Skocz do zawartości

Problem Alpine 3544


PrOcenT
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ten wspomniany przez mnie wcześniej Pioneer też normalnie grał, tylko wystąpiło w nim bardzo dziwne zjawisko, nie potrzebował sygnału Remote, nie można było go w ogóle wyłączyć, tylko po odpięciu przewodu zasilającego można było go wyłączyć, jak tego nie zrobił to wzmacniacz cały czas ciągnął pełną mocą prund. Miernik spalił chłopaczyna bo chciał zmierzyć pobór prądu i wpiął się równolegle w instalację a miernik ma do 10A max i tylko smród poszedł z miernika. Edytowane przez dzidzi_2006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ech pięknie, to nie wiedział że amperomierz szeregowo i dobrze jak na powrocie i przez opory dodatkowe jak ma za mało amper? :) Bardzo dziwna sprawa jest z tym ampem... Aż sam nie wiem co powiedzieć, jedyne co można to powoli przeszukiwać instalkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym dotknieciem u mnie na pewno nic takiego nie mialo miejsca, bo takie rzeczy robie po odlaczeniu przy aku bezpiecznika, a srubki odkrecam izolowanym srubokretem tak, ze tylko grot narzedzia jest lekko odsloniety no i uwazam zawsze na takie rzeczy :)

 

Procent, czy czasem nie dotknales (jak wspomnial dzidzi_2006) srubokretem do oslony i srubki + ??

Edytowane przez Ricola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, najpierw kable podlaczylem do wzmaka pozniej do aku. Przyjda mi nowe kabelki podlacze wszystko od nowa i postaram sie narecic jakis filmik o co tu dokladnie chodzi.

Czy taki miernik sie nada do jakich kolwiek pomiarow i co gdzie podlaczyc i jak go ustawic bo nie mam pojecia

post-4870-036580200 1294350403_thumb.jpg

Edytowane przez PrOcenT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde na początku miało być a nie na powrocie. Chociaż kiedyś na elektrotechnice sprawdzaliśmy takie zjawisko ale na prądach przemiennych, ile wchodzi tyle wychodzi. Różnicą było napięcie które wywołane było spadkiem przez rezystor włączony w układ. No ale dokładność elementów w szkole to porażka :D Różnica jednak nie mogła być duża na amperach :) Musiałbym to sprawdzić. Ale poprawną zasadą działania różnicówki jest też bilans wpływów i wypływów prądu z obwodu, jak są braki to różnicówka wtedy się włącza. Ale to przy prądzie przemiennym, przy stałym nie sprawdzałem.

 

Nawet jeżeli lekko dotkniesz obudowy ampa i zrobi się iskierka to nie uszkodzisz wzmacniacza, po prostu robisz zwarcie na kablu, ale nie tak duże by uszkodzić coś w bloku zasilania. Jezeli jednak ten zabieg trwał dłużej i popłynął większy prąd można uszkodzić układ sterowania bloku zasilania, taki mały układzik na 12 nóżkach, lub można uszkodzić diode pierwszą która jest na samym wejsciu do ampa, reguluje ona wyprostowanie prądu i takie tam(chociaż to chyba mało prawdopodobne). Stawiam bardziej na ten układ, że mógł trochę się nadpalić i teraz wariuje. Koszt układu i wymiany przez elektronika 30zł+2-3zł podstawka pod ten układ tak na przyszłośc.

 

Tym miernikiem lepiej nie sprawdzaj, jak nie masz cęgowego to bym się nie bawił, taki jak nawet w układ dasz szeregowo czyli np zamiast bezpiecznika do wzmacniacza to go uszkodzisz. 10A to nie jest duży prąd, a w układzie płynie na alpine około 35A-40A przy max pracy na 4R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki mały układzik na 12 nóżkach, lub można uszkodzić diode pierwszą która jest na samym wejsciu do ampa, reguluje ona wyprostowanie prądu i takie tam

 

kiedys (4 lata temu) jak kupilem swoj pierwszy wzmkacniacz (jakis no name) z alledrogo przez przypadek dotknalem "-" kablem plusowym i taki wlasnie ukladzik wystrzelil. odeslalem go do goscia, ktory mi go sprzedal, ten porobil zdjecia, wymienil ten ukladzik, skasowal 20zl i odeslal wzmacniaczyk z informacja zebym nigdy nie robil zwarc przy podlaczaniu i wyciaganiu wzmaka :) Ten gosc jeszcze sprzedaje sprzety na alledrogo.

Edytowane przez Ricola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w ultimate on też poszedł ;) Więc teraz jest w podstawce i ja się uszkodzi to wymienie go i już :) To jest sterownik całej przetwornicy i bloku zasilania, takie małe gówno za 2zł. Żeby wyczyscic płytkę po lutowaniu z kalafoni należy ja prysnąć takim preparatem coś wyglądu KONTAKT ;) Wygląda jak z fabryki :) Cięzko wtedy poznać czy było coś grzebane, chyba że nawali się kulfonów na nóżkach :D

 

Układzik pada najszybciej a zaraz po nim lecą diody takie malusi, potem tranzystory stopnia zasilania. Przy zwarciu czy podłączeniu odwrotnym tylko układzik leci, wymienia się go i po sprawie. Miałem tak w "tubie" BOSS, kuzyn podłączył odwrotnie i zakopciło się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...lub można uszkodzić diode pierwszą która jest na samym wejsciu do ampa, reguluje ona wyprostowanie prądu i takie tam(chociaż to chyba mało prawdopodobne).

 

:zawstydzony:

 

Autor tematu ma najprawdopodobniej coś skopane w instalacji. Jak dokładnie wygląda zasilanie wzmacniacza i radia? Skąd co jest wzięte?

Nikt nie wspomniał o wydajności prądowej wyjścia remote z radia. Podłączyłbym wzmacniacz na krótko w celu wyeliminowania tej przyczyny (we wzmakach Alpine jest nietypowe wejście remote - może tam coś nie łączy w tej kostce)

Generalnie miernik w dłoń i posprawdzać wszystko tak jak pisał Waski.

I bez przesady - prąd spoczynkowy i przy normalnym graniu można zmierzyć zwykłym miernikiem.

Edytowane przez ukashec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A wiec zrobilem kilka testow. rockfor podlaczony pod radio gra normalnie nawet na max sory za jakosc ale filmiki krecone sa telefonem. http://www.youtube.com/watch?v=YA-Wyh2etr4. Tutaj fimlik jak gra alpina w tej samej konfiguracji http://www.youtube.com/watch?v=26TV7PV9uog. A tu alpine podpiete pod telefon http://www.youtube.com/watch?v=y_IfRI2CyQU. Tak w skrucie kable nie sa przyczyna poniewaz alpina gra pod telefonrm na tych kabelkach a pod radiem nie, tylko ze rockford gra normalnie pod radiem. Jeszcze jakies pomysly co jest przyczyna? Edytowane przez PrOcenT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadam sie ;)

Ja napisalem o RCA bo kiedys mialem taki podobny problem z axtonem c500 gdzie na jednym z kanalow nie moglem podniesc chociaz troche gaina bo odrazu przerywal przy troche wiekszej glosnosci a po sciszeniu lub wylaczeniu i wlaczeniu zasilania wracal do normy , okazalo sie ze na RCA od tego kanalu byl zimny lut... I fakt ze nie podlanczalem telefonu ani mp3 ale objawy podobne wiec bym sprawdzil wzmaka na ta okolicznosci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ze ja nie zrobilem filmiku jak wzmak sprawowal sie u mnie, a gral wysmienicie, az strach bylo zrobic glosniej zeby vibe ba6 nie rozsadzilo, jednak robilem glosniej (i to sporo) nic takiego sie nie wydazylo, ze przerywal czy przestawal grac. Ten wzmak byl najlepszym jaki mialem pod wzgledem technicznym i wizualnym z uzywek.

 

Nie wiem czy ktos zauwazyl, ze RF nie byl krecony gainem, tylko volume na radiu bylo zwiekszane. alpine gra porownywalnie glosno (na tyle o ile idzie to stwierzic na filmiku) jak nie glosniej od RF, kiedy to sie wylacza. Z radiem jest cos nie halo.

 

Mimo wszystko, jako ze nie jestem oszustem, ani nie zalezy mi na wyzyskiwaniu innych, jestem za tym, zeby zrobic filmik ze zdzierania plomb ze wzmaka u jakiegos elektronika i w tym samym filmiku, zeby bylo pokazane wnetrze wzmaka, co by mozna bylo stwierdzic co tam jest nie halo jesli wogole cos jest (choc to nie da jednoznacznej odpowiedzi czy go pospul nabywca, czy tez nie), gdyz u mnie nic sie z nim nie dzialo co moge z cala odpowiedzialnoscia powiedziec

 

powiedz mi tylko jeszcze co to za kabelek podlaczony do "+"? remote przeciez jest obok

Edytowane przez Ricola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rf byl na jendym z kanalow skrecony na maxa zas na drugim troszke mniej. Kabel podlazony do plusa to remote ze wzmacniacza zeby nie ciagnac dodatkowego przewodu podlaczylem go razem z plusem. Dodam jeszcze ze z alpine 3544 dzieje sie dokladnie to samo pod telefonem wszystko ok pod radiem przerywa. A jezeli bylo by cos nie tak z radiem to inny wzmak gral by normalnie czy tez przerywal? Dla testow mam jeszcze w domu wzmak veliocity jak trzeba to moge go podlaczyc i tez sprawdzic, choc wczesnie tez gral normalnie, ewentualnie radio dac do sprawdzenia choc podlaczalem dwa inne i problem pozostawal.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie to bardzo dziwne, ze dwa wzmacniacze (w sumie blizniacze konstrukcje jednego producenta) z calkowicie roznych zrodel "graja" tak samo... malo prawdopodobne zeby byly "popsute" w ten sam sposob.

 

jak wzmak gra kiedy sie lekko nagrzeje (po dluzszym czasie grania)??

Edytowane przez Ricola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W radiu tez mozesz miec brak masy, wez cienkim kabelkiem owin rca i dotknij do obudowy radia.

 

zero reakcji sam juz nie wiem o co tu chodzi na dniach powinien przyjsc mi wzmacniacz rockford zobaczy czy pod nim bedzie wszystko ok.

 

 

Czytamy , czytamy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...