Skocz do zawartości

głośniki z przodu czy też z tyłu


zip
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

to akurat mega bzdura

 

 

z tym sie akurat zgodze, bo z kolega robilismy maly tescik na 4 glosnikach (tzn. przód i tył) na radiu z prockiem, bylo o wiele, wiele wiecej przestrzeni w dzwieku, czuć było jak muzyka gra dookoła, co baaaardzo mi odpowiadało :D tez myśle nad włożeniem głośników na tył :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak się posłucha prawidłowo zrobionego przodu

 

to spokojnie wystarcza dla pasażerów.

 

Swoje widzimisię też ma ale wystarczy słuchać :wink:

 

 

nie ma to jak wysoki/srednie przyloniety siedzeniem i wyrazny basik

widze ma sie ten sluch

no ale jak ci starczy to ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie a może być taki układ:

 

1. przód napędzany wzmacniaczem

2. tył pod samo radio

 

?

 

Tam mam zrobione u siebie i nigdy nie używam słuchając muzyki tylnych głośników.

Jedynym wyjątkiem kiedy ich używam jest to gdy włączę dwie strefy chociaż i to będę chciał zmienić :zawstydzony: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi dlaczego tak wszyscy bronia tego zeby glosniki miec tylko na przodzie?? czytalem faq Nazara, to kumaty gosc, ale to jego zdanie zeby miec tylko z przodu glosniki. Wiekszy efekt stereo jest jak sa 4 glosniki, na radiu z prockiem jest naprawde duzo lepszy efekt jak na 2 przednich glosnikach, muzyka rozchodzic sie potrafi na takiej konfiguracji "od morza do tatr". Nie mowie tu bron Boze o przetwornikach w polce, tylko prawidlowo zamontowanych glosnikach w tylnich boczkach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi dlaczego tak wszyscy bronia tego zeby glosniki miec tylko na przodzie?? czytalem faq Nazara, to kumaty gosc, ale to jego zdanie zeby miec tylko z przodu glosniki. Wiekszy efekt stereo jest jak sa 4 glosniki, na radiu z prockiem jest naprawde duzo lepszy efekt jak na 2 przednich glosnikach, muzyka rozchodzic sie potrafi na takiej konfiguracji "od morza do tatr". Nie mowie tu bron Boze o przetwornikach w polce, tylko prawidlowo zamontowanych glosnikach w tylnich boczkach

 

Odpowiedź jest bardzo krótka i prosta -> stereo .

Mam nadzieję, że po tej odpowiedzi użyjesz całej swojej wiedzy i determinacji aby wytłumaczyć innym co to jest i dlaczego tak jest do A do Z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie lepszy jest potomek stereo-> dzwiek przestrzenny "3D" (inaczej trojwymiarowy), ktory uzyskuje sie z wiekszej ilosci glosnikow?? na kinie domowym i w aucie z 4 glosnikami efekt jest naprawde swietny jak dla mnie Edytowane przez Ricola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ricola napiszę tak :

Jak tak sobie nucę i przytupuje to teoretycznie mógłby sobie to robić nie tylko w stereo ale też surroud , DD , DTS gdyż mam te dekodery na pokładzie u siebie ale .....

Ja obecnie nie jestem w stanie uzyskać u siebie całkowicie poprawnej stereofonii a Ty mi piszesz żeby uzyskać w takim pomieszczeniu poprawną kwadrofonię.

Jeśli jesteś tak mocny to ustaw u siebie w aucie scenę tak abyś słyszał poprawnie siedem werbli rozmieszczonych po okręgu ( te z płyty testowej ) .

Jak je poprawnie rozmieścisz to bierz się za kwadrofonię . :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie lepszy jest potomek stereo-> dzwiek przestrzenny "3D" (inaczej trojwymiarowy), ktory uzyskuje sie z wiekszej ilosci glosnikow?? na kinie domowym i w aucie z 4 glosnikami efekt jest naprawde swietny jak dla mnie

a mozesz mi napisac czy masz u siebie w radiu mozliwoc odtwrzania płyt sacd bo nie zabardzo rozumiem z kad u ciebie w aucie dziwk 3d z płyty cd :krzeslem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zabardzo rozumiem

 

skad wziales to ze w aucie mam dzwiek 3d??!! :przestraszony: napisalem ze podoba mi sie jak dzwiek sie rozchodzi w kinie domowym, w aucie tego efektu jeszcze nie slyszalem, czytaj ze zrozumieniem :wink:

 

Grzegorzu, mozesz podac na pw jakis namiar na utwor o ktorym wspominales?? ten z okregiem, jesli tak pisz pw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety to co da się uzyskać w domu, jest praktycznie nie osiągalne w aucie. choćby z racji że masz oparcia w przednich fotelach. co do kadrofoni to mija się z celem, bo zdecydowana większość muzyki jest w stereo. ja osobiście nie widzę sensu podłączania sygnału stereo pod 4 , 5 czy 7 głośników.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam w domu 7.0, i po kalibracji, w niektórych filmach efekty są niesamowite. ale niestety, słuchając muzyki często przełączam w stereo. chociaż swego czasu miałem tak poustawiane że było ciekawie, ale się setupy zmieniły i już mi się nie chce bawić, zresztą w domu najczęściej słucham radia (nie licząc filmów oczywiście)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domu ok, dźwięk w DD lub DTS, ale tylko filmy, bo one mają ścieżkę dźwiękowa nagraną w 5.1, nie wszystkie filmy, dodam.

Ja jeszcze nie spotkałem się z płytami Audio nagranymi w systemie 5.1, zawsze tylko stereo, no i wcześniej, w dawnych czasach, były nagrywane w mono, więc po co w aucie bawić się w jakieś cuda ?

No gdzieś na kompie mam program, który przerabia zwykłe stereo-audio w audio-dolby, ale jakiegoś wielkiego szału to nie robiło u mnie w domu, więc zrezygnowałem z tego pomysłu.

No chyba, że będziesz odtwarzać filmy na DVD lub Blu-ray i wywalisz przednie fotele, to wtedy, owszem czemu nie, inaczej, wg mnie mija się to z celem.

Ostatnio próbowałem u sibie, ze zwykłej płyty ( stereo ) na kinie domowym, zabawy w kwadrafonie, nici z tego wyszły, także w aucie tym bardziej nie mam zamiaru się w to bawić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ambiniejszym i pragnacym nowości polece coś , co w języku language zwie się " rear fill " . Uzyskuje się to poprzez różnice sygnałów L i R ( L-R ) , puszczenie tego w band bass ( choć nie zawsze konieczne ) i dodanie nieco opóźnienia. Efekt - czuje się za plecami widownię ogromnej sali koncertowej :) Na niektórych kawalkach naprawdę mega doznanie . Choć pasażerom z tylu mniej się to podoba ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...