Jump to content

Czestotliwosc rezonansowa Vectry B kombi


sanders156
 Share

Recommended Posts

Witam

Czy ktos juz moze mierzyl czestotliwosc rezonansowa budy vectry b kombi ? Szukam optymalnej budy pod yakuze 12' , bede symulowal ja sam ale moze jakies podpowiedzi u was otrzymam , nie ma to grac ma robic db ;) Mam 480litrow pojemnosci bagaznika wiec co do wielkosci nie ma ograniczen strojenie na czestotliwosc budy , wzmak narazie okolo 800wat RMS na strzala sie zobazcy bo jeszcze nie wiem ile yakuza moze wytrzymac , byc moze dojdzie druga i wtedy okolo 2800wat RMS ale to juz melodia przyszlosci....

 

 

Dopisze jeszcze ze skrzynia bedzie z mdf grubosc scianki przedniej 40mm byc mozew reszty tez i wymyslilem sobie ze dla zwiekszenia szczelnosci cala skrzynie "pomaluje" bitgumem wewnatrz i na zewnatrz

Link to comment
Share on other sites

Witam

Czy ktos juz moze mierzyl czestotliwosc rezonansowa budy vectry b kombi ? Szukam optymalnej budy pod yakuze 12' , bede symulowal ja sam ale moze jakies podpowiedzi u was otrzymam , nie ma to grac ma robic db ;) Mam 480litrow pojemnosci bagaznika wiec co do wielkosci nie ma ograniczen strojenie na czestotliwosc budy , wzmak narazie okolo 800wat RMS na strzala sie zobazcy bo jeszcze nie wiem ile yakuza moze wytrzymac , byc moze dojdzie druga i wtedy okolo 2800wat RMS ale to juz melodia przyszlosci....

 

 

Dopisze jeszcze ze skrzynia bedzie z mdf grubosc scianki przedniej 40mm byc mozew reszty tez i wymyslilem sobie ze dla zwiekszenia szczelnosci cala skrzynie "pomaluje" bitgumem wewnatrz i na zewnatrz

Ja mierzyłem.

Strojenie na częstotliwośc budy? Ja bym tak nie stroił.

Ściana czołowa skrzynki z 40mm (ewentualnie reszta)? Ja bym tak nie robił.

"Any"gumen wewnątrz? EEEE.... tego na pewno bym nie robił.

 

Całe szczęście mnie nie posłuchasz. Ja się nie znam. Są tutaj mądrzejsi (najmądrzejsi).

 

 

Powodzenia i nie zapomnij podpiąć radioodtwarzacza.

Szkoda czasu na to forum, napędzane bezmyślnością i hatersami. OVER na zawsze.
Link to comment
Share on other sites

zdradź jak byś robił

 

(chce znać Twoje zdanie, broń Boże nie myślę się mądrzyć, pisze żeby nie było jakichś kłótni znów)

Alpine IVA-106R + PXA-H701 > AD MM1 + Z50C2 > AD MM4 + Studio 150 > Hertz HV200 + Studio 500 > Vega 104 , Vega 104, Vega 104 + A6

www.strefacaraudio.pl/topic/3907-audi-a3-by-hehepack

 

Link to comment
Share on other sites

Nie baw się w dostrajanie przez forum tylko ustaw się z Bartasem - on ma własny miernik.

Pogadasz z nim trochę o skrzynkach - 40mm ściana przednia.. - to nie o to chodzi :P

Kaloszem nie smaruj xD

Link to comment
Share on other sites

zomer beemki tez tak maja...

sanders w takim aucie jak vectra czestotliwosc budy raczej ci nic nie da, bo wynik jaki wykrecisz na jednej yaku i800rms bedzie oscylowal max przy 143db... to jest moje zdanie.

ale zeby buchnac jak najlepiej to w aucie typu kombi skup sie na wygluszeniu dachu!!!! to jest dosc duza powierzchnia ktora bedzie ci zabierac baaaaardzo duzo db.

4cm przednia sciana na 1 szt 12" yakuze????????/ chlopie po co?? - czym sie kierowales myslac o tym?? i jeszcze guma w srodku...

daj 2,5 - 2,8 mdf na closc skrzynki skrec sruba rzymska, zrob +/- 70L a ile hz to sprawdz sweapem, bo tak naprawde to idealna czestotliwosc budy nie jest ci doniczego potrzebna.

aha no i skrzynka uszczelniona KITEM!!!!

Edited by nero_partner

156,8db - Mistrz Polski 2012 - expert Easca -

151,9db @ 3kW - vice mistrz polski 2010 - amator 1-2 Easca -

Link to comment
Share on other sites

Wyświetl postUżytkownik sanders156 dnia 11 październik 2010 - 19:35 napisał

Witam

Czy ktos juz moze mierzyl czestotliwosc rezonansowa budy vectry b kombi ? Szukam optymalnej budy pod yakuze 12' , bede symulowal ja sam ale moze jakies podpowiedzi u was otrzymam , nie ma to grac ma robic db ;) Mam 480litrow pojemnosci bagaznika wiec co do wielkosci nie ma ograniczen strojenie na czestotliwosc budy , wzmak narazie okolo 800wat RMS na strzala sie zobazcy bo jeszcze nie wiem ile yakuza moze wytrzymac , byc moze dojdzie druga i wtedy okolo 2800wat RMS ale to juz melodia przyszlosci....

 

 

Dopisze jeszcze ze skrzynia bedzie z mdf grubosc scianki przedniej 40mm byc mozew reszty tez i wymyslilem sobie ze dla zwiekszenia szczelnosci cala skrzynie "pomaluje" bitgumem wewnatrz i na zewnatrz

 

Ja mierzyłem.

Strojenie na częstotliwośc budy? Ja bym tak nie stroił.

Ściana czołowa skrzynki z 40mm (ewentualnie reszta)? Ja bym tak nie robił.

"Any"gumen wewnątrz? EEEE.... tego na pewno bym nie robił.

 

Całe szczęście mnie nie posłuchasz. Ja się nie znam. Są tutaj mądrzejsi (najmądrzejsi).

 

 

Powodzenia i nie zapomnij podpiąć radioodtwarzacza.

 

 

Zadaje pytanie wiec chce znac na nie odpowiedzi , masz w tym temacie duzo wieksza wiedze niz ja wiec chcetnie poslucham....

 

 

40mm ściana przednia.. - to nie o to chodzi :P

 

 

Rozwin...

 

 

sanders156 moze najpierw zdradz jak ustawisz skrzynie bo to mozna miec rózny rezonans. Na jendej vectrze ze skorą mialem 56hz a na zwykłej-62hz. A teraz mi powiedzcie skad skóra daje taka roznice :cwaniak:

 

 

 

Ok widze ze trzeba pomierzyc a nie pytac....

 

 

Nie baw się w dostrajanie przez forum tylko ustaw się z Bartasem - on ma własny miernik.

 

 

democar wyciagnal pomocna reke ;)

Link to comment
Share on other sites

zomer beemki tez tak maja...

sanders w takim aucie jak vectra czestotliwosc budy raczej ci nic nie da, bo wynik jaki wykrecisz na jednej yaku i800rms bedzie oscylowal max przy 143db... to jest moje zdanie.

ale zeby buchnac jak najlepiej to w aucie typu kombi skup sie na wygluszeniu dachu!!!! to jest dosc duza powierzchnia ktora bedzie ci zabierac baaaaardzo duzo db.

4cm przednia sciana na 1 szt 12" yakuze????????/ chlopie po co?? - czym sie kierowales myslac o tym?? i jeszcze guma w srodku...

daj 2,5 - 2,8 mdf na closc skrzynki skrec 1 szt sruby, zrob +/- 70L a ile hz to sprawdz sweapem, bo tak naprawde to idealna czestotliwosc budy nie jest ci doniczego potrzebna.

aha no i skrzynka uszczelniona KITEM!!!!

 

 

hahaha..... widze ze z ta groboscia to lekko chcialem przedobrzc.... Dobrze ze sa madrzejsi odemnie bo jak bym zbudowal pancerna skrzynie to bym jej do bagaznika nie dal rady wlorzyc :D

 

Dzieki za reszte porad , dachem sie zajme.... mysle o dwoch yakuz tak docelowo pod wynik , jedzie do mnie jeszcze FI ( nie BTL ) i zobacze co ono potrafi i moze dojedzie drugie

Link to comment
Share on other sites

pamietaj tez ze pakujac glosniki o wiekszym koszu zmniejszasz litrarz skrzynie a co za tym idzie rowniez strojenie bedzie inne (nieznacznie ale zawsze)

 

Wiem o tym ale nie bylem swiadomy ze w tym sporcie tak male roznice maja duze znaczenie...

Link to comment
Share on other sites

nero_partner napisał, więc nie będę się powtarzał :P

 

w skrzynce 0 gumy a na pewno taka, co wali octem (trochę zeżre Ci głośnik), poza tym guma jest na coś innego xD :D

 

Wiem o tym ale nie bylem swiadomy ze w tym sporcie tak male roznice maja duze znaczenie...

Kilka piedułek i się uzbiera kilka db :)

Link to comment
Share on other sites

tak apropo pierwotnego pytania o częstotliwość rezonasową auta - najpierw trzeba by sobie odpowiedzieć na pytanie po co szuka się częstotliwości rezonasowej? :wink: Czy to dobrze jak nuta wpada w rezonas auta czy nie?? :P

Ogólnie jak coś się robi to warto wiedzieć jak to potem wykorzystać, bo to że wszyscy mówią o rezonansie (którego zmierzenie u każdego wygląda inaczej :P ) wcale nie oznacza, że jak już go będziesz znał to coś ci to pomoże. Ostatnio był taki temat na forum dragowym w USA - jak stroić skrzynkę - pod, nad czy w rezonasie auta?

Co ciekawe byli zwolennicy wszytkich trzech teorii :]

Edited by dB Drag Racing
"GIVE ME MORE 181,7dB"- ALAN DANTE WF USA INDIANAPOLIS 2008
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Moja yakuza i zapedy dragowe leza w garazu , jednak przyjemnosc ze sluchania muzyki jest wieksza gdy bas jest tylko uzupelnienim....

 

 

Chciaslem w przyszlym sezonie startowac w dragach ale jednak wole ta kase i sily przeznaczyc na budowe czegos na codzien , czegos co pozwoli delektowac sie dzwiekiem , na pomysl z cisnieniem wpadlem gdy troche mi brakowalo suba i mialem takie uczucie ze fajnie jest czasami przypie..... ale jednak nie :D Sub 150-300wat to zupelnie wystarczajace cisnienie do odsluchu :D

 

Co do Yakuzy to w tej chwili moja wyladowala w skrzyni 50litrow 36Hz choc bardziej mi sie podobala w closed 36litrow tak czy inaczej do samochodu juz to to nie wroci , chyba trzeba troche kasy pozbierac na cos ciekawego moze jakas Vega , Aliant a moze cos z za wielkiej wody jako eksperyment czas pokaze , zima jest dluga i pomyslow jeszcze bedzie wiele niestety niektore nie sa warte realizacji

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...