Skocz do zawartości

Problem Alpine 3544


PrOcenT
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

rockford 800.2.w czwartek skocze jeszcze raz do kumpla wezme wzmaka swoje radyjko jezeli bedzie ok zamowie nowe kable i bede dalej probowal. W cenie 150zł jest cos lepszego od dietz 50mm? W tej chwili sa to cieniutkie kabelki w celu sprawdzenia, moze 5mm ale na rockfordzie zero problemow. Alpinke nie dawno kupilem na allegro ma nawet jeszcze plomby z serwisu na obudowie Edytowane przez PrOcenT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

.......W tej chwili sa to cieniutkie kabelki w celu sprawdzenia, moze 5mm ale na rockfordzie zero problemow......

 

ło matko :przestraszony: zmień te druty...... to są kable czesto gęsto do podpięcia suba/ów a Ty tym prąd puszczasz i sie dziwisz ze wzmak sie wyłącza........:szok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem ze te kable wzielem w celu sprawdzenia mialem 35mm ale sprzedalem bo zamiezam kupic 50mm. Wczesnie alpina 3544 podlaczalem pod 35mm i byl dalej ten sam problem ale narazie ten wzmak pominmy. Wiem ze te kable sa cienkie bo mam takie do suba :D. A czemu rockford gra pod nimi normalnie? Takze sprawdze moje radyjko i alpinke 3539 w czwartek i bede wszystko wiedzial. A z ta druga to dzieja sie dziwne zeczy i pomysly mi sie wyczerpaly co z nia jest nie tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3539 potrzebuje duzo pradu u mnie grala taka pod 10mm2 i tez swiatla lekko przygasaly na wysokim volume, ale tylko na jalowych obrotach silnika (do tego nam altek na wyczerpaniu). Jednakze nigdy wzmak sie nie wylaczyl, sprawdz ustawienia gain na wzmkau. Troche dziwne, ze u kumpla nic sie nie dzieje, a u ciebie sa problemy. Napisz jakie kolega ma klocki i kabelki

 

aha i jeszcze jedno, skad mase czerpiesz i przez jakie druty, czy ma napewno dobry styk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis podlaczalem go u kumpla i lipa. Kabelki dietz 35mm radio moje alpine 9855r i przy wiekszym wolume gra przerwami, niestety u niego pod radyjkiem dzieje sie to samo. Na mostku gra dosyc dobrze ale normalnie jak podlacze jeden kanal to przy wiekszym wolume w radiu zaczyna sie wylaczac. Zamowilem wczoraj kable dietz 50 mm nowki podlacze jeszcze raz u siebie i sprawdze jezeli dalej bedzie to samo to odesle go do wlasciciela. A moze ktos ma jeszcze pomysl co do alpiny 3544 gra przerwami pod chinche z radia jezeli dostanie sygnal np z telefonu lub psp wszystko jest ok, jeszcze bede musial alpine 3539 podlaczyc sygnal z np. telefonu i sprawdzic. Ma ktos moze u siebie wzmacniacz alpine 35xx podpiety po radio np alpine 9855 co ma 4v wyjscia rca? Edytowane przez PrOcenT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlacz wzmaki pod inne radio niz twoje, musisz miec cos "walniete" w radio z RCA (mozesz miec gdzies przebicie), jak inny sygnal wzmacniacz odbiera normalnie to cos jest nie tak z zrodlem sygnalu nie ze wzmakami.

 

tez mialem go podpietego pod radio 4V i niiiic sie nie dzialo, zamiast miec pretensje do wzmacniaczy zacznij od przegladu gniazd RCA w radiu

 

Jak to możliwe ze przez cienki kabel światła ci przygasają ?

 

nie prze cienkie kable tylko przez duzy pobor pradu, ktorego moj kaleki altek nie dawal rady dostarczyc na jalowym biegu silnika silnika

Edytowane przez Ricola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie będzie winą kabel zasilający, możliwe opcje to zimne luty na zasilaniu lub w którymś miejscu płytki, trzeba by wyjąć całe PCB zobaczyć czy niema gdzieś "dziur", ubytków w cynie na nóżkach elementów, druga sprawa, kabel RCA który masz może być z nim coś nie halo. Radio może mieć takie ubytki tak samo jak wzmacniacz. POdrzuć komuś w okolicy ten amp niech sprawdzi na swoim systemie.

 

p.s sory ze się podepnę ale jak w alpine 3544 jest mostek? Mam ten przełącznik L(mono) Stereo L+R i nie wiem jaką pozycje dać dla mostka, teraz mam na ampie kable podłączone pod mostek właśnie i na przełączniku mam L(mono). Dobrze czy ma być L+R ? Bo już się pogubiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stawiam na ubytki w radiu, dlatego, ze autor tematu podlaczal tylko pod swoje radio, ktore twierdz, ze jest dobre, ale nie sprawdzil na innym. Gdyby wzmaki, ktore niby sa popsute graja normalnie pod innym zrodlem sygnlu, stwierdza jednoglosnie, ze cos jest nie tak z sygnalem z radia Edytowane przez Ricola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W radiu mogł się nadpalić jakis element albo powstać zimny lut. Który np po chwili ciepła w aucie jak już jest rozgrzane i nawiew ciepłego powietrza jest blisko to styki będa chodzić pieknie, tak samo jak włączy napęd CD i on się nagrzeje, a po wystygnięciu będzie przerywać. Ale tak nie jest zawsze, zazwyczaj lut trzeba przegrzać albo oddessać starą cynne a nałożyć nową. Można też myśleć o elementach SMD, takich jak bezpiecznik RCA SMD, ale raczej malo prawdopodobne, wtedy radio by w ogóle szwankowało na maxa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no to problem spada już do kwestii zasilania tej alpiny. Ja bym to oddał i niech martwi się właściciel tego sprzętu. Chyba że dorzuci chociaż 50-100 PLN na naprawe. Bo elektronik tyle zawoła. Wiadomo że bzdura się zepsuła ale jak to elektronik, myśli że wciśnie kit komuś. Tranzystory masz sprawne na pewno skoro coś gra tylko przerywa. Tym bardziej jeżeli lampka protect nie włącza się. Możesz jeszcze sprawdzić jak wypada pobór prądu czy czasem niema jakiś skoków prądowych. Ja na pewno bym rozebrał całą i badał sobie :) Przelutował płytkę itd :) Jak lutujesz lutownicą transformatorową to podłącz biegun ujemny pod jakiś mały aku albo bateryjkę :D Bo lutownica wytwarza pare volt na czubku i idzie w układ :) Może coś zaiskrzyć, zebyś się nie wystraszył :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to zrobić :) chyba ze grot uziemisz ;) Prawde mówiąc nic się nie stanie jak napięcie sie pojawi, tylko może ktoś sie wystraszyc jak pojawi się iskierka jakas podczas dotykania. Ja ostatnio podłączyłem pod aku stary mase i nie bylo iskierek po lutowaniu... A cała płytka była męczona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz zaskocze co niektorych: Swkad wiem, ze alpine 3539 jest w 110% sprawna?? Bo to moj wzmak, kupiony w pazdzierniuku od rysiuct, ktory moze potwierdzic kondycje wzmacniacza, zreszta sa tam jego plomby. Przed wlozeniem do kartona dla pewnosci sprawdzilem czy aby na pewno wszystko jest ok. Gral normalnie, tak jak zreszta zawsze. Gral po JVC KD-SH1000 (5V) i pod Apine 9884R (4V). Majac pewnosc, ze jest w 110% sprawny moglem go wyslac i tak tez zrobilem zaraz po wyciagnieciu go z auta. U mnie gral na kablach 10mm2 i nie bylo z nim nigdy zadnych problemow. Dlaczego autor tematu ma z nim problem tego nie wiem, wiem jednak ze towar wyslany byl sprawny w 110%, dziwi mnie tez sprawa, ze wzmak (ktory niby jest uszkodzony :zakrecony: ) gra normalnie pod innym zrodlem sygnalu

 

tataj macie od kiedy wzmak byl u mnie, nigdy tez nie pisalem o jakimkolwiek problemie z nim, bo takowego tez nie bylo

 

http://www.strefacaraudio.pl/topic/12988-hanka-civic-od-ricoli/page__st__20

Edytowane przez Ricola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bo niestety w okolicy nikt za bardzo nie ma car audio. jest kto z forumowiczow z okolic sokółki?? obie to nie bo 3544 wogole nie gra na zapalonym silniku tylko na zgaszonym a 3539 gra ale jak da sie glosniej to gra przerwami Edytowane przez PrOcenT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz chłopie coś ostro skopane w instalacji .... Miernik w dłoń i mierzyć, mierzyć a potem jeszcze raz mierzyć i sprawdzać wszystko - radio , RCA, zasilanie, masę, aku, alternator - wszystko :) Nikt na odległość Ci nie pomoże - jesli sam nie ogarniasz tematu to oddaj do dobrego elektryka .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz chłopie coś ostro skopane w instalacji .... Miernik w dłoń i mierzyć, mierzyć a potem jeszcze raz mierzyć i sprawdzać wszystko - radio , RCA, zasilanie, masę, aku, alternator - wszystko :) Nikt na odległość Ci nie pomoże - jesli sam nie ogarniasz tematu to oddaj do dobrego elektryka .

 

Jest jeszcze możliwość, ale to tylko teoria, która się często przydarza. Może, któryś z was przy demontowaniu lub podłączaniu tych wzmacniaczy dotknął wkrętakiem jednocześnie zacisku przyłączeniowego PLUS i obudowy wzmacniacza, często tak robią niedoświadczeni monterzy. Mój znajomy tak ostatnio zrobił, poszły iskry i nadpsuł wzmacniacz Pioneer'a. Po rozebraniu na płycie było widoczne spalenie kilku diód, nie było to kosztowne ale wzmacniacz musiał trafić na salę operacyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...