Skocz do zawartości

Dwa Subwoofery o różnych średnicach - pytanie


Woolly24
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czytałem sobie ostatnio fora CA i natrafiłem na takie właśnie rozwiązanie z przetwornikami morela że były w samochodzie dwa subwoofery jeden 12 ultimo i jak pamiętam drugi 8 ultimo. Z punktu widzenia laika jakim ja jestem taki system potrafi lepiej przetworzyć cały dolny zakres basu i sub basu. Fakt że trzeba zastosować odpowiednie cięcia bo jednego trzeba w BP puścić a drugiego ciąć od góry. Miał ktoś styczność z takim rozwiązaniem w praktyce lub przynajmniej teoretycznie? Pytanie w sensie raczej ciekawostki. Dużo osób właśnie ma problemy z wyrobem głośników niskotonowych bo trzeba iść na kompromis lub rezygnować z "czegoś". Pozdrawiam Łukasz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie słuchałem takiego systemu ale mam w planach coś takiego przetestować :hyhy:

Problem będzie z odpowiednim podzieleniem pasma między tymi subwooferami.

Wstępnie myślałem o głosniku 15" w bagażniku ciętym od góry na jakieś 30/35Hz i 8" z przodu cięty z góry i z dołu 30/35Hz - 70/80Hz obydwa subwoofery w paczkach zamkniętych :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie słuchałem takiego systemu ale mam w planach coś takiego przetestować :hyhy:

Problem będzie z odpowiednim podzieleniem pasma między tymi subwooferami.

Wstępnie myślałem o głosniku 15" w bagażniku ciętym od góry na jakieś 30/35Hz i 8" z przodu cięty z góry i z dołu 30/35Hz - 70/80Hz obydwa subwoofery w paczkach zamkniętych :wink:

Podobnie ja sobie wymyśliłem pisząc ten temat. Tylko że 15 cali w podłokietnik z uszczelnieniem i 10 przez otwór w półce po podwieszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lord_wiader Grzegorz1969

 

To co napisałem wyżej odnośni się również do waszych spostrzeżeń

Jedno drugie ciągnie.

 

Można dodać jeszcze że dobór dwóch skrzynek dla dwóch odmiennych głośników będzie również ścianą zaporową.

 

I tak chętnie bym posłuchał takiego systemu :P jak to wychodzi w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lord_wiader Grzegorz1969

 

To co napisałem wyżej odnośni się również do waszych spostrzeżeń

Jedno drugie ciągnie.

 

Można dodać jeszcze że dobór dwóch skrzynek dla dwóch odmiennych głośników będzie również ścianą zaporową.

 

I tak chętnie bym posłuchał takiego systemu :P jak to wychodzi w praktyce.

Nie powiem kusi mnie spróbować z racji doświadczenia. Dziś sobie czytam o tym i znalazłem parę instalacji z takimi rozwiązaniami. Spróbowałbym na czymś stosunkowo tanim ale może się okazać że taka próba spali się z wejścia ze względu na możliwości sprzętu za niską kasę. Może uda mi się wyskrobać do pożyczenia jakiś głośniczek 12-15 cali wtedy zapnę do instalacji i zobaczę jak to wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na pewno coś takiego wypróbuję jak tylko kupię auto (rodzinne), które zostanie na dłużej msn-wink.gif

Przetwornik do bagażnika już mam (RFR 2215) pozostanie zakupić jakąś sensowne 8" (jak sie trafi to coś z tej samej seri) pokombinować z miejscem dla niego a potem z cięciami/fazami naughty.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...