Skocz do zawartości

Zmiana koncepcji potrzebny dobór


Vesper
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po przeczytaniu lektury tego forum doszedłem do wniosku że trzeba odświeżyc audio w aucie. Jeśli chodzi o tą dziedzinę to nie jest to moja mocna strona, więc prosze was o pomoc w doborze.

 

Samochód Rover 200 Coupe (nie malże to samo co Civic Coupe)Oczywiście wygłuszone.

Słucham głównie Trance, techno trochę punk rocka.

Budżet dostosowany do oczekiwań.

 

Radio mam Kenwooda btc40u i zostaje na pokładzie.

Na przód potrzebuję głosniki 12,5 cm na tył 16cm no i tak myślę że przydałoby by sie coś do bagażnika wrzucić.

 

Oczekiwania:

 

Głośna dobrej jakości nuta.

Głęboki bass.

 

Czyli potrzeba głoniki 12,5 oraz 16cm, sub do bagaja skrzynia bądź tuba no i jaki wzmacniacz żeby to wszystko ogarnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...po przeczytaniu lektury tego forum...

...

Na przód potrzebuję głosniki 12,5 cm na tył 16cm no i tak myślę że przydałoby by sie coś do bagażnika wrzucić.

Oczekiwania:

Głośna dobrej jakości nuta.

Głęboki bass.

Czyli potrzeba głoniki 12,5 oraz 16cm, sub do bagaja skrzynia bądź tuba no i jaki wzmacniacz żeby to wszystko ogarnąć?

:rotfl:

Nie mogłem się powstrzymać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faq Nazara przeczytałem. Wiem że większość poleci tylko głośniki na przód, ale ja chce taka konfigurację jak podałem wyżej. Prosze o prosta rzecz polecenie jakiegos sensownego zestawu do ww. Nie chce kupować na oko co mi sie podoba bo co znajdę coś ciekawego dla mojego oka to zaraz czytam tu żeby nie kupować. Nie chce dwa razy płacić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście nie słyszałem jeszcze "grającego" zestawu 12,5cm... uwierz mi, że w tym przypadku rozmiar ma znaczenie i tego nie przeskoczysz, jakbyś nie kombinował to montując to co zamierzasz i tak jak zamierzasz to muzyki z tego nie będzie, za to hałasu pewnie całkiem sporo :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojedź w takim razie na jakiś spot i posłuchaj gdyż ...

Nawet jak bym miał zaproponować jakiś komplet Brax-a to i tak zestrojenie tego aby grało a nie tylko wydawało dźwięki jest ponad moją wiedzę.

Możesz w takim razie w zależności od zasobności portfela swojego eksperymentować na głośnikach za 100 zł i za 10.000 zł efekt na poziomie mojej wiedzy będzie podobny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uparty jestes :) a po co Ci tył :) ? w kinie domowym np potrzebujesz 4 subwoofery i 154 satelitki by dobrze grało ? :) w aucie starczy i to ze łooo przód + sub, a nie jakieś pierdziawki w pułkę czy tylnie drzwi :P Zaczynałem jak Ty, poczytaj jeszcze raz forum i Faq Nazara ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Samochód Rover 200 Coupe (nie malże to samo co Civic Coupe)Oczywiście wygłuszone.

Słucham głównie Trance, techno trochę punk rocka.

..............................

Czyli potrzeba głoniki 12,5 oraz 16cm, sub do bagaja skrzynia bądź tuba no i jaki wzmacniacz żeby to wszystko ogarnąć?

 

Na przód MACROM EXT 5,0 na tył co kolwiek (na codzień wyciszone) a do bagażnika jakiś fajny subwoofer 10" (jaki to zależy od bydżetu) i będzie znośnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przednie drzwi nie bardzo jestem wsadzić głośnik 16,5 ponieważ wiąże sie to z Cięciem stelaża, wzmocnień drzwi. Jestem orginalnie wyciety otwór na głośnik 12,5-13. Tylnych drzwi nie ma bo to jest Coupe. Kolejne jakbyś widział jak wygląda fabryczna pólka na tyle to sam byś wkładał głośniki bo żal by Ci było mieć puste miejsce pod maskownicami. Są gusta i guściki, a jak wiadomo o gustach sie nie dyskutuje. Również nigdzie nie pisałem że chce mieć 200 subwooferów w aucie. Chce po prostu porządny zestaw głosników...

 

Tak jestem uparty może za bardzo no ale cóż poradzić... nie gniewajcie się na mnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj tutaj kolegów co próbują Ci podpowiedziec, nikt po zlosci tu nikomu nic nierobi.Ja orginalnie w aucie miałem w drzwiach glośniki 5x7, kiedys kiedys pojechalem do sklepu bo myslalem podobnym tokiem myslenia jak ty, i sobie kupilem jbl takze 5x7.Bylem glupi. Wszystko da rade zrobic trzeba tylko chęci odrobine, jest forum trzeba pytac.Wiesz nic niejest łatwe do osiągnięcia sukcesu.Nikt Ci tu nie bedzie prawic kazania bo nie o to chodzi wtym wszystkim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przednie drzwi nie bardzo jestem wsadzić głośnik 16,5 ponieważ wiąże sie to z Cięciem stelaża, wzmocnień drzwi. Jestem orginalnie wyciety otwór na głośnik 12,5-13. Tylnych drzwi nie ma bo to jest Coupe. Kolejne jakbyś widział jak wygląda fabryczna pólka na tyle to sam byś wkładał głośniki bo żal by Ci było mieć puste miejsce pod maskownicami. Są gusta i guściki, a jak wiadomo o gustach sie nie dyskutuje. Również nigdzie nie pisałem że chce mieć 200 subwooferów w aucie. Chce po prostu porządny zestaw głosników...

 

Tak jestem uparty może za bardzo no ale cóż poradzić... nie gniewajcie się na mnie...

 

jesli chodzi o 16 w dzwi wszystko da sie zrobić trzeba posiedzieć pomyslec popytac popodgladać :D zajrzyj na forum rower'a napewno znalazł sie tam ktoś kto pchał 16 w dzwi i zrobił to tak jak powinno być zrobione...

 

jesli chodzi o te głosniki w pólce to raczej przyzwyczajenie a nie gust

 

Tez tak myslałem kiedys ze bez głosników z tyłu grania nie bedzie ... po za tym co Ci przeszkadzaja same maskownice z tyłu ?

 

Zrób najpierw porzadny przod na 16 (mowie tu o zestawie) począwszy od zainstalowaniu normalnej jednostki sterujacej

Zaslilić przód wzmacniaczem (bo mysle ze zradia nie bedziesz pędzić przodu ? )

Jesli bedziesz chciał uzupełnić pasmo wrzucisz suba na tył

Pojeżdzisz posłuchasz i zobaczysz ze głosniki na tyle będą zbedne

 

Ale najlepszym rozwiazaniem na sam poczatek bedzie poczytanie co nie co na temat CA i wybranie sie na jakiś spot tak jak koledzy mowili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze raz Rover 200 Coupe za duzo tego u nas w Polsce nie ma i tak sie składa że jak ktos ma tą wersję to nic w niej nie grzebie. Wiem że się da, ale w moim przypadku odpada jakaś zabudowa na boczku drzwi ponieważ mam nową tapicerkę, którą tydzień temu odebrałem i ani mi sie śnić ja niszczyć modyfikować. Nie macie pojęcia jak trudno dostać akie rzeczy do tego modelu a ile kosztuje ręczna robota to już nie wspomnę... Ok tak czy owak dziękuje wszystkim i jakoś sobie poradze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne jakbyś widział jak wygląda fabryczna pólka na tyle to sam byś wkładał głośniki bo żal by Ci było mieć puste miejsce pod maskownicami.

thumbup.giflol.gifthumbup.gif

 

Są gusta i guściki, a jak wiadomo o gustach sie nie dyskutuje.

Amen, zrobisz jak uważasz -> hmm.... tylko po co pytasz o radę na forum CA unsure.gif

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytam bo nie znam się na głosnikach i markach oraz ich osiągach. Skoro zadaje pytanie jakie głosniki a ktoś mi odpowiada tylko przód a tył zostaw i czytaj FAQ no to sorry. Nie wiem czy te FAQ miało jakies aktualizacje czy coś ale to które znalazłem na innej stronie bo tu sie go nie dopatrzyłem to samo regułki z lekcji fizyki (33 strony)są opisy jak budować zestawy itp ale nie ma jasno napisanego te głosniki nadają sie pod to a ta marka pod to....

 

Jeden kolega zaproponował zestaw MACROM EXT 5,0 ale to chyba czysta szydera była....

 

 

P.S Mówicie żeby tyłu nie robić bo po co?! A powiedzcie mi w jakim celu ludzie pchają do bagażnika po 4 czy 6 głośników??? Jaki jest w tym sensem poza utrata słuchu? Czystość audio na tym na pewno nie zyskuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rover 200 Coupe

 

Na angielskim forum MG piszą że coupe ma z przodu 6.5" (165mm) a z tyłu 8"(200mm)- choć twierdzą że suby 8" nie wchodzą :) wiec pewny jesteś do tych rozmiarów?.

Ja u siebie w ogóle nie miałem przewidzianych przez producenta głośników w drzwiach i spokojnie je zamontowałem wiec to nie jest taki problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem orginalnie wyciety otwór na głośnik 12,5-13. Tylnych drzwi nie ma bo to jest Coupe.

 

Hmmm... a mnie się wydaje, że jednak głośnik 165mm wejdzie bo, jeśli masz otwór wielkości 12,5-13cm to ma się w nim przecież zmieścić magnes i kosz (ale jak dasz dystans - czyli nie ingerujesz w boczki) to chyba się zmieści :zglupkiem:

A szczerze zamiast głośników na tył jeśli nie chcesz mieć pusto pod maskownicami, to kup półkę gdzie nie było głośników i będzie cała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem orginalnie wyciety otwór na głośnik 12,5-13. Tylnych drzwi nie ma bo to jest Coupe.

 

Hmmm... a mnie się wydaje, że jednak głośnik 165mm wejdzie bo, jeśli masz otwór wielkości 12,5-13cm to ma się w nim przecież zmieścić magnes i kosz (ale jak dasz dystans - czyli nie ingerujesz w boczki) to chyba się zmieści :zglupkiem:

A szczerze zamiast głośników na tył jeśli nie chcesz mieć pusto pod maskownicami, to kup półkę gdzie nie było głośników i będzie cała.

 

P.S Jeśli jednak Ja coś źle zrozumiałem to wybieraj zestawy odseparowane na llegro, których cena jest przeważnie ponad 200zł.

 

Helix, Hertz, DLS, etc...

Edytowane przez kamul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem ale dla mnie jest róznica między dwoma głosnikami na przodzie a 4. Najpierw założyłem dwa w drzwi i później dołożyłem kolejna dwa na tył i jest mega różnica. No ale dobra posłucham sie was i założe najpierw tylko w drzwi i do tego sub do bagażnika choć wołałbym dwa głosniki freeair na półce ale ok. Więc czego szukac i jaki wzmacniacz do tego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy najpierw od tego ile masz kasy "normalne" wzmacniacze zaczynają się w kwocie 200 zł ( stare uzywane dobre klasyki typu alpine, sony ( czarne serie) kenwood itp itd) przód tez musisz miec minimum te 150-200 zł uzywki (albo nowe macromy w tej cenie lub słabsze gms, nie pamietam modeli) kable pewnie masz jak nie to to kolejne 70 zł, wygłuszenie z 200 zł no i taki optymalny choć fest ubogi zestaw da sie sklepac :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...