Skocz do zawartości

Jaki tani a dobry subik??


Ricola
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nosze sie z zamiarem kupna jakiegos subika do UZUPELNIENIA pasma, nie do buuuuuum, buuuuum :) Nie musi porazac moca (150-300W RMS takie granice) ma byc jak najszybszy za jak najmniejsze pieniazki. Narazie sie rozgladam i obsluchuje, ostatnio sluchalem

 

8" Alpine http://allegro.pl/alpine-swe-843e-wysylka-kurier-i1357855922.html i fajnie szybko to gralo, obudowa br szczelinowe, jednak mam skrzynie okolo 30L po blaupunkt GTII 30cm, po malej przerobce bym wcisnal 8", badz 10"

 

moze jest jeszcze inny dobry i nie drogi subik ktory nadawalby sie do rocka, pop, gotyka??

 

moze cos takiego:

 

Intertechnik 8" http://allegro.pl/intertechnik-mds-08-hi-end-premium-okazja-i1342655257.html

 

albo cos z 10", nie wymagam cisnienia tylko jak najwiecej jakosci w jak najnizszej cenie i jak da rade to szybkosci, zasilac to bedzie Alpine 3539, badz jakis slabszy wzmaczek, ktorego kupie specjalnie pod ten glosnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz nie jest to dział ...kupię to tylko napomknę.

Przerabiałem 20 cm który potrafi oblać purpurą wstydu :rotfl: słynnego Intertechnika MDS08 (nawet nie tego kszaka od NOVY a originala z żółtą) membraną.

Szczegółami mozemy się zając przez PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie Mivoc XAW210HC :) Ja takie będę w przyszłości chyba kupował :) 20L 40Hz, masz bardzo ładny basik :) Parametry ok, brzmienie też potwierdzone przez wielu :) Jedyna wada, niedostepny w PL. Sprowadzic trzeba od producenta, cena około 300zł.

120W 4R xmax 7mm(chyba się nie pomyliłem).

 

Zobacz film jak sobie radzi w drum and bass http://www.youtube.com/user/PawelSzkoda#p/u/10/gbL8ihUmJpg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 2szt. tego mivoca i potwierdzam, przyzwoity głośnik. Na poziomie MDS08, ale gra bardziej miękko.

Ostatnia buda w jakiej go słyszałem to 8l closed(po rm208sl) i nie było tragicznie w renault 19

 

 

Skąd jesteś? Może warto wybrać się na jakiegoś spota, żeby posłuchać sprzętu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jakbyś miał trochę większy budżet tak może z 450zl to by wybrał jeszcze coś lepszego, ale mimo wszystko założenie Twoje jest jak najtaniej i jak najlepiej, ja też stoje przed takim wyborem ale w grę wchodzą 2x8cali bo niestety ale 10cali nie mieści się tam gdzie bym chciał. Moje rozważenia padły na mivoca właśnie. Myślałem też o HX08 ale mam go za ponad 100zł drożej od mivoca więc troche za dużo już by same głośniki wyszło.

 

Powie ktoś może coś o RE REX8??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj maxtz, ma 4 w aucie tylko starszą wersję RE re 8".

W Corsie mam właśnie 4xREX8 bo RE08 były już niedostępne i ja nie narzekam :)

 

 

Mam jedną sztukę RE-8 w skrzynce 9L netto, ostatnio jeździła ze w mną moim drugim samochodzie (nubira kombi) i na brak basu nie narzekałem :wink:

Edytowane przez maxtz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się bardzo podoba brzmienie MDS08 (pewnie dla tego że wielu innych nie słyszałem) słucham właśnie rocka i w BR 19l, był na prawdę szybki i idealnie uzupełniał pasmo - nawet jak miał pierdyknąć to pierdykną ile trzeba. No i najważniejsze cena .... to 200zł a nie 300-400zł ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem poważnie o tym RE REX8 ale parametry są zmyślone niestety tak kątem mojego oka i nie tylko. BL na poziomie 15? Skąd to? Czuje że producent wymieszał parametry dla różnych konfiguracji cewek, a BL jest z połączenia w 8R. Tak mały magnesik nie jest w stanie wypompować przy 2R a nawet 4R takiej dawki magnetycznej. Chyba że magnes jest neodymem :) A jak z SPL tego głośniczka? Producent podaje 82dB, dość słabo...

 

Ktoś ma porównanie tego RE do Mivoc'a albo MDS08 czy też HX08?

Edytowane przez dawid-ss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasylwek twierdzisz że ten nowy Intertechnik MDS08 to jest lipa?? Zastanawiam się nad zakupem tego głośnika...

 

Nie twierdzę, że to lipa bo dobry z niego głosnik ale po prostu to coś jak "przejęcie" Aliante od Phase przez MacAudio...niby to samo a jednak są dowody, że to 2 odmienne rzeczy.

 

Zainteresowanym zdradzam szczegóły, mój grajek którego chcę upłynnić to duński przetwornik Dynaudio MW170 , malutki ...diabełek.

Co niektórzy mogą potwierdzić, że daje radę nawet w nie najmniejszym kombi przy tym jest niewymagający mocowo. Konfrontowałem go bezpośrednio z IT na moje duńczyk wypadł pod każdym względem sporo..."rasowiej" :super: bardzo ambitny z niego głosnik zdacydowanie nie ...łubudubu :rotfl: .

Niu ukrywam, że bardzo chętnie oddałbym go z dedykonawym wzmacniaczem ...równie słusznym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko właśnie zależy od budżetu. Zobaczcie, możemy przenieść głośnik z domu do auta przecież, jedyne wady głośników domowych to mały xmax, potrzeba dużych obudów oraz większość nastawionych głośników jest na BR a nie na OZ co może też przeszkadzać, bo w aucie OZ to super wyjście, tak moim zdaniem BR jest dla tych którzy lubią połupać głośniej a OZ dla tych którzy chcą słuchać i uzupełniać pasmo głośnikami 8cali i 10cali. Niech nikt nie mówi że OZ niema zejscia, to kpina, ma zejście ale jego SPL w pasmie 40-50Hz jest większy często sporo od tego 30-40Hz. Można to skorygować itd, ale to inna para butów.

Do czego zmierzam, są przetworniki serii High-End które, powiedzmy szczerze stać co 10 osobę na forum(mówię o CA High-End), ale druga strona to są głośniki tej samej serii high-end z domu i daje sobie główke upierniczyć że zagra też rewelacyjnie, a nawet i lepiej jak głośniki High-End z CA, oczywiście jeżeli mowa o cenie przetwornika, to jest nasz żelazny wyznacznik. Jak najmniejsza cena za jak najlepszą jakość. A wiec kończąc moje słodkie pierdzenie chce powiedzieć ze jest głośnik za 450zł ponad który uczyni bas w aucie basem z serii high-end jeżeli dostanie tez troche więcej prądu, bo głośnik ma 8R, oraz napęd to nie będzie jakiś pierdu pierdu tylko coś porządnego. Tym zawodnikiem jest TIW200XS. Oudowa 20-30L OZ więc nie taka duża, cena 450zł jak mówiłem. xmax 12,5mm peer(czyli w jedną stronę). Głośnik charakteryzuje się brzmieniem misiowatym, ale za razem szybkim zwięzłym basem i niezłym SPL jak na 8calówke. Twierdzę że zagra lepiej od HX08SQ. Konfrontacja jak już złoże swój sub. Czyli nie prędko, bo może na pierwszym moim zlocie w okolicach marca.

Edytowane przez dawid-ss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zna ktoś szybszy przetwornik niż IT MDS10S w przedziale cenowym do 400zł?;)

 

No tak, teraz to jest 400 złotych, jak ja negocjowałem cenę z Nyny'm za MDS10 to nie było 400 tylko chciał 550zł,

mniejsza o to, kupiłem taką skromną zapyziałą 10"-kę, jak by ktoś z was ją zobaczył to by powiedział śmietnik za 20zł,

ja ten głośnik kupiłem od Piotrka z audiomania.pl jakieś trzy lata temu, za jakieś tam pieniądze, głośnik ten robił jeszcze sam Arek Pruszczyński

na wzór IT MDS10 i ten głośnik zabija w przedbiegach INTERTECHNIKA MDS10.

Zapraszam do Sulejówka na odsłuch niedowiarków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzidzi_2006 - co to, za ile i gdzie? Bez takich informacji Twój post to tylko przechwałki;)

 

No co Ty czytać nie umieju?? Napisałem, kupiłem od Piotrka z audiomania.pl, jeżeli masz problemy ze znalezieniem firmy to dam Ci namiary na telefon. A co do twojego drugiego pytania to już mówię, jest to głośnik NO NAME zrobiony jeszcze przez Arka Pruszczyńskiego, jeszcze wtedy sam robił głośniki własnoręcznie, jak byś zobaczył ten przetwornik to byś powiedział, że to jakiś Alphard czy inna kurka. Jest to jednak zabytek dla mnie, który nie jest do sprzedania.

Przyjedź do mnie do domu, teraz zrobiłem sobie wolne do marca 2011, zrobimy ślepy test, włożymy jeden i drugi głośnik

do tej samej skrzynki przywiezionej przez Ciebie i jeżeli IT zagra szybciej z lepszą stopką to zwracam Ci koszty podróży z Gdańska do Warszawy

Edytowane przez greg-si
Reg. p.4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nerwuj się tak bez potrzeby.

 

Więc tak - w sklepie w audiomanii widzę suby JL Audio i Alpine a nie NO NAME. Czyli nie można go nigdzie kupić?

 

Ja tam nie oceniam po wyglądzie sprzętu więc nie musisz opowiadać jak on wygląda.

 

Nie mam powodów, żeby Ci nie wierzyć, że to nie gra.

 

Powiedz mi jednak - gdzie i za ile to kupić?

 

Temat - ktoś szuka taniego fajnego suba. Podałeś coś, co (z tego co rozumiem) jest praktycznie nie do kupienia. Więc co to wniosło do tematu?

 

Wracając do tematu - w nowych ciężko . W używkach - wiadomo co się trafi.

 

Co do MDSa, to od S wolałbym 10DVC tylko to 2x4ohm.

 

Ewentualnie JL 10W0 - fajny głośnik;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...