Skocz do zawartości

Zakup CB Radia


K@mil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam jakiegoś taniego, a fajnego CB radia.

Jako, że ma to iść dla rodziny to nie mogę jakieś lipy zaproponować :D

 

Co polecacie?

Około 300 zł z antenką :)

 

Myślałem o Lemm Tiger...

 

Antena mocowana do busa najlepiej do jakieś rynienki lub innego miejsca:

 

Samochód to Fiat Ducato

 

http://www.autosupra.cz/files/image/pujcovna/2008%20Ducato.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ja mam Uniden 520XL + Sirio Carbonium na podstawie magnesowej. Sprawuję się super, zasięg w mieście jak i w trasie przyzwoity. Używam tego na co dzień w Citreon Jumper w takiej samej budzie jak to Ducato pokazane a jak wiadomo to jeden kit w sumie :)

 

Z rynienkami w tym aucie jest problem z tego co wiem, bo masz jedną nad tylnymi drzwiami, bo z boku jako takich nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niby nie ma bo coś tam...

 

Ja dla świętego spokoju wydrukowałem sobie takową zza czasów jak jeszcze miało homologacje i w razie czego wożę ją w aucie. Nikt nie będzie sprawdzał kiedy kupiłem radio :) A poza tym miałem w tym dostawczym już sporo kontroli i nikt nawet nie zwracał uwagi co za radio tam siedzi :) A wydawać XXX kasy na to samo, tylko z napisem PRESIDENT też mi się nie uśmiechało...

 

Podobno to właśnie przez Presidenta Uniden stracił homologację :)

 

 

A no i w przypadku tak wysokiego auta też nie ma co szaleć z wysokością anteny bo stawiając metrową nawet, już jest ona sama z siebie dosyć wysoko przez konstrukcję auta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam INTEK-a M-130 z możliwością dołączenia wzmaka zewnętrznego ( 10W ) + antene sirio turbo 800 i sobie zestroiłem gadgetem z lollegro za 55 zł tak, że mam z pare km pięknego zasięgu. Z Łodzi idzie się dogadać z Pabianicami...:D

Polecam to radio, bo ma rf gaina i można wyciąć więcej szumów. Oczywiście antena to kwestia gustu, ja kupiłem tą używke za grosze ( choć nowa chyba 180 pln ), ale równie dobrze można kupić inny model, czy nawet zestaw radio + antena. Fajne zestawy chodzą typu takie radio + przyzwoita antena po 320 na lollegro.

Edytowane przez Karolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy co się wymaga. nie każdy potrzebuje długiego bata, żeby mu 20 km łapało, bo niekiedy jest to uciążliwe.

warto kupić antenę mocowaną na stałe nie ma magnes.

z takich optymalnych moim zdanie o długości około metra warto patrzeć za Sirio Turbo 1000 lub Sirio Carbonium

w tej cenie radyjko to bez szału, ale nad tti 880 czy 881 można pomyśleć, 881 już ponoć dopracowali a jego w łapkach nie miałem,

wyjdzie ciut ponad 300 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ajtam, ajtam z homologacją do unidena ;) 2 lata prawie jeździłem i nikt sie nie pluł, no chyba że misiek nie będzie miał sie do czego przyczepić i akurat wypatrzy w środku unidena, ale raczej mało prawdopodobne. Bardzo dobre radyjko. Nie wiem jak teraz ale swego czasu używki chodziły za około 200-220zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się podłącze do tematu z moim zapytankiem. Chcę wydać 4 stówki na cb z antena na magnesie. Jeśli chodzi o radia mam 4 typy:

- laffayete atena

- yosan turbo

- yosan 120

- uniden 520

Wiem że ostatni jest starym sprawdzonym kozakiem ale słyszałem że reszta też jest niczego sobie. Kusi mnie ASC w yosanie turbo.

Jesli chodzi o anteny to myślę o:

sirio ml-145

sirio as-100

Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unidena 520 i Sirio AS100 miałem w poprzednim aucie a teraz ma także mój ojciec i oboje jesteśmy zadowoleni. Zasięg jest ok, nie zbiera śmieci. ASQ niby fajne ale zdarza się, że wytnie za dużo i lipton. Wiem, bo miałem Lafayette Zeus i tam to niestety nijak się nie sprawdzało. Chociaż w trasie fajna sprawa, gdy się pytałem to przyciskiem z gruszki wyłączałem, pytałem się i po uzyskaniu odpowiedzi włączałem na nowo : >
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uniden to president tyle ze uniden jest sprzedawany w usa (idzie dostac go w europie bez wiekszych problemow) a president jest wydawany w europie, gdzie ma hoimologacje, podobnie ma sie sprawa z midland, ktory w europie jest pod marka Alan/alan midland

 

dobry (lecz nie najlepszy) jest zestaw midland alan 109 i antena hustler (ta 1m na magnesie), tanie (uzywke mozna kupic juz za 150zl) a nowe zestawy (z antenka) to koszt rzedu 209zl z przesylka

 

z dieslem zawsze jest wiekszy problem z zakloceniami, ale mialem takiego alana w bmw tds i bylo gitara nawet do 8km

Edytowane przez Ricola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym wziął Unidena, to ASQ to zależy jak leży. Mi się to nie podobało i sposób w jaki to działało też nie. :P

 

hustler ma problemy z trzymaniem przy wyższych prędkościach. AS 100 nie spada przy 230 na dachu sedana :)

Edytowane przez Maciaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze takie radyjko m-tech legend II i wielu sprzedawców na allegro uparcie twierdzi iż jest to uniden 520xl. Faktycznie jest podobny i czytałem na necie że na pewno ma płytę unidena ale czy działa jak uniden nie wiem.Może ktoś się z nim spotkał?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja za 300 zł złożyłem President-a Johnny I + 145ML - więc da się, tylko trzeba szukać :P

Z innych zestawień to polecam kupić Uniden-a 520 ( da się kupić za 200 zł ) i do tego antenę na uchwyt DV typu Sirio Carbonium 27 lub Titanium 1200 ( choć bardziej jestem za tą 2 :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z uchwytem DV to jest problem w tym aucie. Albo na drzwiach, albo na masce albo tylne drzwi otwierane.

 

parę razy widziałem patent z lusterkiem nawet :) więc da się mimo wszystko :)

Zawsze można DV sobie darować i zamontować ją w miejsce oryginalnej anteny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...