Skocz do zawartości

Jak wyciągnąć głośnik przed tapicerkę?


kamul
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam pytanie, jak wyciągnąć głośnik na tapicerkę?

Jakich materiałów użyć?

Jak to później dołożyć do tapicerki?

Boczek wygląda jak na obrazku, miejsce zaznaczone kolorem czerwonym to maskownica fabryczna na głośnik, która się nie zdejmuje :zakrecony:

I tak:

Czy wyciąć okrągłą dziurę w tej maskownicy i coś tam rzeźbić? Dołożyć na to żywicę, wyszlifować i polakierować?

Czy wyciąć jakoś ją całkiem i tworzyć coś nowego?

Jak sprawa ma wyglądać za boczkiem? Dać taki wysoki dystans do samego woofera? Czy są jakieś inne patenty?

 

Nie wiem, czy dobrze opisałem co chcę, w każdym razie głośnik ma być na wierzchu, pod maskownicą jakąś inną.

post-3776-021617100 1290171436_thumb.jpg

Edytowane przez kamul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dać taki wysoki dystans do samego woofera?

 

Woofer ma byc przykrecony do dystansu a nie do tapicerki tak o ile sie nie myle?

 

Czy wyciąć okrągłą dziurę w tej maskownicy i coś tam rzeźbić? Dołożyć na to żywicę, wyszlifować i polakierować?

 

Najprosciej chyba tak bedzie wycinasz dziure i dorzezbiasz na rowni do dystansu tak zeby sie ladnie zlewalo w calosc :) A przynajmniej ja bym tak zrobil (i mam to w planach u siebie ale to na wiosne :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woofer ma byc przykrecony do dystansu a nie do tapicerki tak o ile sie nie myle?

 

:zawstydzony: Jasna sprawa :zglupkiem:

 

Chodzi mi właśnie o coś takiego:

Co prawda inne auto

 

Chciałbym jeszcze taką czysto praktyczną podpowiedź? Czym to wycinać, bo ta maskownica ma pod spodem dziury na całej powierzchni i obawiam się, że jak zacznę to ruszać jakąś wyrzynarką to się całe połamie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz kilka zdjęć z ostatniego spota w Katosach.

Tam u przedstawicieli większych aut :wink2: widać panele wyciągniete przed tapicerkę zdjęcie 6,7,16 i 18.

 

 

Dać taki wysoki dystans do samego woofera?

Tak, chyba że zrobisz całe panele drzwiowe to wtedy możesz bo tapicerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że mam pomysł. Ale żeby nie było metodą A.Słodowego :zglupkiem: to powiedzcie mi proszę :zawstydzony: :

- jak i czym wycinać tapicerkę (przecież ma to być estetycznie)

- jak dobrze obić taki panel? Kleić i na zszywki dać? Załóżmy, że obkładałbym go skajem.

 

Resztę powoli moja głowa ogarnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- jak dobrze obić taki panel? Kleić i na zszywki dać? Załóżmy, że obkładałbym go skajem.

Na zszywki zazwyczaj wyjdzie kiepsko bo ciężko jest na zimno naciągnąć skaj, zależy od kształtu ale zazwyczaj nie uniknie się łączenia, ale najważniejsze aby było w jak najmniej widocznym miejscu...

Jeśli pod skaj to pamiętaj aby nie olewać szpachlowania bo wszelkie nierówności będzie widać, i polecam zaopatrzyć się w opalarkę, pozwala ona naciągnąć materiał na większe obłości niż na zimno.

Musisz też pamiętać ,że skaj w jedna ze stron naciąga się bardziej w drugą trudniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o szpachlowanie... to można sobie pozwolić na pewne nierówności jeżeli jest skaj z pianką o grubości ok. 3mm a jeżeli nie ma to dać pod niego piankę, ja u siebie tak miałem i wygląda to równiutko i nie ma mowy o żadnych nie równościach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym tak pięknie wyciął otwór w boczku, jak zrobił to maxtz w bmw, to zastanawiałbym się w ogóle nad tą maskownicą :wink:

 

Bez przesady nie wyszło aż tak równo (wycinane wyrzynarką) :wink2:

 

kamul tak napisał mastah22 opalarka/ suszarka się bardzo przydaje poza tym na forum było sporo tym pisane :wink:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się teraz przestraszyłem tego skaju :przestraszony: może jakaś propozycja na alternatywę? Lakierować to? Jak tak to jak, z grubsza będzie to tak, że będzie to panel z MDF, a nigdy go nie lakierowałem.

 

Ja u siebie takze bede wyciagac glosniki przed tapicerke i napewno bede lakierowac.Ostatnio robiłem słupexy i lakierowałem je na kolor metalic bardzo jasniutki niebieski,kolor z fiata brava,i na to poszły 4 warstwy lakieru.Bede robic odlewy do paneli u siebie aby wyciagnac takze glosnik przed tapicerke i napewno bede to lakierowac.Jesli chodzi o etap to tak samo jak z lakierowaniem auta.Czyli: jak żywicowanie,szpachlowanie skonczone,i masz juz kształt który docelowo Ci odpowiada na to idzie grunt(podkład),po wyschnieciu papier 800 i woda. W zaleznosci po tym etapie na jaki kolor malujesz czy akryl czy metalic,czy struktura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...