Skocz do zawartości

Radioodtwarzacz z wyjściem optycznym


M@riusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po prostu po podłączeniu Bit One przez RCA nie mogę wszystkiego ustawiać, chcę podłączyć optykiem i sprawdzić co będzie.

Ale czego nie możesz ustawić :?:

Nie bawiłem sie tym prockiem ale wydaje mi się że jeśli chodzi o ustawienia dźwięku to chyba nie ma znaczenia czy sygnał będzie wchodził "światełkiem" czy po RCA :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to podjedź na spot do wawy w połowie listopada (postaram się być a wiem że chyba też pół polski nie musisz przejechać) a nie włożę jeszcze zmieniarki pod tapicerkę tak abyś mógł sobie przetestować. Mam S624 i wszystkie baty potrzebne do podłączenia więc i te 200zł możesz mieć w kieszeni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czego nie możesz ustawić

Regulacji głośności całego sytemu nie ma i coś tam jeszcze nie paca.

 

Jak chcesz to podjedź na spot do wawy w połowie listopada (postaram się być a wiem że chyba też pół polski nie musisz przejechać) a nie włożę jeszcze zmieniarki pod tapicerkę tak abyś mógł sobie przetestować. Mam S624 i wszystkie baty potrzebne do podłączenia więc i te 200zł możesz mieć w kieszeni.

Dzięki greg ale i tak kupię bo mam kilka ulubionych płytek więc w zmieniarce będą siedziały. Nawet jak nic z optykiem ni wyjdzie to trudno się mówi, zmieniarka się przyda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
No i nie wypaliło :) Zmieniarka podpięta, procek po optyku podpięty ale nie paca, jakaś kupa jest przy przełączaniu suwaczka Ai-Net z pozycji NORM na EQ/DIV bo dźwięk się zamula a jak w programie procesora wybiorę źródło Optical to jest cisza w głośnikach... Ale zmieniara paca a na wiosnę może coś wymyślę bo przy tej pogodzie to nie chce mi się już dłubać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się dzieje, w sumie nic ;) Zmieniarka paca ładnie, dziś dostałem kabel optyka więc wziąłem netbooka i poszedłem podłączać. Podłączyłem zmieniarkę z prockiem, odpaliłem program od Bit One, uaktywniłem wejście sygnału przez optyka w procku, w zakładce Ext. Source EQ pokazało się w Select Input pokazał się przycisk Optical czyli miałem 2, Master (RCA) i Optical. Na Master gra, przełączenie na Optical i cisza. Ok, myślę w radiu muszę zmienić przełącznik, wyjąłem radio, przełączyłem przełącznik który jest pod radiem Ai-Net z pozycji Norm na EQ/DIV bo jak napisali w instrukcji "Podczas podłączania procesora za pomocą Ai-NET ustaw przełącznik do pozycji EQ/DIV. Jeśli nie jest podłączone żadne urządzenie pozostaw przełącznik w położeniu NORM." Czyli rozumiem że w Ai-Net puszcza sygnał. Albo coś skopałem albo nie będzie pacało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to rozumiem tak że ty masz radio Alpine a procesor Audisona To ty chyba nie możesz przełączać tego suwaka

w radiu bo sygnał nie wychodzi ci po Ai-NET Tylko musi ci wychodzić z zmieniarki po optyku i w zmianiarce jest taki przełącznik pod magazynkiem i tam musisz to przestawić

Nie wiem czy dobrze myślę ale ja to tak widzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, tego przełącznika w zmieniarce nie sprawdzałem powiem szczerze bo nie przyszło mi to do głowy. Ale jeśli to by tak miało działać to rozumiem że sygnał z radia leci po Ai-NET do zmieniarki a z niej optykiem do procka ? Bo z samej zmieniarki to wiem ale z radia ? Po Ai-NET i wychodzi sygnał i przychodzi ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca, żeby ci radio działało z procem to tylko chyba po rca w twoim przypadku

Bo jak jest procesor alpina to chyba Ai-Net działa w dwie strony

ale nie wiem na 100%

Ale najlepiej będzie jak się ktoś wypowie kto się lepiej zna

Edytowane przez raflip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, tego przełącznika w zmieniarce nie sprawdzałem powiem szczerze bo nie przyszło mi to do głowy. Ale jeśli to by tak miało działać to rozumiem że sygnał z radia leci po Ai-NET do zmieniarki a z niej optykiem do procka ? Bo z samej zmieniarki to wiem ale z radia ? Po Ai-NET i wychodzi sygnał i przychodzi ?

A jak ma się znaleźć w radiu skoro za jego transmisje odpowiada światłowód.

Aktywuj wyjście optyczne w zmieniarce i połącz z BO. Obecność czerwonego światła da się dość łatwo sprawdzić :wink:

Edytowane przez nakamichi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz 7944 to musisz pod radiem mieć ustawione na ainet(zmieniarka).W zmieniarce masz przełącznik pod magazynkiem,ustaw go tak żeby pojawiło się światełko(chyba wiadomo gdzie).W 7944 masz optyka więc też możesz go uaktywnić.Przytrzymaj klawisz od wyciągania płyty(chyba nie pamiętam już).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I paca, tak to jest jak na szybko się robi podłączenia. Ale i tak jest kupa i zestawienie CDA-9887r -> CHA-S605 -> BIT ONE nie będzie prawidłowo funkcjonowało. Zacznijmy od tego że przełącznik w zmieniarce był dobrze ustawiony, światełko było. Wiecie gdzie popełniłem błąd ? Nie przełączyłem źródła czyli grało radio a powinienem załączyć zmieniarkę i wtedy po optyku sygnał poszedł. A wczoraj na szybko tego nie sprawdziłem :krzeslem: Kupa polega na tym że owszem, dźwięk jest tyle że bardzo głośno i w procku regulacja głośności nie działa nie wiem czemu. Czyli gra tyle że bardzo głośno i regulacja potencjometrem na radiu i na procku nie działa. Poza tym po przełączeniu źródła na radio zalega cisza. Ale z jednego jestem w miarę zadowolony, podczas gdy proc bierze sygnał z RCA to przy ręcznej zmianie utworów są strzały w głośnikach a jak miałem optyka uaktywnionego i zmieniałem utwory to żadnych strzałów nie było. Także poszukujemy teraz radia z wyjściem optycznym do proca i z Ai-Net do zmieniarki. Czyli znowu 7944 się kłania. Może coś się trafi, nie spieszy się narazie, wyprowadzanie optyka z 9887 jest zbyt drogie więc pozostaje zmiana jednostki. Edytowane przez ery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I paca, tak to jest jak na szybko się robi podłączenia. Ale i tak jest kupa i zestawienie CDA-9887r -> CHA-S605 -> BIT ONE nie będzie prawidłowo funkcjonowało. Zacznijmy od tego że przełącznik w zmieniarce był dobrze ustawiony, światełko było. Wiecie gdzie popełniłem błąd ? Nie przełączyłem źródła czyli grało radio a powinienem załączyć zmieniarkę i wtedy po optyku sygnał poszedł. A wczoraj na szybko tego nie sprawdziłem :krzeslem: Kupa polega na tym że owszem, dźwięk jest tyle że bardzo głośno i w procku regulacja głośności nie działa nie wiem czemu. Czyli gra tyle że bardzo głośno i regulacja potencjometrem na radiu i na procku nie działa. Poza tym po przełączeniu źródła na radio zalega cisza. Ale z jednego jestem w miarę zadowolony, podczas gdy proc bierze sygnał z RCA to przy ręcznej zmianie utworów są strzały w głośnikach a jak miałem optyka uaktywnionego i zmieniałem utwory to żadnych strzałów nie było. Także poszukujemy teraz radia z wyjściem optycznym do proca i z Ai-Net do zmieniarki. Czyli znowu 7944 się kłania. Może coś się trafi, nie spieszy się narazie, wyprowadzanie optyka z 9887 jest zbyt drogie więc pozostaje zmiana jednostki.

Tylko , ze sygnał cyfrowy , obojętnie czy jest wytwarzany w jednostce, czy tez w zmieniarce, nie jest regulowany. Taki sam efekt uzyskasz stosując 44. AiNet nie jest szyną danych kompatybilna z BO , zatem nie sposób będzie uzyskać regulacji poziomu w procesorze z poziomu jednostki 44.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...