Skocz do zawartości

Wzmacniacz do aktywki 300-500zł (coś starszego)


dżinksu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

poszukuję wzmacniacza do aktywnego napędzania woofer'ów Focal'a (Polykevlar 100W rms) i tweeter'ów (będą następne w kolejce). Źródło to 9855R, suba akurat w tym aucie już nie będzie. Muzyka jakiej słucham to rock, trance i czasami pop. Mogę sobie pozwolić na coś w przedziale 300-500zł. Czy znajdzie się coś co mogłoby napędzić te woofery, grając przy tym ciekawie i może z prawidłową sceną? Rozważałem starsze Sony, m.in. XM-5540F, polecicie coś jeszcze? Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HXA400 powinien zmieścić się w cenie i sobie z tym poradzić.

 

 

HXA miałem dokładnie w takim komplecie aktywnym jak kolega wymienił, i jak dla mnie "kicha".

Sony XM polecam tylko na wooferki potrzeba troche mocy.

 

A czy B4 zagrałby lepiej?

 

 

Szukam, szukam i nic nie mogę znaleźć. Chociaż wpadł mi w oko GM-X944, widzicie go w takiej instalacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy B4 zagrałby lepiej?

Szukam, szukam i nic nie mogę znaleźć. Chociaż wpadł mi w oko GM-X944, widzicie go w takiej instalacji?

 

B4 mam testowałem i jest lepszy , GM-X944 mam ale .... jeszcze nie zdążyłem przetestować więc ... się nie wypowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B4 mam testowałem i jest lepszy , GM-X944 mam ale .... jeszcze nie zdążyłem przetestować więc ... się nie wypowiem.

testowałem pod tą samą aplikacją (pasywnie)Helix'a B4, A2 i Pioneer GM-X922 i na moje ucho najlepiej zagrał Pioneer, najprzyjemniej na górze (głośniki to był Focal KR2 + Sony C90R) sam profil brzmienia delikatniejszy od wzmaków Helix'a (z Helix'ami było troszkę za ostro jednak ale dużo zależy to od reszty klocków), nie brakowało też dynamiki ale jakby zagrał GM-X944 to pojęcia nie mam...czekamy wobec tego na test Grzegorza :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam rozróżniać: Pioneer GM-X902 i GM-X904 a Pioneer GM-X922 i GM-X924 oraz Pioneer GM-X942 i GM-X944

 

Różnice są i to nawet nie takie subtelne, chociaż wszystkie te wzmacniacza są z najwyższej serii (GM) i grają całkiem nieźle.

 

Dodatkowo GM-X922 i GM-X924 były produkowane na przełomie zmiany logo przez PIONEERA na Pioneer Ale chyba tylko nim się różniły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to modele z kolejnych lat pioneera, a jak wiadomo z biegiem czasu, zmieniały się priorytety producentów oraz miejsca produkcji sprzętu. Ważniejsza jednak jest technologia produkcji oraz użyte elementy. Co do zestawienia ich pod względem grania to 922 miałem kupę lat temu jeszcze w czasach łubudubu, także za dużo nie mogę powiedzieć, bo nie pamiętam. 904 mam teraz i ten 'staruszek' pisząc kolokwialnie: zadziwił mnie. Sporo by pisać, ale tak na szybko, to on potrafił nawet złagodzić piaszczyste tweetery dego po-650 bez przeróbki zwrotek. Gra zaj...ście naturalnie, średnica szczegółowa, nic niezlane, dość detalicznie, niższe pasmo dla mnie ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważniejsza jednak jest technologia produkcji oraz użyte elementy

o take porównanie bardziej mi chodziło, czyli jakie są między nimi różnice technologiczne...bo to jak grają (chodzi mi o szczegółowe porównanie) to się raczej nie przekonamy przez internet, a wyłącznie w trakcie testów terenowych :) podsumowując, wiem jak ta marka się kojarzy ale niejeden się już zdziwił i pewnie niejeden jeszcze to uczyni :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szczegółowe info o tych Pionkach. Pierwsze 900-tki są naturalne. GM-X922 i GM-X924 wyglądają wewnątrz bardzo solidnie, do tego są dynamiczne i łagodzą górę. Z tego co się dowiedziałem o GM-X944 nie odbiegają od poprzedników i a i kopa im nie brakuje. Moje pytanie - czy da się obiektywnie podzielić je na bardziej i mniej warte uwagi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka ale ponieważ daleki jestem od hajend-owania ;

1) GT-X -y to są podstawowe wzmacniacze Pioneer-a są linie wyższe ;

2) Najwyższe modele GM-X -ów z serii 2 tak jak Kenwood-a to 102X czyli GM-X1022 i GM-X1024 (linii 1000 nie było od serii 4).

i tak sobie pohajedowaliśmy :rotfl: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy są jakieś większe różnice między GM-X922 a GM-X1022 oraz GM-X924 a GM-X1024

Nawet serwisówka jest jedna dla 922 i 1022, i poza kilkoma elementami nic więcej nie ma...

Ale może ktoś ma/miał 1022 i się wypowie, chociaż za wiele ich chyba nie ma w obiegu więc pewno dlatego są hajendowe:-)

 

PS. swoją drogą to ciekawe zjawisko, że ludzi dopiero po tym jak ktoś wygrzebał dany model i wygrał jakieś tam zawody dopiero zaczynają doceniać wcześniej niedostrzegane i 'olewane' konstrukcje.... kilka lat temu 922 chodziły po 200zł i była łaska jak ktoś kupił. Temat dla socjologów i tych innych naukowców;-)

post-182-039128800 1288206212_thumb.jpg

Edytowane przez miki87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wiadomym serwisie aukcyjnym jest GM-X944 i się nad nim zastanawiam. Chciałbym jednak mieć alternatywę i myślałem o XM-5540F, tylko że mocowo wydaję się mniej wydajny. Zaproponowalibyście coś jeszcze co mogłoby pasować do aplikacji? Biorę pod uwagę fakt, że nie zawsze uda się coś wylicytować, a ciekawych piecy tak po prostu się nie pozbywa. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2) Najwyższe modele GM-X -ów z serii 2 tak jak Kenwood-a to 102X czyli GM-X1022 i GM-X1024 (linii 1000 nie było od serii 4).

i tak sobie pohajedowaliśmy :rotfl: .

 

Nic innego jak GM-X922/924 tyle, tylko, że to są wersje USA przeważnie Premier, mam 1022 strasznie brzydki kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...