Skocz do zawartości

Nietuzinkowe Radio


kamul
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chciałbym dowiedzieć się o modele nietuzinkowych (zaraz wyjaśnię) radyjek. Czytałem wiele na forach, ale konkretnego tematu nie znalazłem.

 

Charakterystyka radia:

Niebanalny dźwięk :rotfl:

Wygląd klasyczny - bez zbędnych wodotrysków, delfinków, samochodów etc.

Możliwości radia: im więcej tym lepiej (powinno być do aktywki)

 

Temat na razie czysto teoretyczny ponieważ chciałbym się dowiedzieć o jakichś rarytasach car audio, o których być może nie czytałem. Może jest jakieś radio owiane legendą? :zglupkiem: W związku z tym chodzi głównie o używki. A może kiedyś, gdzieś w dobrych pieniądzach (o ile będę je miał :zawstydzony: ) coś takiego trafię :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Panowie jak jesteście z Lublina/okolic, to chętnie bym przesłuchał (aczkolwiek na kupno się nie nastawiam, gdyż ostatnia transakcja skonsumuje cały mój budżet z nadwyżką :dontgetit: ) I jeśli już coś miałoby dochodzić do skutku, to przeważnie weekendowo, gdyż właściwie cały dzień siedzę na uczelni :zalamany:

 

Ale dzięki piękne za propozycje :zdrowko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MX406

Nakamichi CD500

nakamichi cd400

lub jak DENON Z1

 

Piękny zestaw , jeszcze tylko Nakamichi 700 brakuje :wink: , ale nawet wszystkie razem wzięte, do "aktywki" nadają się raczej słabo , o ile w ogóle .

 

PS skoro już w ten deseń , to raczej Clarion HXD2 /DRZ 9255 .

Edytowane przez nakamichi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Chciałbym dowiedzieć się o modele nietuzinkowych (zaraz wyjaśnię) radyjek. Czytałem wiele na forach, ale konkretnego tematu nie znalazłem.

 

Charakterystyka radia:

Niebanalny dźwięk :rotfl:

Wygląd klasyczny - bez zbędnych wodotrysków, delfinków, samochodów etc.

Możliwości radia: im więcej tym lepiej (powinno być do aktywki)

 

Temat na razie czysto teoretyczny ponieważ chciałbym się dowiedzieć o jakichś rarytasach car audio, o których być może nie czytałem. Może jest jakieś radio owiane legendą? :zglupkiem: W związku z tym chodzi głównie o używki. A może kiedyś, gdzieś w dobrych pieniądzach (o ile będę je miał :zawstydzony: ) coś takiego trafię :wink:

 

widze tu kilka nieścisłości, modele nietuzinkowe (kultowe czyt. "oldy") nie do końca nadawały sie do aktywki. Tam raczej brylowała koncepcja budowania systemu pasywnie, dopiero rozwój techniki pozwolił aby w coraz to nowszych radiach wrzucać "wszystkomające i robiące" gadżety.....

 

Ze staroci do aktywki mozna było zaprzegnąć, Alpine 7944 lub 7939 (obydwa miały optyka na pokladzie) + jakis procek 600, 700, 701, chyba tez seria Fantom ALpine miała procka na pokladzie ale moge sie mylic

Pionki Dexy P99

Coraz świeższe radia HX-D2 (powyzsze), nowe Dex'y Pionków, Alpine F1 + Procki i jesli sie nie mylę Eclipse Sound Monitor DTA-500X and ICD-500X (np. http://cgi.ebay.com/Eclipse-Sound-Monitor-DTA-500X-and-ICD-500X-very-Rare-/180571768707 )

Edytowane przez disaster3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clarion ADCS-1. Z tego co czytałem (bo niby gdzie to odsłuchać) na zachodzie zaj... sprzęt ale równie ciężko go dostać i sporo kasy potrzeba. Jednak ciekawostka;)

 

Fakt, że chyba miesiąc czy dwa temu można było takie coś sobie kupić za 1500euro. W zestawie sporo dodatkowych sprzętów na części:

http://img594.imageshack.us/gal.php?g=adcs1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - a z tych wszystkich CD700 najbardziej mi odpowiadało w systemie pasywnym, choć MX406 w pierwszym zetknięciu wypadł mega dynamicznie i z wykopem na tle Nakamichi, ale po dłuższym posłuchaniu Naka i powrocie na MX406 - już nie było to samo.

 

A jeśli ma być do systemu aktywnego, i ma być nietuzinkowo i do aktywki to... Sound Monitor by Eclipse - combo dta-500x i do tego icd-500x. Prędzej czy później ten zestaw wyląduje u mnie w aucie bo jestem strasznie ciekaw co to potrafi.

 

O firmie: http://www.fujitsu-ten.co.jp/eclipse/product/smonitor/index.html

 

No i zdjęcia moich typów ;)

http://www.fujitsu-ten.co.jp/eclipse/product/smonitor/dta_500x/images/products.jpg

http://www.fujitsu-ten.co.jp/eclipse/product/smonitor/icd_500x/images/products.jpg

 

widze tu kilka nieścisłości, modele nietuzinkowe (kultowe czyt. "oldy") nie do końca nadawały sie do aktywki. Tam raczej brylowała koncepcja budowania systemu pasywnie, dopiero rozwój techniki pozwolił aby w coraz to nowszych radiach wrzucać "wszystkomające i robiące" gadżety.....

 

Co ty gadasz... HX-D2 spokojnie można nazwać modelem nietuzinkowym. Nie jest klepany jak inna masówka - choćby niższe serie Clariona. Nie jest zbajerowany - zwykły wyświetlacz, żadnych wind, brak zdejmowanego panelu, nawet RDS'u brak... tylko to co potrzebne żeby zapiąć system 4way w pełni aktywnie.

 

A jeszcze jako ciekawostka - w tym roku z tym Sound Monitor z serii 500 startował w EASCA Jaguar X-type. Szkoda że nie dopadłem go koniec końcem do posłuchania.

Edytowane przez greg-si
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty gadasz... HX-D2 spokojnie można nazwać modelem nietuzinkowym. Nie jest klepany jak inna masówka - choćby niższe serie Clariona. Nie jest zbajerowany - zwykły wyświetlacz, żadnych wind, brak zdejmowanego panelu, nawet RDS'u brak... tylko to co potrzebne żeby zapiąć system 4way w pełni aktywnie.

nie mowie ze nie, przeca go wymieniłem a i taki stary nie jest bo juz z nami od XXI a tam głownie odnosiłem sie do staroci....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś już wymienił i dorzucił od siebie jednego pięknego klasyka ?

Konkretnie chodzi o jedno z najlepszych, jak nie najlepsze radio jakie kiedykolwiek słyszałem, czyli: Alpine CDA-7990R, model F#1 Status.

No ale to gołodupiec, także do aktywki potrzebny byłby procek, np.: Alpine PXA-H900.

A i nie wiem czy Panowie wymienili również te klasyki: Clarion DRZ9255, Clarion HX-D1 oraz Alpine CDA-7998R.

A co do nowszych i również nie tuzinkowych modeli to ja osobiście dorzuciłbym jeszcze: Clarion DXZ958RMC, Pioneer P88RS oraz Alpine CDA-9835R :ok:

Edytowane przez ruby1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja wrzucę nietypowe dobre Radyjko :zawstydzony: .

 

Grzegorz1969 niestety nie wyświetla mi się twój odnośnik ale zapewne o to ci chodzi :) :

http://img94.imageshack.us/img94/8117/dscf1005b.jpg

 

Ja osobiście z wyglądu obstawiam MX406 - ten mi się podoba najbardziej później Denon Z1

http://www.teamrocs.com/images/reviews/headunits/mx406b.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytał ktoś 1-szego posta? O co pyta autor? O radia do aktywki a kolejny post juz jest typu (co mi sie podoba a co nie..... :offtopic:

 

Co prawda to prawda... ale :zawstydzony: fajnie jest zobaczyć, przeczytać o gustach; m.in. po te opinie również założyłem temat :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...