiedzy, ale to tak na logikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem aby to miało sens to trzeba trochę grosza wyrzucić na wooferki.

Czy możesz to rozwinąć? Niestety nie widzę powiązania ceny głośnika z jego predyspozycją go poprawnego działania w komorze zamkniętej :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozchodzi mnie się o to że niestety ale głośniki niższych serii ( niższa kasa) projektowane są typowo do drzwi samochodu, niektóre wyższej jakości przetworniki producent zaleca do komór zamkniętych. Nie jest to regułą ale kupowanie w ciemno to albo przerzucić masę wooferów i wybrać te odpowiednie albo iść w sprawdzone ścieżki które trochę już kosztują w takim przypadku. No ale jak już pisałem to nie jest regułą i cena nie jest wyznacznikiem. Jeżeli jest coś mało sensownego w tym co napisałem to popraw mnie kamyk - ja tylko jestem laikiem w tej dziedzinie (serio :) ). Pozdrawiam i miłej nocki życzę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy kupować głośniki z podanymi przez producenta parametrami T/S i można z pewną dozą pewności wytypować te, które się sprawdzą w komorach (pomijam powtarzalność parametrów względem w/w danych).

Jeżeli jest coś mało sensownego w tym co napisałem to popraw mnie kamyk - ja tylko jestem laikiem w tej dziedzinie (serio :) )

Spoko, człowiek się uczy całe życie. Musisz sobie jedynie zdać sprawę z tego, że forum czasami czytają ludzie którzy chcą się czegoś nauczyć - niektórzy patrzą na to ile ktoś "wie" przez pryzmat tego ile postów napisał a Ty "nastukałeś" 525 szt.

Może przez to dojść do sytuacji, w której nowy użytkownik stwierdzi np. że komory są "dla bogatych" i to nie dla niego (bo przecież Wooly24 napisał....),chociaż to nie jest prawdą. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to że dla bogatych ale napisałem że trzeba trochę kasy wyrzucić. Tutaj pojawią się odwieczny problem interpretacji bo co dla jednych jest "trochę" to dla drugich jest "dużo" a dla trzecich "mało". Jest mój temat również o komorach który to poleciłem autorowi. Tam jest przeróżny przedział cenowy od IT poprzez kappę i helixa, nie pamiętam już dobrze ale chyba i brax się przewinął. Więc spokojnie kamyk nie określiłem sportu z komorami jako sportu tylko dla bogatych :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przeglądając kilka tematów uzbierał raptem 3 zestawy głośników do kick paneli :

 

Rockford Fosgate Power T162S

 

Scan Speak z Teca Ls155

 

oraz

 

DLS scandinavia 6.

 

Czy to wszystko czy jeszcze jakies glosniki sie znajda co sie nadaja do kick paneli? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...