Skocz do zawartości

serwer do MOHAA


dreadlook
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chcemy z kolegami pograć sobie w Medal of Honor: Allied Assault przez neta. Da radę stworzyć darmowy serwer na który wszyscy będziemy się logowali żeby grać 'sami' i niezależnie? Coś wyczytałem o HAMACHI - jednak coś nam z tym nie wychodzi. Czy są jakieś wymagania co do neta? Wiem, że kolega ma Neostradę (coś koło 6mb/s), ja mam bezprzewodowy (512kb/s). Jest ktoś w stanie nam pomóc, pokierować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy w ile os chcecie pograć, nie liczy się tak bardzo to ze kolega ma 6 mb na downloadzie jak jego upload, Neostrada nie ma 6mb na wysyle tylko o ile dobrze pamiętam jakieś 512kbps, myślę ze we 3 dacie rade pograć. Co do Hamachi nie jest ono potrzebne w momencie gdy osoba stawiająca serwer nie jest za NATem. Czyli musi łączyć się poprzez modem Neostrady wpięty bezpośrednio do jego PC lub jeżeli łączy się poprzez router musi mieć przekierowany odpowiedni port aby można było się z zewnątrz połączyć z serwerem gry. Jeżeli żadna z powyższych opcji nie jest dostępna to wtedy można wykorzystać Hamachi (tworzy on tzw Virtual Lan) każdy z graczy instaluje ten progs tworzycie siec w nim, a następnie dołączacie do sieci stworzonej przez jednego z kolegów, wtedy jeden z was stawia serwer jak wcześniej pisałem i łączycie się po adresie IP kolegi z serwerem gry, który został przydzielony wcześniej w programie Hamachi.

 

Mam nadzieje ze coś z tego zrozumiecie, jestem już podchmielony dlatego tak chaotycznie.

 

PS: Oczywiście wszystkie downloadery podczas gry należy wyłączyć aby nie obciążać łącza, tyczy się to przede wszystkim kolegi stawiającego serwer gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to make a MOHAA server, go in the multiplayer section, (it's the door on the right side of the screen under the fan), then click on the corkboard above the desk. pick a gametype, and then the settings for the server. it should get in, then hopefully all you have to do is wait for players!

 

pierwsze lepsze info z google, w MoHAA nigdy nie gralem

 

A jak wam juz poda to IP swoje to poszukajcie w zakladce multiplayer opcji connect via IP czy cos w podobie, nie wiem jak to tam wyglada, ale na pewno nie ma w tym zadnej wielkiej filozofii, za stara gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasach gimnazjalnych ja i 3 kumpli mieliśmy swój amatorski klan w mohaa

Graliśmy w dodatek spearhead

Szukaliśmy tam serwerów (przez grę) i zawsze jak pamiętam były wolne serwery puste. Łączyliśmy się z nimi i śmiało ganialiśmy się na nich. Nie które serwery są zablokowane i nie da się połączyć, ale po paru próbach udawało się.

Jak graliśmy to toczyliśmy regularnie wojny z sąsiednim klanem (Rosja) NMC i zabawa była naprawdę fajna. Wchodziliśmy na ich serwer oni go blokowali tylko dla nas i graliśmy parę ładnych godzin.

 

I nie kombinowaliśmy tam z niczym żadne programy ani nic. Wszystko bez problemu hulało w dość prosty sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli stworzenie serwera przebiega tylko z poziomu gry?

 

99% gier z multi tak ma, co w tym dziwnego?

 

niby zrobiliśmy tak, tylko skąd te IP wziąć jeśli się ono nie wyświetli?

 

Start -> Uruchom

wpisujesz: cmd

otworzy sie okienko DOS'a w ktorym wpisujesz: ipconfig i zatwierdzasz enterem

wyswietli sie adres IP

ewentualnie www.whatismyip.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name=ruSki :D' date='31 minut temu' timestamp='1292190831' post='145971]

ipconfig pokaze ip ale wewnatrz sieci lan

 

od kiedy majac neo jestes wewnatrz lanu? Nigdzie nie napisano ze koles od neo ma LAN w domu co za tym idzie, ipconfig poda mu jego zew IP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...