Skocz do zawartości

Jakościowy wzmacniacz 2-kanałowy do napędzenia początkowo przodu.


TomoMadej
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Doszedłem do wniosku, że mojej 4-kanałówki używam tylko i wyłącznie w mostku, a ostatnio znowu doszedłem do wniosku, że jednak wolę dobry przód, niż gorszy z subem na siłę.

Po prostu, potrzebuję jakościowego, używanego wzmacniacza 2-kanałowego. Wymagania? Ma grać jakościowo? 70-100 Wacików niezłych przy 4 Ohm na każdy kanał?

Dobrze, gdyby porty przewodów nie były na widełki/oczka, tylko to coś, gdzie się umieszcza przewód i dociska. Także nie chcę na niego czekać, aż ktoś z nieba wystawi za ruski rok jakiś wymarzony wzmak na allegro czy na forum. Wzmak ma być dostępny od zaraz. Budżet? Do 750-800zł mogę dać, jeśli będzie coś warte tej ceny. Ważniejsze jest jednak dla mnie, jak ten wzmak będzie grał jednak wooferami, niż tweeterami, myślę nad odseparowaniem ich.

Jak na razie moim faworytem jest DLS A2 z allegro:

http://allegro.pl/okazja-dls-a2-okazja-i1247679875.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genesis stereo 100 jest też w dobrej okazji na alledrogo. Zagra Ci pod wooferami, a w przyszłości możesz go puścić na tweetery. I tu i tu poradzi sobie świetnie. Sprzedaje go kolega z naszego forum, a do stolicy też nie masz daleko. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gienek 100 spoko, ale na tweetery będę dopiero potem szukał. Tak jak pisałem wyżej, na razie szukam czegoś bardziej na woofery. Niedługo kupię sobie jakąś malutką Alpinkę na allegro do 100zł i będę z nią kombinował, zobaczę czy warto w to iść W BI-AMPING, a jak się sprawdzi, to kupię coś lepszego.

Ale z drugiej strony widzę, że zachęcacie mnie do Gienka kolegi z W-wy, więc coś w nim musi być. A ten DLS A2 z allegro będzie gorzej grał przodem, niż w/w Audison i Genesis?

Troszkę napaliłem się na tego DLSa :zawstydzony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DLS A2 to zacny grajek i o ile pochodzi z pewnego źródła (trzeba uważać na podróbki z chin bo są doskonale wykonane tylko grają nie teges...wiem coś o tym bo swojego czasu sam na dwa takie pod rząd trafiłem) to się na nim nie zawiedziesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowałbym się również Audio Artem 50HC, chyba jakaś sztuka krąży od pewnego czasu na forach. Watów na papierze ma mniej niż napisałeś, ale mocy mu nie braknie.

Przyłacza jednakże są widełkowe, jeśli to tak istotne dla jakościowego słuchania :niepewny:

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego audio arta będę pewnie szukał do tweeterów;) Ale na razie nie dysponuję takimi środkami, żeby kupić jedno i drugie.

W takim razie pomóżcie, DLS A2 czy Audison lepiej mi zagra wooferami? Macie może wiedzę, który mniej więcej jak gra? Który jest dokładniejszy, czy ma lepszego kicka itp. Byłbym bardzo wdzięczny.

 

A Audio ART 200.2XE ?? Ten ma wystarczająco mocy, za 800zł na allegro, tyle mogę max dać, ale targowałbym się i tak.

 

michas82lca, sądzisz że ten jest oryginalny? http://allegro.pl/okazja-dls-a2-okazja-i1247679875.html

Jak rozpoznać fałszywkę? Będę odbierał go osobiście, jeśli brałbym go.

Edytowane przez TomoMadej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie wykorzystuję jego mocy, nie potrzebuję 4 kanałów, bo nie myślę teraz o subie, wolę zrobić dobrze przód. Używałem tempo w mostku na jakieś 30 - 40% GAIN, więc to coś śmiesznego. Nie słucham nie wiadomo jak głośno, lubię ciepłe granie, ale jednocześnie wyłapywać jak najwięcej szczególików. Wzmak będzie pędził morelki, myślę o zwrotnicach, ale na razie to jest następne w kolejkę - kupię tani 2 kanałowy wzmak i będę z nim kombinował. Na jakimś zlocie podepnę coś bardziej wyszukanego, jeśli ktoś mi pożyczy po miłej prośbie. Jeśli będę czuł wyraźną różnicę, to się zdecyduję może na takiego malutkiego audio arta.

 

Po tego DLSa przejechałbym się osobiście, koleś jest z W-wy. Dreamerek, oba Gniazda RCA wyglądają tak samo? mógłbyś to opisać, to bardzo dla mnie istotne. Choć w sumie, jeśli będzie ten sam numer na wzmaku i a papierach z horna, to będzie już wiadomo.

Choć też kusi mnie wziąć tego Audio Art 200.2 XE, jeśli zrzuci z ceny ... Wersja XE jest jakaś lepsza od wersji bez XE? Jest jeszcze jakaś wersja T ...

Edytowane przez TomoMadej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze wstrzymaj sie ze zmiana pieca i zrob zwrotnice pod bi-amp, w tempo zwrotnica to najslabszy element, a moze okazac sie, ze ten juniorek nie jest taki zly.

 

Zaraz ktos napisze, ze tempo potrzebuja niewiadomo ile mocy zeby zagrac, ja mam troche odmienne zdanie.

Tomo jak bys chcial posluchac tempakow w bi-ampie, gdzie woofery dostaja marne 30 wat to pw, daleko nie masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie wykorzystuję jego mocy[ ... ] Używałem tempo w mostku na jakieś 30 - 40% GAIN

Sądzę, że wykorzystujesz więcej jego mocy niż myślisz. Zwłaszcza w mostku.

Może okazać się, że zestaw zagra gorzej pod innym wzmacniaczem niż przy Juniorze w mostku, zwłaszcza jeżeli chodzi o tweetery.

To, co masz zamiar zrobić jest, z mojego punktu widzenia, bezcelowe.

Zmienić może to tylko jeżeli powiesz, że to z nudów lub takie hobby :) Pod względem akustyki i ogólnie pojętej poprawy "jakości" grania nie zarysowałeś żadnego problemu.

Swoją drogą kolejny temat dobrze wpisujący się w tytuł działu "Wszystko o Sprzęcie Car Audio czyli jak doradzić innym na co mają wydawać swoje pieniądze" :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Audio Arta i napęd woferów to bedzie strzał w dychę :ok: .

Wersja X to sam (goły) x-over czyli zwrotnica.

Wersja XE to crossover plus E-qualizer (takie tam podbicie jakiegos pasma )

Wersja T to wszystkie wymienione z dodatkowym regulatorem z dwiema diodkami kontrolnymi na kabelku.

Chyba nie pomyliłem bo kiedyś trochę miałem tych AA :lol:

Mocowo bardzo zacne są te Arty jak masz fundusz to raczej warto jak mawia ten komik :lol: "będzie pan zadowolony".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tempo świat się nie kończy, najpierw spróbuję zrobić im zwrotnice. Nie znam tego, chcę spróbować, żebym przy robieniu następny raz nie robił błędów od początku. Jak ja się cieszę, że wygłuszałem podłogę i jeszcze raz w sumie zrobiłem CA... Wszystko to jest doświadczeniem, chcę wsadzić wzmaka lepszego, przekonać się, ile to da. Następnie zamontuje wreszcie wysoko-tonówki w słupkach - zobaczę ile to da. Potem będę bawił się w uniezależnienie mojego przodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem - mam wrażenie że 50hc w ogóle nie jest rozważany, a zastanawiasz się nad 200.2/X/XE który jest wzmacniaczem pozycjonowanym niżej od 50hc, jak i w tym przypadku nominalnie droższym (abstrahuję od stanu technicznego, którego nie znam)...? Obawy o niedostatki mocy...?

Przeznaczając 50hc tylko na tweetery pozbawiasz go jednego z atutów - spójności i naturalności w całym paśmie przenoszenia, za które generalnie odpowiada zestaw przedni, który miałby nim zostać zasilany.

BTW - wersja (200.2) T jest - jeśli dobrze kojarzę - również stabilna w 1 Ohm stereo, poza wcześniej wymienionymi różnicami. Co do porównania AA do juniora - polecam np. lekturkę: http://www.tuningforum.pl/viewtopic.php?f=8&t=99124&p=1524722&hilit=audio+art#p1524722 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...