Skocz do zawartości

Mega problem z zakłóceniami


Staniol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam mega problem z zakłóceniami z alternatora (piszczenie w głośnikach a raczej tylko w tweeterze narastające wraz z obrotami silnika). Auto to Rover 200. Sprzęt to:

Clarion CZ509ER

Vibe Space Box Stereo 4

Morel Maximo 6,5

Alpine SBE-12SB

Kondensator AIV Green Power Golden Professional 1farat

Kable 25mm2

 

Kable zasilające (+) puszczony lewą stroną, masa z karoserii z bagażnika, sygnałówki puszczone srodkiem, głośnikowy (lewy) lewą stroną z (+), głośnikowy prawy, prawą stroną. Sygnałówki były puszczane po siedzeniach, to samo. Wzmacniacz i radio zamieniane, to samo. Nowy kable głośnikowy po siedzeniach, to samo. Wymieniany tweeter, na zwrotnicach i bez, to samo. Gdy odłącze alternator piski ustają, wygląda to na uszkodzenie alternatora, dzwoniłem do gościa co naprawia alternatory, powiedział że najprawdopodobniej siadł kondensator (przecwizakłóceniowy) zalecił zamontować zewnętrzny np. z malucha, tak zrobiłem i niestety to samo. Jeśli to alternator to jak wyjaśnić to że na samym radiu i głosnikach podpiętych (innych) pod samo radio takich zakłóceń nie było. Alternator używany już kupiony, dziś prawdopodobnie go podmienie i zobaczymy co będzie, stary altek oddaje znajomemu do obejrzenia i ew. naprawy. Mam zamiar jeszcze puścić masę prosto od aku. Jakieś pomysły? Rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten temat czytałem i nic mi stamtąd nie pomogło, masa na radiu jest. Alternator dziś przełożyłem i dalej to samo. Jak połączenie masy radia z masa wzmaka? Można troche jaśniej ;) Chodzi o źródło masy? żeby radio i wzmak miały masę z tego samego miejsca?(np. aku) Czy o połączenie masy radia i masy radia np. jakimś kabelkiem? Edytowane przez Staniol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie masz zamontowane zwrotnice może one łapią jakieś zakłócenia, lub podmień radio jak masz możliwość i zobacz czy będzie tak samo, sprawdź czy wzmacniacz nie dotyka obudową do blachy auta (nie wiem jak masz zamontowany daj pod niego jakąś podkładke z mdf np i przykręc do tego) powodów może być dużo i ciężko tak na odległość rozwiązać problem.

Spróbuj może też podłączyć to wszystko bez kondensatora.

Pozdrawiam

Edytowane przez gemi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrotnice mam w drzwiach, nie mam elektrycznych szyb, centralek itp więc nie powinny nic łapać. Radio podmieniałem i dalej to samo. Wzmak obecnie jest przykręcony do oparcia tylnych siedzeń, pomiędzy nim a blachą jest dość gruby materiał, ale jak nie był przykręcony to też były zakłócenia. Przyznam że rca z zasilającymi troche się mieszają przy bagażniku, ale puszałem inne rca po siedzeniach i dalej było to samo, chyba ze to te stare rca mimo tego że były odłączone dalej siały. Bez kondensatora było podpięte wcześniej i tak samo było. Edytowane przez Staniol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bymm jeszcze zainteresował się tym kondensatorem przy altku, bo nawet w używce może być padnięty lub wylany. Powinny być na nim oznaczenia i ja bym podmienił bo nawet na taki do RTV bo zwykle fabryczny do altka jest troche inaczej skonstruowany a zasada działania ta sam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za wtrącenie. Chcę tylko dpytać czy jeśli dajmy na to na jednym wzmaku nie było żadnych zakłóceń a na drugim wzmaku (JBL) są właśnie takie jak kolega opisuje to ewidentnie wina wzmacniacza, nie instalacji? Z ciekawości stosowałem ten magiczny filterek pętli masy ale nic nie pomogło a nawet było gorzej!

Zakłócenia pochodzą drogą RCA ponieważ przy odpiętych przewodach RCA zakłóceń nie ma. Może to być uwalona masa (np. zimne luty) na wejściach sygnałowych we wzmacniaczu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłbym od podłączenia "nieszumiącego" wzmacniacza w miejsce "szumiącego", a jak nie to, to coś z RCA. Po prostu, trzeba podłączyć ten "zakłucający" wzmacniacz innym przewodem RCA puszczonym przez kabinę. Jeśli nie będzie szumów, to coś nie tak z przewodem lub łapie on zakłucenia. IMHO w przypadku jednej i drugiej przypadłości przewód RCA nadaje się do wymiany.

Widzę, że jesteśmy z tej samej okolicy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi o to że jeden i drugi wzmacniacz chodził w tej samej konfiguracji... Dlatego stawiam na wejścia RCA tego gów... JBLa. Ale zobaczymy może JBl jest bardziej podatny na zakłócenia czy jak. Puszczę drugi przewód i zobaczymy.

A no z tej samej, już wcześniej przyuważyłem i się zastanawiałem która to taka vectra po nowiaku jeździ ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, przyuważe je kiedyś ;) Masz forumową lepkę?

Co do tych zakłóceń nie mam ich u siebie tylko u znajomego robiłem muzykę i po zmianie wzmacniacza wyszły takie chece. Zakłócenia są naprawde bardzo mało słyszalne, słychać je tylko wtedy jak jest ściszona muzyka na maks. Samochód do nagłośnienia (instalacji) tragiczny... Lexus GS300 z fabryczną navi i całym sterowaniem z panela dotykowego, nawet nie można było znaleźć wyjść sygnałowych niskiego napięcia po prostu nie da sie, mam na to dowody i mogę dać sobię ręke uciąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bymm jeszcze zainteresował się tym kondensatorem przy altku, bo nawet w używce może być padnięty lub wylany. Powinny być na nim oznaczenia i ja bym podmienił bo nawet na taki do RTV bo zwykle fabryczny do altka jest troche inaczej skonstruowany a zasada działania ta sam.

 

 

Już się nim zainteresowałem, zakładałem zewnętrzny kondensator z malucha i nic, dalej to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...