Skocz do zawartości

Samochód do pracy


Gibons
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sanders, to ja Ci powiem, że coś zaje***e masz te VAGi, albo jeździć nie umiesz. Mój tata ma Octavię 1,9 TDI 90KM 2003r. Spalanie nie jest wyssane z palca: byliśmy w sobotę kawałek za Radomiem u rodzinki w 4 osoby. Zrobiliśmy 440 parę km i samochód spalił równe 20l ropuchy, czyli spalanie ok 4,54l/100km , na trasach leciało się głównie 130-140 (ok. 3 tyś obrotów), a chwilami nawet 150 i lepiej na trasie Radom-Warszawa.

W sierpniu byłyśmy w Bułgarii, zrobiliśmy prawie 4tyś. km, tam leciało się już max 140 na autostradach, ale klima najczęściej na 2 biegu (tata ma manualną). Spalanie na cały wyjazd? 4,67l/100km.

Edytowane przez TomoMadej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Sanders, to ja Ci powiem, że coś zaje***e masz te VAGi, albo jeździć nie umiesz. Mój tata ma Octavię 1,9 TDI 90KM 2003r. Spalanie nie jest wyssane z palca: byliśmy w sobotę kawałek za Radomiem u rodzinki w 4 osoby. Zrobiliśmy 440 parę km i samochód spalił równe 20l ropuchy, czyli spalanie ok 4,54l/100km , na trasach leciało się głównie 130-140 (ok. 3 tyś obrotów), a chwilami nawet 150 i lepiej na trasie Radom-Warszawa.

W sierpniu byłyśmy w Bułgarii, zrobiliśmy prawie 4tyś. km, tam leciało się już max 140 na autostradach, ale klima najczęściej na 2 biegu (tata ma manualną). Spalanie na cały wyjazd? 4,67l/100km.

 

Co to ma do tematu, skoro chodzi o auto do miasta?

 

Brać auto w najlepszym stanie. W ramach oczywiście kilku modeli. Zadbane będzie najtańsze w utrzymaniu;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej kasie też będę zniechęcał do VAGów. Auta fajne, wszyscy je chcą, legendarna "niezawodność". Przez to ściągany jest syf, przerabiany na igiełki i sprzedawane za chore pieniądze. Chodzi mi o to, żeby polecać auto z rynku a nie z teorii;) Edytowane przez Marcyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 8000 zł z grupy VAG to jedynie Golf 3 i Polo. W tej cenie możesz szukać takiego dobrego Civic'a V. Do tego Ibiza. BMW daj spokój to nie auto do pracy, miałem kilka BMW więc znam ceny eksploatacji. TDi odpuść bo w tych hajsach to będzie większa skarbonka niż Tico na kuchence. Zaufaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również polecę Clio - odpowiednio zadbane odwdzięczy się bezproblemową eksploatacją, ceny części nie powalają na kolana, spalanie też w rozsądnych granicach. W tej kasie można polować na clio II z lat 98-00, w przypadku miejskiego jeżdżenia do rozwagi jednostki 1.2 8v/16v 60km/75km, ew. jedyny diesel IMO godny polecenia z tamtego okresu produkcji, czyli 1.9 dTi (80km), który pojedzie zasadniczo na wszystkim. Clio I gen. nieco bardziej podatne na rdzę, II gen. już pełny ocynk.

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomoMadej - czytaj uwaznie to co pisze to ci cisnienie nie bedzie podskakiwac :D Zniechecam do wagow polecajac golfa TDI i piszac ze to ja mam tylko zle doswiadczenia ? I jak chcesz gadac o spalaniu to wpadnij do duzego miasta i pokonaj 10km co zajmie ci okolo godziny w godzinach szczytu pomnoz razy 10 i bedziesz mial spalanie na 100km :D I jak ci wtedy spali 6litrow to gratuluje....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to bmw nie nada się to jazdy po mieście? 118d, pięć- sześć literków i jest ok :wink:

 

 

Do autora tematu-

 

Przejedź się po komisach, wsiądź do kilku w/w aut, przejedź się. Może coś bardziej Ci przypasuje i grupa aut się zmniejszy, a wtedy może będziemy mogli coś doradzić spośród, powiedzmy trzech- czterech aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że temat się nieźle rozwinął :) fajnie :) propozycje również fajne szczególnie ta ibiza nawet nawet. Jak już pisałem na początku skłaniam się głównie ku seicentu. Części z tego co sprawdzałem tanie jak nie wiem co dostępność również dobra. Małe ekonomiczne a z gazem to ponoć za 15zł 100km spokojnie się robi. Widziałem również takie z silnikiem 1.2 8V z punta 7s do setki xD nie wiem czy nie skusiłbym się na coś takiego. Może miał ktoś z was z czymś takim do czynienia ?

 

jezdzilem :) 1.2 8v skrzynia abart i 1.2 16v no to musi zapitalac :D sportas ciagnie ok ok 7 literkow po miescie spokojna jazda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazda 323P 1,5 benzyna , spalanie okolo 7litrow z moja noga okolo 8-9litrow , 90km ale civicy 1,4 czy golfy 1,9tdi 90km nie mialy szans

przy porownywalnych mocach liczy sie przede wszystkim przlozenie na danym biegu, pozniej masa opor powietrza itp, tutaj mozesz powiedziec iel razy zawachales spalin civic 1,5 V gen :D

 

marka szybkosci nie doda :P

 

co do bmw... niebywale dobrze wykonane, cholernie jakosciowe auta na dalekie podroze po autostradzie, na miasto nic fajnego (miejsce na parkowanie :/ )

czesci nie sa do nich wcale drogie jesli mowa o bmw do 8 tys. auta kultowe, wiec do wygladu nie mozna sie czepiac, prawda jednak jest ze "lysole w dresach" popsuli opinie bmw, szczegolnie serii 3 i 7 z lat 90-96 pozniej dolaczyla do tej niechlubnej serri 5-er

w bmw z racji komfortu jest wiele rzeczy. ktore z biegiem lat ulegaja awarii najczesciej z przyczyn zaniedbvania p[oprzedniego wlasciciela/li

Edytowane przez Ricola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak chcesz gadac o spalaniu to wpadnij do duzego miasta i pokonaj 10km co zajmie ci okolo godziny w godzinach szczytu pomnoz razy 10 i bedziesz mial spalanie na 100km :D I jak ci wtedy spali 6litrow to gratuluje....

święte słowa, miałem passata 1.9tdi pd i z ręką na sercu w mieście ciężko poniżej 10l było zejść, na trasie: emerycko 5,5-6l; 120-130km/h 6-6,5l; 160-180km/h 7,5-8l/100km, trasy robię rzadko w tym momencie i do kręcenia się po mieście kupiłem sobie Fabię 1.4 16V 100KM. W mieście pali 8-9l a poza miastem podobnie jak passat tylko koszta obsługi sporo niższe. Wg mnie legendy krążące po necie na temat trwałości i bezawaryjności silników TDI VW w szczególności PD dla mnie są tylko legendami bo mnie kosztowało naprawdę sporo utrzymanie go w dobrym stanie technicznym, a wcale stary nie był i przebieg też nie za duży...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik sanders156 dnia 25 październik 2010 - 18:30 napisał

Mazda 323P 1,5 benzyna , spalanie okolo 7litrow z moja noga okolo 8-9litrow , 90km ale civicy 1,4 czy golfy 1,9tdi 90km nie mialy szans

 

przy porownywalnych mocach liczy sie przede wszystkim przlozenie na danym biegu, pozniej masa opor powietrza itp, tutaj mozesz powiedziec iel razy zawachales spalin civic 1,5 V gen

 

 

 

Pomijajac Vtec i wieksze pojemnosci niz 1,5 zadna civica mnie nie objechala... Ale zawsze mozna to zwalic na kierowce.... Civice 1,4 mialem i 323 1,5 wiec mam porownanie , samochody rownie szybkie moim zdaniem i jeden i drugi jest tragiczny na trase...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijajac Vtec i wieksze pojemnosci niz 1,5 zadna civica mnie nie objechala... Ale zawsze mozna to zwalic na kierowce.... Civice 1,4 mialem i 323 1,5 wiec mam porownanie , samochody rownie szybkie moim zdaniem i jeden i drugi jest tragiczny na trase...

 

przeczytales co napisalem uwaznie?? napisalem 1.5, nie 1.4, chodzilo mi przy tym o civic V gen, nie VI.

czytaj uwaznie

 

to sa auta do miasta, nie na trase, ale tragiczne nie sa, tragiczny jest maluch, te co najwyzej sie nie nadaja

Edytowane przez Ricola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i o ile sie nie myle to 1,5 ma 90km i nie przypominam sobie zeby takie cos mnie objechalo ale nie wazne bo nie o to tutaj chodzi zaden z tych samochodow nie slurzy do szybkiej jazdy czyli jest na miasto bo nie da sie ukryc przy 130km/h i w hondzie i mazdzie jest tak glosno jakbym jechal dieslem oczywiscie mowie o seryjnym wydechu a nie o tych wszystkich smiesznych wydechach za 30zł z Mango :D Ale nikt po miescie nie jezdzi z takimi predkosciami ( przynajmniej w scislym miescie ) , wiec autka sie nadaja , pisze tylko ze Mazda jest rozsadniejsza bo , jest ich mniej , sa mniej popularne , raczej brak wiejskiego tuningu i nie jest taka "trendy" wsrod mlodych kierowcow , co daje kierowcow ktorych stac na dbanie o samochod a przedewszystkim chca to robic , jest to duze u ogolnienie i nie uwazam ze kazdy kierowca civicy jest taki czy owaki , ja poprostu uwazam ze te mazdy sa tansze jest ich wiecej w lepszym stanie i warto zwrocic uwage na ten zadki samochod....

 

Nie ukrywam przy tym ze ja bym nie zniosl drugi raz takiego auta bo jak ma brzmiec jak pilarka niech to bedzie Vtec ( wspanialy silnik w kazdej pojemnosci ) da frajde z jazdy kosztem spalania a jak ma byc wygodnym samochodem na miasto to ja bym sie kierowal stanem , stanem , stanem , rocznikiem , stanem , silnikiem , stanem dlatego mimo ze mazde uwazam za fajne auto to poszedl bym w kierunku jakiegos niemca z mala benzynka albo wlasnie punto 1,2 z 6 biegowa skrzynia bo fiaty mialem i nie sa tak zle jak pisza ci ktorzy za duzo for czytaja a za malo samochodami jezdza......

 

 

 

Koledze zycze dobrego wyboru i zeby byl zadowolony a swoje udzielanie sie tutaj koncze bo bedzie to kolejny temat gdzie niektorzy beda jak LWY bronic SWOJEGO auta ( ja swojego nie polecam mimo ze jest w cenie , ze jest cichy i wygodny a do tego ekonomiczny , tani w utrzymaniu i dynamiczny ) Ale sa czesto zajechane i w tej kasie co prawda sie kupi ale to tak samo bez sensu jak szukac golfa IV w tej kasie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tragiczne nie sa, tragiczny jest maluch

Chyba nie wiesz co mówisz... Maluch to było spełnienie nie jednych marzeń. Ja byłem mega szczęśliwym jak "posiadłem" maluszka. W czasach gdy nie było dostępnych tak jak teraz "wszystko co chcesz" to było coś!!! Poza tym maluszkiem w zimie wszędzie wjechałeś no i na śniegu można było poszaleć latając bokami :) Tam tez miałem swoje pierwsze CA - lepiej nie pytać z czego :).

 

odnośnie tematu ja bym się rozglądał za jakimiś: Lupo, Clio, Twingo, Ibiza, Punto. Na miasto całkiem fajne samochody. Oczywiście zawsze trzeba patrzec na stan bo w 99% radość korzystania jest zależna od stanu w jakim zakuliśmy auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sanders156 a ten civic to miał D14A3 czy D14A4 ? bo wg. mnie bardzo dziwne, że civic 1.4 (chyba piszesz o IS, EJ9 6gen) skoro, taka honda waży mniej o ponad 100 kg od 323P no i na korzyść mazdy 13 NM więcej, więc nie dajmy się zwariować, że civic zostaje w tyle. Wydaje mi się, że piszesz o hondzie 1.4i (75 km, z zwężką w dolocie na niemcy). Sam mam org zdrową. nie zdławioną wersję IS i byłem na kresce z 323 więc wiem co piszę. Edytowane przez buffalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci polecę japońskie, z dala od auropejczyków jeżeli chcesz pojezdzić bezawaryjnie. Miałem dwa japonczyki, znajomi mieli ople, fordy, citroeny itp. i mogę powiedzieć trzymaj sie od tego z dala. BMW też unikaj jak ognia.

W tej kasie i do miasta trochę głupio pchać się w RWD w dodatku w BMW. Japończyki też potrafią się psuć jak każdy samochód. Posiadałem V-gen Civica i polecam. 1,3 benzyna plus lpg da malutkie spalanie - ja jeździłem na benzynie i również nie narzekałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadałem V-gen Civica i polecam. 1,3 benzyna plus lpg da malutkie spalanie - ja jeździłem na benzynie i również nie narzekałem

 

też spoko autko. 1.3 na gaźniku, LPG nie ważne w jakiej postaci i tak będzie tanio jechało a i do 8k można znaleźć już coś przyzwoitego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,3 16v, idealne do miasta, sam taka jezdzielm nie raz w wielkim miesie i mozna bardzo dynamicznie pojechac, szczegolnie ze starru, bo ma krotka skrzynke biegow, a i obrotomierz konczy sie daleko wiec co do szybkosci na miasto jest super, a i w trasie leciala 170km/h :) i nie rzyczal jeden do drugiego jak to sanders pisze, ze bardzo glosne, widac nie mial stycznosci z tym autem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już faktycznie wolał bym tego Swifta 1.3 16V SOHC z 5 gen. ...

Chociaż ciekawym autem jest także Baleno 1.6 3D ( rzadko spotykana wersja, ale bardzo wdzięczne auto :) )

 

swift jest segment nizej jak civic, civic to compact, swift to segment "B", mniej komfortowy na dziurach z racji krotszego rozstawu osi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...