Skocz do zawartości

czy mozna przerobic mp3 do jakosci CD Audio


Ricola
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam spora baze mp3 na laptopie i nie ukrywam ze od paru dni wzialem rozwod z tym formatem nagran audio. Chcialbym przerobic (jesli istnieje taka mozliwosc) mp3 na audio, ale zeby zyskac prawdziwa jakosc audio, nie tylko taki format.

 

Czy jest do tego jakis program, lub cos takiego co pozwoliloby na taka przerobke??

 

Sciagniecie tej ilosci audio byloby baaaardzo czasochlonne i wielu utworow nie ma zwyczajnie w audio :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej opcji. Utraciles ja w 1 kompresji. plik został przetworzony na słabsza jakosc czyli jakosc została zmniejszona do np: 128kbit/s. Mp3 to nie winrar czy 7zip ktore kompresuje pliki. Obecne radioodtwarzacze mogą operowac plikami Wav, aac (320kbit/sek) mp3 tak samo jak aac. Obecnie modne jest formatowanie do *.flac daje troszke lepsza kompresje jak wav, zachowuje dobra jakosc. Niestety mało jest sprzetu odtwarzajacego flac-a w samochodzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma takiej mozliwosci, jezeli przerobisz z mp3 na audio to co prawda rozmiar pliku sie zwiekszy, ale jakosc bedzie taka sama. gdy przerabiasz plik audio na mp3 to usuwane sa pojedyncze fragmenty piosenki ;p to tak ogolnikowo i program nie jest w stanie wiedziec co zostalo usuniete
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pytania to tak jak przedmówcy - nie da się.

 

A ja miałem taką rzecz. Przegrywałem Iron Maiden - Dance of Death z orginału i zerżnąłem do flaca w kompresji 0.

Bitrata po takim zabiegu wynosiła 1049 kbps, a w orginale 1411 :mur1: . Robiłem to dwa razy w Easy CD-DA Extractor.

Nie dawało mi to spokoju więc użyłem Exact Audio Copy. Zrobiłem jeden do jednego w wavie i tym razem było ok.

Czyli format bezstratny, a i tak coś się pogubiło.

Wszystko oczywiście na potrzeby własne i usunąłem po 24 godzinach :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innego wyjścia nie ma jak sciągać flacki, ape, m4a (zmienna bitrata), ewentualnie wavy można czasem spodkać. I one faktycznie mają tak 700 do 1000 kbps.

 

A jak chcesz żeby było jak najbardziej wiernie to niestety orginał lub z orginału ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dreadlook jak nie wiesz to nie odpowiadaj bo to co napisales to bzdury.

 

Czysty format audio ma rozszerzenie CDA i bitrate 1411kbps mniej wiecej, jednakze najprosciej bezie Ci sciagac obrazy plyt :)

 

nie ma takiego rozszerzenia jak LOSELESS

 

FLAC jest kompresja teoretycnzie bezstratna (wiernosc rzedu 99,8%) i posiada bitrate czesto z przedzialu 600kbps - 1300kbps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wikipedia kłamie? :zawstydzony:

 

zalezy na jaki temat bo widze ze ja mowie o jednym a ty o drugim ;] kolega zapytal o rozszerzenie czystego formatu audio oraz jego bitrate, natomiast ty podales jedno rozszerzenie kompresji bezstratnej oraz jej bitrate oraz generalna zwyczajowa nazwe plikow audio poddanych kompresji bezstratnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze ktos podsunie jakas sciezke skad, badz jakim sposobem sciagnac normalne audio??

A jakbys akurat chciał focala to proszę.

 

Chciałem tylko przesłuchać płytę 7 i wyrzucić :rotfl: . Ale jakość przypuszczam nie na full.

 

I mnie się jeszcze przydało takie narzędzie translate from ruski:) :)

Edytowane przez pimp_zabrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakbys akurat chciał focala to proszę.

 

@pimp_zabrze jesteś gość, właśnie tego szukałem :D

 

Dzialaja wam pliki CUE z tego? Ewentualnie czy ktos ma dostep do tych plytek w loseless ale podzielonych a nie jednoplikowych? (albo chociaz ze sprawnym plikiem CUE )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...