Skocz do zawartości

XM 3040 cały czas włączony


buffalo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kupujesz dobry przekaźnik np. taki powinien się sprawdzić : http://allegro.pl/przekaznik-polprzewodnikowy-25a-120v-ac-ssr-i1286386843.html

 

na sterowanie przekaźnika podłączasz remote, na wejście 12V z aku, a z wyjścia te 12V idzie na wzmak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehepack kupiłem ten przekaźnik z powyższej aukcji. Jak przyjdzie to zepnę i napiszę co dalej z tym gnojkiem. Nie mam jeszcze wizji na umieszczenie go ew. w środku wzmaka, ale coś mi się wydaje, że to będzie okrutna rzeźba i cięcie połączeń przy śrubkach ?

 

Jeśli dobrze pojmuję to trzeba zlikwidować we wzmacniaczu połączenie REM i +12V przy śrubkach i płycie PCB ? zrobić obejście i na wyjściu przekaźnika połączyć tylko +12v z płytą PCB ?

Edytowane przez buffalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehepack kupiłem ten przekaźnik z powyższej aukcji. Jak przyjdzie to zepnę i napiszę co dalej z tym gnojkiem. Nie mam jeszcze wizji na umieszczenie go ew. w środku wzmaka, ale coś mi się wydaje, że to będzie okrutna rzeźba i cięcie połączeń przy śrubkach ?

 

Jeśli dobrze pojmuję to trzeba zlikwidować we wzmacniaczu połączenie REM i +12V przy śrubkach i płycie PCB ? zrobić obejście i na wyjściu przekaźnika połączyć tylko +12v z płytą PCB ?

 

Oddaj ten wzmacniacz do naprawy , zanim wp... , chciałem napisać narobisz sobie wiekszych kłopotów . Wzmacniacz wraz z układem sterującym realizuje funkcje stałych czasowych załaczenia i wyłaczenia .Jezeli nie potrafisz go naprawić , to odłóż go na półkę, a decyzje o jego powrocie do samochodu pozostaw do czasu, gdy bedziesz pewny , ze jest sprawny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nakamichi Mnie ten wzmacniacz obchodzi tyle co zeszłoroczny śnieg. Nie interesuje mnie już naprawa jego, tylko "byle działało" a jeśli owy przekaźnik ma w tym pomóc to... czemu by go nie zamontować :)

 

Piszesz tu jakieś książkowe teorie. Wg mnie + to + a remote to remote. Martwisz się o wzmacniacz czy o coś innego ? Przecież to tylko przekaźnik, który ma puszczać prąd dalej do wzmacniacza po wykryciu remote ? Co w tym złego ?

 

A jeśli dam przekaźnik przed wzmacniaczem to będzie si ? bo aż się wystraszyłem po tym co napisałeś, mam wrażenie, że buduje bombę atomową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nakamichi Mnie ten wzmacniacz obchodzi tyle co zeszłoroczny śnieg. Nie interesuje mnie już naprawa jego, tylko "byle działało" a jeśli owy przekaźnik ma w tym pomóc to... czemu by go nie zamontować :)

 

Piszesz tu jakieś książkowe teorie.

:wink2: , masz rację , nie miałem co zrobić z rekami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, mnie interesuje tylko czy to będzie działało i OK czy dojdzie do jakiejś tragedii (odpukać) bo mi nie chodzi o jego naprawę, ma chodzić dopóki nie będzie 6 kanałówki. Chcesz mi narzucić jego naprawę bo "TAK ma być sprawny" czy uchronić mnie przed jakimś pożarem czy czymś ? to jest różnica. Każdy chce mieć wszystko sprawne i cacy, ale mi zależy żeby to grało nawet na tym przekaźniku a później to i oddam ten wzmacniacz biednym pod sklepem.

 

Dla mnie to trochę jak TV. Włączasz guzik i włącza odbiornik, też remote, też ma jakichś przekaźnik. Nie wiem, jestem mechanikiem samochodowym, nie znam elektryki. Wobec tego napisz tu jeśli możesz na "chłopski rozum" co się stanie gdy... i już :)

Edytowane przez buffalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, mnie interesuje tylko czy to będzie działało i OK czy dojdzie do jakiejś tragedii (odpukać) bo mi nie chodzi o jego naprawę, ma chodzić dopóki nie będzie 6 kanałówki. Chcesz mi narzucić jego naprawę bo "TAK ma być sprawny" czy uchronić mnie przed jakimś pożarem czy czymś ? to jest różnica. Każdy chce mieć wszystko sprawne i cacy, ale mi zależy żeby to grało nawet na tym przekaźniku a później to i oddam ten wzmacniacz biednym pod sklepem.

 

Dla mnie to trochę jak TV. Włączasz guzik i włącza odbiornik, też remote, też ma jakichś przekaźnik. Nie wiem, jestem mechanikiem samochodowym, nie znam elektryki. Wobec tego napisz tu jeśli możesz na "chłopski rozum" co się stanie gdy... i już :)

 

Nie jestem wrózką , ale obok tego co napisałem powyżej , to pozostaje oczywiście kwestia zachowania się niesprawnych elementów , wobec faktu , ze podajesz im napięcie , zatem jest wysoce prawdopodobne , ze moze przez nie popłynąc prąd. Prad ten jednak nie jest podyktowany warunkami normalnej pracy , a potencjalnym uszkodzeniem i co najgorsze nigdy nie wiadomo kiedy osiągnie wartość krytyczną. To tyle "bzdetów " :zakrecony:

Teraz cześć praktyczna :

Twój wzmacniacz , twój przekaźnik , twój samochód .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę z tego, że to trochę druciarnia, ale musi to tak grać do czasu kupna nowego wzmacniacza. Przyjdzie przekaźnik podłącze na kilka dni i ocenię. W końcu koło też może się nagle urwać, ciężarówka może w nas uderzyć albo rano już nie wstaniemy z łóżka. Całe życie to "chyba" więc nakamichi człowieku elektroniki to musi działać i już :) Edytowane przez buffalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę z tego, że to trochę druciarnia, ale musi to tak grać do czasu kupna nowego wzmacniacza. Przyjdzie przekaźnik podłącze na kilka dni i ocenię. W końcu koło też może się nagle urwać, ciężarówka może w nas uderzyć albo rano już nie wstaniemy z łóżka. Całe życie to "chyba" więc nakamichi człowieku elektroniki to musi działać i już :)

Koło przykręcone trzema ( z pięciu ) śrubami tez może napędzać samochód :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak jak mówisz tylko zrób to dobrze żeby nic się nie zwieralo. Upewnij się ze bezpieczniki masz sprawne - tak w razie czego :) Równie dobrze nowy, sprawny wzmacniacz może zacząć " dymic " ..

 

"Prawdopodobieństo" jest terminem , który rzadko jest brany pod uwagę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...