Skocz do zawartości

Przod do Civic V coupe - prosze o pomoc :)


Geto90
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Panowie szukam dobrych glosnikow do mojego Civica V gen coupe, w przodzie. Tzn dobrych ale w przedziale cenowym tylko do 250 plnow :| w chwili obecnej mam dosc slabe radyjko Kenwood KDC-W241 kupione juz jakis czas temu, nie planuje zmiany wiec musi zostac to ktore jest :P Glosnikow szukam wiadomo na przod w drzwi 16cm ktore prawdopodobnie beda zasilane niezbyt mocnym ale dobrym piecykiem Signat ROC1. Dane tego wzmacniacza:

 

Max. peak music power: 400W

RMS power at 4 Ohm (0,05% THD): 4x50W

RMS power at 4 Ohm (0,1% THD): 2x140W

RMS power at 2 Ohm (0,2% THD): 4x70W

S/N ratio (A-weighted): 105 dB

Freq. response (-3dB): 10-50 kHz

Stereo separation: 70 dB

Input sensitivity: 150mV - 4V

Input impendance: 20 kOhm

Fuse rate: 30A

Supply voltage: 12 V DC

Dimensions: 192 x 55 x 380 mm

Active low pass filter: 80Hz, 12dB (ch front & rear)

Active high pass filter: 110Hz,12dB (ch front & rear)

 

Pisze prawdopodobnie poniewaz poki co beda chodzily na samym radiu a dopiero pozniej podlacze je pod wzmak.

 

W chwili obecnej moge zmostkowac kanaly bo w przyszlosci planuje jeszcze jakis sub do bagaznika :) Generalnie chodzi mi o to zeby zbudowac w samochodzie system ktory bedzie przyjemny dla ucha, nie musi byc bardzo glosny ale tez nie chce zeby nadawal sie tylko do grzecznego cichego sluchania, tak zeby przyjemnie sluchalo sie na 1/3 moze polowie jego mozliwosci, zalezy mi na basie zeby byl dosc mieciutki i gleboki - wiem w tej cenie szalu nie bedzie :P slucham clubowej muzyki, popu i bardzo czesto hh z dobrym bitem wiec to ma chodzic najlepiej :D budzet dosc niski ale mam sporo innych wydatkow - studia itd i nie moge sobie pozwolic na cos lepszego a chcialbym miec przyjemna droge do pracy:) z tego co slyszalem Civic to dosc dobre auto do zbudowania ciekawego systemu wiec to dodatkowy maly plus. W planach oczywiscie wygluszenie drzwi ale wszystko w swoim czasie :)

 

W necie szukalem jakichs glosnikow i moja uwage przyciagnal zestaw HELIX B 62C BLUE z tej aukcji:

http://allegro.pl/helix-b-62c-blue-nowosc-kurier-dystanse-gratis-i1289330116.html

ale z racji, ze nie znam sie na tym wszystkim to pisze do Was :)

 

Moze macie jakies inne propozycje? Co myslicie o tych Helixach? Czytalem ze to nowsza wersja tych Helix Dark Blue 62.1 czy cos takiego i roznia sie generalnie tylko wygladame i tym ze te sa nowsze, parametry niemalze identyczne. Nie wiem co o tym myslec. A moze sa lepsze zestawy w tej cenie?

 

Bardzo prosze o pomoc:) W razie pytan - piszcie:)

 

Z gory dziekuje i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorzuć stówkę

 

kolega napisal:

budzet dosc niski ale mam sporo innych wydatkow - studia itd i nie moge sobie pozwolic na cos lepszego

 

dlatego musimy trzymac sie budzetu jaki autor podal.

 

Geto90 w gre wchodza tylko nowki, czy uzywki tez??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorzuć stówkę i bierz HSK albo maximo te helix'y, pomimo tego, że są helix'ami to niewiele sobą reprezentują (to najniższa linia Helix'a)

 

Hm z ta stowka moze byc ciezko - ale gdybym wiedzial ze da mi ona powiedzmy glosniki klase lepsza to byc moze cos bym wymyslij eewntualnie pozyczyl i kupil :) HSK chyba bedzie ciezko kupic za 350 a Maximo znalazlem te na allegro: http://allegro.pl/nowosc-glosniki-morel-maximo-okazja-i1297441137.html z tym, ze z wysylka to juz 370 a jeszcze chce drzwi wygluszyc wiec musze liczyc sie z kosztami wyzszymi :/

 

dlatego musimy trzymac sie budzetu jaki autor podal.

 

Geto90 w gre wchodza tylko nowki, czy uzywki tez??

 

bardzo dziekuje za zrozumienie :)

 

No wiec tak - uzywki generalnie moglyby byc z tym ze nie chce kupic jakigos kota w worku, bo z niskim budzetem te 250 czy troszke ponad to calkiem sporo :/ wiec walek nie wchodzi w gre ;) najlpeiej gdyby to kupic od kogos w miare pewnego z forum czy cos bo takie glosniki nie jest chyba trudno "dojechac" na wiekszych mocach itd i pozniej sprzedac na allegro, takze uzywek sie troszke boje ale gdyby cos ciekawego sie znalazlo to moglbym zaryzykowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będą klasę wyższe a co najmniej 2 klasy. hsk widziałem nowe w tej cenie na forumowej giełdzie

 

 

no to mnie teraz zaciekawiles :)

 

a przy tym sprzecie ktory mam w tej chwili nie beda za mocne? Chwilowo beda chodzic pod radiem a pozniej pod tym Signatem ale nie zmostkowanym bo bedzie jeszcze sub do tego wiec beda dostawaly tylko 50W w RMS. To nie bedzie problem? Chyba ze tak mnie oczaruja na zmostkoanym, ze wsztrzymam sie z kupnem suba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za zainteresowanie tematem :)

 

I sa trzy opcje, pomozcie wybrac najlepsza ;)

 

1. Morel Maximo prawie nowki za 295

2. μ-Dimension EL Comp 6 uzywki za 200

3. HELIX B 62C BLUE nowe za 265

4. byc moze HERTZ HSK165 za 370, ale to juz raczej za bardzo wykracza poza moj budzet :/

 

Najbardziej zainteresowaly mnie te Morel Maximo ;) co o nich myslicie? I ogolnie macie moze jeszcze jakies propozycje, rady?

 

Z gory dziekie i pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz elcompy - dzisiaj "stroiłem" (o ile kierunkowanie, ustawienie gaina, korektora, czasówki można uznać za strojenie) coś takiego i gra hmm najlepiej na górze. Na 100% gra lepiej na górze, niż maximo.

 

A jak budżet przełamiesz, to bierz HSK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz elcompy - dzisiaj "stroiłem" (o ile kierunkowanie, ustawienie gaina, korektora, czasówki można uznać za strojenie) coś takiego i gra hmm najlepiej na górze. Na 100% gra lepiej na górze, niż maximo.

 

A jak budżet przełamiesz, to bierz HSK.

 

Na jakiej jednostce sterujacej i na jakim wzmacniaczu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...