Skocz do zawartości

Jaki sub do Morel Dotech Ovation 6 ?


Ultra Pete
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

na przodzie posiadam morele dotech ovation 6 podpiete pod jl audio 300/2.

 

dodatkowo mam monoblok alpine mrp-m350 (200-250w RMS) podlaczony pod jakis stary sub z BR alpine.

 

generalnie gra to dobrze, ale bas jest troche rozmazany, pomimo przyciecia go wzmacniaczem na 80Hz - podejrzewam, ze to przez bass reflex, ktory odbiera precyzji - dobrze mysle ? sub ma 10-12 cali.

 

co byscie sugerowali szybszego, precyzyjniejszego, ale zeby tez nisko schodzil ?

 

w jaka srednice najlepiej pojsc ?

 

cena do 400zl ze skrzynia. moze byc uzywka.

 

slucham muzyki klubowej, czasem chilloutow i czasem rapu, wiec musi byc i szybko i mocno/nisko :)

 

pzdr i dzieki !

piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynaudio MW170, bardzo chciałem sklecić system właśnie na Dotechach i nim niestety z powodu (chwilowych) braków czasu, chęci, weny i nade wszystko finansów postanowiłem upłynnić rzeczonego .

Na moje :lol: wypada jeszcze "szybciej i precyzyjniej" (niż HX 08)i przede wszystkim bardzo mięciuchy, polubiłby grać z Morelkami.

Po skleceniu BR-a to jeden z nielicznych który zagrał nawet lepiej niż closed absolutnie "niemuląco", niestety pewnie przerazisz się, że ma "tylko" 20 cm :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co myslicie o subach rockforda ? wiele ludzi mi poleca puncha p2

 

mam kilka pytan:

1) czy jesli wzmak ma 200-250w to szukac glosnikow ktore maja 150-200 w rms czy tez 200-250w rms ?

2) czy wzmak alpine pchnie tego puncha p2 ?

3) lepsza bedzie skzynia zamknieta czy br ? teraz mam br i mnie drazni muzyka po dluzszym czasie - wszystko wibruje :)

4) jaka srednica bedzie najodpowiedniejsza ? czym wieksza tym nizej schodzi ? jakie sa reguly ?

 

thx !!!

p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1) czy jesli wzmak ma 200-250w to szukac glosnikow ktore maja 150-200 w rms - Ja bym tak szukał.

2) czy wzmak alpine pchnie tego puncha p2 ? Ja bym szukał suba w 4 ohm, więc raczej 150-200 RMS, RF raczej lubią więcej wat.

3) lepsza bedzie skzynia zamknieta czy br ? teraz mam br i mnie drazni muzyka po dluzszym czasie - wszystko wibruje :) - Na początek możesz dać closed.

4) jaka srednica bedzie najodpowiedniejsza ? czym wieksza tym nizej schodzi ? jakie sa reguly ? Teoretycznie tak, ale w praktyce to różnie bywa. Ja bym się rozglądał za czymś 20-25 cm w closed do 200 RMS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sie może mało znam ale...

Gdyby RF-a te nowe wszystkie plastikowe z chin tyle mają wspólnego ze stara dobrą szkoła dziadka Fosgate'a co Fiat 125p z Formułą1 :rotfl: .

Jak RF, to sprzed min. 8-10 lat, nie żebym się narzucał ale Rockfordów też się trochę w życiu miało a te nowe to absolutnie już wzrokowo u mnie przegrały. Kolejny raz mówie mało sie znam ale jakiegoś tam "czuja" mam i swoje wiem.

to jedne z ostatnich linii RF-a wartych uwagi:

RF (tego sobie podaruj bo dojdzie pewnie do jakichś 6 stówek minimalnie)

Z tym logo i na takim koszu szukaj (papier membrana i jak nie ukombinują i naściemniają marketingowce ten materiał cały czas będzie najlepszy) co racja to ...przyjmą mnóstwo watów, ale potrafią bardzo wdzięcznie grać po "wyleczeniu" z dBkrzyków, zasilałem podobnego zaledwie 50 watami mostkowanego olda z RF i ...zacnie uzupełniał.

 

Co jeszcze ważne (prócz apetytu w miarę jedzenia :rotfl: ) co masz za samochód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co myslicie o subach rockforda ? wiele ludzi mi poleca puncha p2

 

 

No więc ja mam własnie taką konfiguracje o jakiej ty myślisz (podpis ;) z tym że ja mam dwie sztuki subów , i powiem ci tak że P210 to są bardzo fajne głośniczki z tym że jeśli closed to musisz im dać mniej wiecej 22-25 l i jest bardzo przyjemnie ,bo w skrzynkach poniżej 20l grają twardo .

Natomiast w BR czują sie jak ryba w wodzie i to jest ich najlepsze środowisko ale co kto lubi , ja wole obudowy zamkniete

 

czy duza jest roznica miedzy seria p1 a p2 ? bo rozumiem ze w serie r nie ma co sie bawic ?

 

Jest oczywiście różnica i w twoim przypadku pod tego ALPINE proponował bym ci takiego RF P2D210 w dobrze strojony BR i bedzie szybko i z dobrym dołem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 300zł jest na allegro DLS W710. Polecam, bardzo fajny sub.

Przez ten głośnik zmieniłem zdanie na temat membran z PP.

W zalecanym przez producenta br jest szybki, potrafi kopnąć jak trzeba, a z zejściem nie ma problemu, tak samo ze zróżnicowaniem basu.

ES250 to przy nim buczydło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie

serdecznie dziekuje wszystkim za pomoc i rady, ale niestety zakup nowego suba musi poczekac na zastrzyk gotowki. poki co tarcze + klocki pochlonely przeznaczony budzet...

 

mam jednak pytanie dot. ustawienia ciecia na wzmaku. ustawilem na 50Hz, zeby kopalo tylko tymi najnizszymi hertzami, ale zastanawiam sie czy to nie zbyt rygorystyczne ustawienie ? ile byscie polecili ustawic (oprocz tego ze na ucho), tak aby sie fajnie zazębialo z morelami i ich mid-kick-bassem ?

 

pozdrawiam

p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...