Skocz do zawartości

Samochód do pracy


Gibons
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam zamiar kupić sobie jakiś samochodzik tak na dojazdy do pracy. Głównie jazda miejska zależy mi na tym aby auto było ekonomiczne i tanie w utrzymaniu. Może być to auto tylko 2 osobowe jakiś typ sportinga etc. Mam zamiar wsadzić do niego też gaz chyba że będzie to diesel. Myślałem nad seicento ale chętnie posłucham waszych propozycji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Na krótkie odcinki i do miasta to benzyna jest ok Corsine, Ibiza 1.4 zagazowaną śmigałem i fajny wózek, da się dynamicznie pojechać.

Taki przykład pierwszy z brzegu http://otomoto.pl/seat-ibiza-1-6-efi-C15759920.html

Honda Civic gen V też się przyjemnie jedzie.

 

tu w miare http://otomoto.pl/honda-civic-1-4-is-bezwypadkowa-C15462635.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honda Civic gen V też się przyjemnie jedzie.

to jest VI gen., bardzo fajne oszczędne, 'porywcze' autka, wuja mój ma właśnie z takim silnikiem (1.4 75KM)i przez 3 lata nie zaglądał jeszcze do silnika, blachy a razie korozja też nie bierze.. spalanie przy wstawianiu to jakieś 11-13l gazu, przy normalnej jeździe ok 9l.jak do pracy myślę, że idealna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 8 Tysi.. Hmm szukaj (znajdziesz na 100%) Golfa IV Generacji w 1.9 Sdi albo 1.9 Tdi.. bardzo bardzo oszczędne silniki..

 

Hm.. kolego, jak juz polecasz to polecaj coś z głowa! Golfa IV TDI nie kupi za 8000zł, oczywiscie mam na mysli takiego co by Nim troche pojezdzic i na starcie nie podwajac wartosci samochodu poprzez włozenie kasy w naprawy.

 

Ze swojej strony polece Corse B, za 5-7tys. masz model po lifcie w dobrym stanie, s ilnikiem 1.2, 1.4 + lpg, po miescie przy dosc dynamicznej jezdzie zrobisz 100km za 25zł, oczywiscie im mniej krecenia na wyzsze obroty tym mniej spali. Ja mam 1.4 + lpg, rok 96, przbieg 206kkm i jak na razie jestem zadowolony, mały, zwinny, wygodny, a jak potrzeba to i potrafi 160km/h sie bujnac.

 

W tych pieniadzach mozesz miec rowniez młodszego sejka, jak znajdziesz z gazem to spalanie jest jeszcze bardziej smieszne ;D Kolega do szkoły codziennie przyjezdza i rowniez zero problemow.

 

Civic VI tez dobry wybor.

 

Masz 8000zł, to szukaj auta za powiedzmy 7000zł, zebys mogł jakies filtry, płyny, oleje powymieniac :) I majac tyle pieniedzy nie rozgladaj sie za czyms bardziej komfortowym bo wiadomo, ze np na wspomnianego golfa IV w dieslu trzeba miec troche wiecej grosza ;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie citroena C15 1,8/1,9D. To jest pancerne auto na nasze warunki drogowe, wysoko zawieszone niemal off roadowe, do tego proste jak cep. A częsci to już są tak tanie, że czasem zastanawiam się jak opłaca im się to produkować :P

Mój w miescie pali 8 litrów, zimą ok 10. Jeździ na wszystkim co tam wlejesz.

Edytowane przez Karolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej kasie mialem Bravo 1,9 , bardzo fajne autko i dynamiczne 100km i leci bardzo ladne , spalanie okolo 7litrow ( mam ciezka noge ) niezle tez na trase , cichy silnik i spory zapach mocy i momentu wyprzedzanie na autostradzie ze 130-160 calkiem niezle max okolo 195-200 :D Cena 6-7 tys za ladny egzemplarz

 

 

Mazda 323P 1,5 benzyna , spalanie okolo 7litrow z moja noga okolo 8-9litrow , 90km ale civicy 1,4 czy golfy 1,9tdi 90km nie mialy szans :) Pozatym autko tanie tez okolo 5-6tys za ladny stan , silnik bardzo trwaly ja przy swoim nic przez rok nie musialem robic

 

W tej kasie dostaniesz tez Vectre 1,8 benzyna + LPG spalanie okolo 10litrow LPG czyli bardzo oszczednie biorac pod uwage komfort jaki daje ten samochod , bardzo dynamiczne i wygodne a czesci smiesznie tanie.....

 

Golf 1,9tdi 90km tu chyba wszystko jasne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wazne jaka marka, wazne by był dbany i wszystko robione na czas było. Nie raz widziałem zagraniczne autka w opłakanym stanie, ale własciciela zalezało tylko na tym, aby jechał do przodu, ale widziałem tez np. polskiego fiata 126p, ktorego miał moj dziadek i zrobienie Nim dłuzszej trasy nie było dla niego zadnym wyzwaniem, a o jakichs powazniejszych awariach nie było mowy, wiec prosze Was, nie piszcie, ze tego czy tego unikac jak ognia, Sa lepsze i gorsze egzemplarze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja polecę tico. Małe, ekonomiczne, żwawe. A jak wrzucisz jeszcze do niego gaz to już łuhuhu ... znajomy na gazie za 9zł robi 100km :) ja natomiast na benzynce robię za 20zł 100-130km :) Do miasta idealne, wszędzie się wciśnie :) Opłaty roczne? śmieszne pieniądze (u mnie 250zł z Auto-casco), silniczek 800ccm 44KM ale jest bardzo dynamicznym samochodem :) Może bagażnik nie taki jak trzeba, ale jak mówisz, że może i być nawet 2osobówka to co za problem złożyć kanapę? :) Edytowane przez Lolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do sprzedania Lanosa 98 Rok W idelanym Stanie po delikatnym Tuningu Auto jest w Stanie idealnym zeby nie sklamac ( auto nie jest dokladnie moje ale koledi) ma 78 Tyś przebiegu oryginalny przebieg.. Auto wyglada pięknie z silnikiem 1.6.. poprzedni wlasciciel( marynarz też go znam) mało jezdził i dbał o auto( w garazu pod plandeką stało) do oddania za 8700 w takim stanie jejki mjest w Car audio i Felgami( wartymi grubo ponad 3 Tyś)

Wiecej info pisz na Pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli corsa, to silnik ISUZU- najlepszy silnik (w tym aucie).

 

Bravo/a, to z silnikiem JTD 105 KM, a nie td 100. Jtd, to najlepszy silnik z dekadzie fiata- zrywny, oszczędny, mało awaryjny. Naprawdę warto. Sam się zastanawiam nad takim na dojazdy do pracy, jak kupię V8 :cwaniak:

 

Golf 3 1.9 tdi 90/110 km. Bardzo dobre silniki- coś jak jtd. Jak trafisz na dobrą 110- tkę, to objedziesz nim naprawdę mocne fury przy spalaniu 6 litrów max ON.

 

Lupo benzin. Bo na tego 1.2 tdi trochę braknie. Arosa to to samo, tylko buda trochę inna.

 

Honda civic V- za tą kasę będziesz miał naprawdę ładną sztukę i na podtlenek gazotu Ci zostanie. Tylko błagam, nie czerwona...

 

P.s.1. Jakbyś chciał, mam corsę 1.4 90 ps 98 rok, dość wyposażona. W Twoich pieniądzach i na założenie gazu powinno wystarczyć.

 

P.s.2. Jakiś ktoś tam pisał, żeby unikać bmw. Napisz, co miałeś dokładnie na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze JTD lepsze to jasne ale nie polecam w takiej kasie szukac JTD , wiem co mowie ;) Mialem TD a ostatnio dla laski kupowalismy auto i szukalismy JTD w podobnej kasie i ja wole zadbane TD niz zajechane JTD ;)

 

Glofla 1,9TDI 90km tez mialem a od czasu do czssu jezdze octavia 1,9TDI i Passatem B5 1,9TDI 110km i fakt niezle autka i nizle silniki gdyby nie to ze sa strasznie glosne co do bez awaryjnosci sie nie wypowiadam bo to doswiadczeniach z tymi TDI musialbym mocno po nich pojechac wiec przychyl;am sie na opak do swoich doswiadczen do zdania wiekszosci :D A spalanie Passat okolo 8litrow chyba ze jezdze jak stara baba albo w trasie a w miescie bezlitosci 8litrow , octavia to samo , golf palil okolo 7litrow

 

Civic strasznie oklepana dlatego 323 wersja P jest orginalniejsza a na feldze wyglada fajnie i nie kojarzy sie tak jak civicy i golfy a przedewszystkim jest duza szansa ze kupujac takie auto jego poprzednim wlascicielem nie bedzie kretyn ktory o auto nie dba w inny sposob niz tlumikami z allegro i czerwonymi pokrowcami na kierownice :D

 

Warto wlasnie o tym aspekcie pomyslec bo kupujac mniej "mlodzierzowe" auto masz wieksza szanse ze bedzie w dobrym stanie

 

 

A ze kupno BMW jako samochod miejski do pracy jest bez sensu sie zgodze :P Dlaczego ? Poniewaz czesci nie sa tanie w porownaniu chociaz z oplem , silniki nie sa zbyt ekonomiczne , za 8tys to tylko jakas spalowana E36 ktora wyglada jakby miala 20lat ( wewnatrz i zewnatrz ) z uwagi na wiek ma ogromny przebieg ( krecony czy nie badzmy uczciwi ja robie 30tys rocznie wiec samochod z 96' roku to przebieg ponad 400tys.KM ) Z uwagi na te przyczyny nie sadze zeby BMW bylo lepszym wyborem niz chociaz Punto z 1,2 z 6 biegowa skrzynia ze spalaniem w benzynie 7litrow w miescie , rocznik 2000r - http://allegro.pl/fiat-punto-sporting-2000r-6-biegow-klima-i1287068578.html

 

 

Ale to tylko moje zdanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że temat się nieźle rozwinął :) fajnie :) propozycje również fajne szczególnie ta ibiza nawet nawet. Jak już pisałem na początku skłaniam się głównie ku seicentu. Części z tego co sprawdzałem tanie jak nie wiem co dostępność również dobra. Małe ekonomiczne a z gazem to ponoć za 15zł 100km spokojnie się robi. Widziałem również takie z silnikiem 1.2 8V z punta 7s do setki xD nie wiem czy nie skusiłbym się na coś takiego. Może miał ktoś z was z czymś takim do czynienia ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...