Skocz do zawartości

Opel astra I głośniki przód... problem z wyborem


Pono
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam problem z wyborem głośników przednich. Drzwi będą wygłuszone tylko nie wiem jeszcze czym. Radio Pioneer DEH P7000BT, wzmacniacz Magnat edition 22hQ. I właśnie co do głośników nie mogę się zdecydować... znajomi polecają Hertz DCX 165 lecz czuje że będzie nie dosyt. Powiedzmy że granica to 300zł najlepiej z allegro. Za wszelkie uwagi i pomoc z góry dziękuje. Pozdrawiam

 

Czy takie maty będą dobre? http://allegro.pl/app-boll-maty-wygluszajace-bitumiczne-warszawa-i1285365711.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dobra sprawe i dekarka mozna WYTLUMIC (wygluszanie to troche co innego) drzwi. sam mam tak zrobione i nie narzekam, ze cos brzydko pachnie, odkleja sie, czy cos takiego. Jest tansza jak maty CA a efekt podobny jak nie taki sam (ja nie zauwazam roznicy miedzy dekarka a matami z nazwa CA)

 

co do glosnikow, doloz z nastepnej wyplaty 50zl do 300zl, ktore juz masz, odpusc sobie te DCX-y (to nic szczegolnedo) i zainwestuj w Morel Maximo, nasz admin K@mil ma je za 349zl razem z przesylka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ricola, uwierz że jest:) Mam w domu bolla/app miękkiego (który jest nieopłacalny do CA), twardego(który pęka, nadaje się tylko na płaskie powierzchnie, np.: w PC), dekarkę(2-3 warstwy na całej podłodze) i STP(całe drzwi). Wygłuszenie ma za zadanie usztywnić blachy i niewiem, czy 2 warstwy dekarki zrobią to tak dobrze jak STP. Edytowane przez TomoMadej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem w reku maty gms wlasnie i dekarke, roznica jaka zauwazylem to nieznaczna grubosc gms. Klej w tych matach przypomina mi lepik (takie cos do klejenia papy na dachach) i mim zdaniem maty nie usztywniaja blach (te miekkie) tylko wytlumiaja (nie mylic z "wygluszaja"), czyli pochlaniaja swoja miekka powierzchnia wibracje, nie pozwalajac zeby wibracje wprawialy w ruch blachy. dlatego nie widze roznicy procz ceny i nazwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosowałem wszystkie te maty, nie miałem tylko GMSów w rękach, ani nimi nie robiłem. Dekarka przy kupnie 3m. kw. kosztuje 35zł/m. kw. ; STP Vibroplast M1 przy kupnie 4m. kw. kosztuje 120zł/m. kw. Wychodzi sporo taniej dekarką biorąc pod uwagę nawet to, że żeby uzyskać może porównywalny efekt, trzeba dać jej 2 warstwy. Ale w miejscach takich jak drzwi liczy się również masa...:/

I nie musisz mi tłumaczyć różnicy między wygłuszyć, a wytłumić;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...