Skocz do zawartości

Pobór prądu


ernest
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znam sie na tym, dlatego zapytam.

Jeżeli w danych technicznych wzmacniacza klasy A pisze:

Average current drawn - 10A - 4 channels, 17A - 2 channels

Current consumption 38A (at continous power, 4ohm)

to czy taki wzmacniacz podczas pracy cały czas pobiera 38A czy wartość średnią?

Edytowane przez ernest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tego co czytałem, to wzmacniacze klasy A pobieraja dużo prądu gdy są włączone nawet jeśli muzyka z głośników nie leci, a jaka jest wartosc tego "dużo" to nie wiem.

Może wypowie się ktoś obeznany w temacie. ?

Napisz jaki to wzmacniacz , mało jest wzmacniaczy CA pracujących w "czystej" klasie A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czysta klasa "A" w sprzęcie gdzie mamy do dyspozycji marne 14,8 V w porywach :rotfl: to zwykłe...marnotrawstwo :kwasny: .

 

Mam na myśli sygnał od wejścia chincha po zaciski głośnikowe :rotfl: .

Nie chcę się zagłębiać w budowę wzmaka w czystej klasie A bo mozna to sobie znaleźć ale jedyną zyskowną stroną tego rozwiązania wydaje mi się brak "przymusu" stosowania napięć symetrycznych, posiada jednak wiele wad mimo wielkiej zalety w postaci brzmienia, choć to również nie wydaje mi się wyznacznikiem i regułą. Sama klasa pracy też nie jest ostatecznym kryterium profilu gry.

Kończę wywód dodam tylko, że niemal pewnikiem jest, że taki wzmacniacz aby oddać do odbiornika moc około 20W potrzebuje jej pobrać ze źródła coś około 300 :kwasny: a to szczególnie w CA go ...deklasuje :kwasny: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czysta klasa "A" w sprzęcie gdzie mamy do dyspozycji marne 14,8 V w porywach :rotfl: to zwykłe...marnotrawstwo :kwasny: .

Co to ma do rzeczy ?

Mam na myśli sygnał od wejścia chincha po zaciski głośnikowe :rotfl: .

A to odkrycie :rolleyes:

Nie chcę się zagłębiać w budowę wzmaka w czystej klasie A bo mozna to sobie znaleźć ale jedyną zyskowną stroną tego rozwiązania wydaje mi się brak "przymusu" stosowania napięć symetrycznych, posiada jednak wiele wad mimo wielkiej zalety w postaci brzmienia, choć to również nie wydaje mi się wyznacznikiem i regułą. Sama klasa pracy też nie jest ostatecznym kryterium profilu gry.

Celem stosowania klasy A jest wyeliminowanie przełączania tranzystorów stopnia mocy , bez względu na wielkość sygnału i impedancje obciążenia. To determinuje , czy z pewnymi zjawiskami w pracy wzmacniacz będziemy mieli do czynienia , czy tez nie .

Oczywiście sprawność ze wszelkimi skutkami ( ciepło ) są czynnikami ograniczającymi stosowanie tego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepiacie się :rotfl:

 

Miałem na myśli PRAWDZIWĄ ideę klasy A

"Jest to podstawowa klasa pracy tranzystora (lampy) gdzie wykorzystywany jest jego liniowy odcinek charakterystyki wzmocnienia"

 

14V przy impedancji 4 0hm

(co stawiam jako ...kanon) daje zaledwie 3,5 Wata (uprościłem :rotfl: ) i nic pan nie wymyslisz nie "podbijając" go w górę co zaczyna robic kolejne schody. O dopasowaniu stopni wyjsciowych i odbiorników w takiej konstrukcji tez wiecie

Dalej nie brnę :rotfl: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepiacie się :rotfl:

Ależ skąd :)

 

14V przy impedancji 4 0hm

(co stawiam jako ...kanon) daje zaledwie 3,5 Wata (uprościłem :rotfl: ) i nic pan nie wymyslisz nie "podbijając" go w górę co zaczyna robic kolejne schody. O dopasowaniu stopni wyjsciowych i odbiorników w takiej konstrukcji tez wiecie

Dalej nie brnę :rotfl: .

 

Czy swoje Zapcole traktujesz ta sama miarą :wink2: , co Ci te A klasowce zrobiły :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby nie potwierac nowego topicu kupilem zabezpieczenie anl dali mi w sklepie 150A ale ja chcialem 120A bo moje wzmaki beda 2 razy po 60A .... tu moje pytanie czy wszystko ebdzie ok czy bezpiecznik ejst za duzy i nie zadziala jakbym mial zwarcie? kabel okolo 5 m 35mm^
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby nie potwierac nowego topicu kupilem zabezpieczenie anl dali mi w sklepie 150A ale ja chcialem 120A bo moje wzmaki beda 2 razy po 60A .... tu moje pytanie czy wszystko ebdzie ok czy bezpiecznik ejst za duzy i nie zadziala jakbym mial zwarcie? kabel okolo 5 m 35mm^

Zadaniem tego bezpiecznika nie jest zabezpieczenie wzmacniaczy , tylko kabla zasilającego i ew akumulatora przed skutkami zwarcia w obwodzie.

Suma zabezpieczeń wzmacniaczy nie ma tu nic do rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...