Skocz do zawartości

Helix HXS 236 - jak grają


pkdom1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Posłuchaj to będziesz wiedział. U mnie mam zestaw H236 (starsza seria) z dołożonym średniakiem.

Jeżeli ma być "muzykalnie" i kulturalnie to polecam. Woofery schodzą nisko (tylko należy rozsądnie z tego korzystać bo łatwo je spalić) i grają punktowo, choć tu dużo zależy od wzmacniacza, generalnie ten zestaw pod każdym piecem gra zupełnie inaczej. Od siebie polecam jakiegoś fajnego amerykańca ze zwartym kontrolowanym dołem i niekoniecznie najłagodniejszą górą. Swego czasu miałem okazję podpiąć to pod Soundstreama ref 160 (2X25W RMS) i grało to naprawdę fajnie w całym paśmie. Tyle że cały czas mowa o zestawie 3-way, nie fabrycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Poświeciłem weekend i zamontowałem system Helix'a do swojego samochodu. Teraz mogę cokolwiek napisać o tym systemie. U mnie gra pod wzmacniaczem Helix - starsza seria HXA 400 MK2, dźwięki jaki się wydobywa z głośników jest bardzo przejrzysty, dynamika zestawu jest na wysokim pozimie, jeśli chodzi o średnie i wysokie tony - idealne. W porównaniu do moich poprzednich głośników "Rockford Fosgate Fanatix" te Helixy grają kulturalniej, detaliczniej, cieplej. Oczywiście Rockford to "bas" Helix to "całość" z naciskiem na średnicę. Na dodatek udało się usłyszeć takie dźwięki których wcześniej nie było słychać na Rockfordach. Podsumowując zestaw godny polecenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...