Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w skompletowaniu CARAUDIO !


bobek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Nareszcie przyszedł czas na skompletowanie jakiegoś skromnego CARAUDIO =D

Pacjentem jest Ford Probe IIgen. a głównie będzie w nim słuchana muzyka typu HipHop, Techno i Pop.

Myśałem o takim zestawieniu tylko teraz pytanie do was [specjalistów] czy to wszystko ze sobą będzie ładnie współpracowało i czy zaspokoi moje wymagania którymi są przede wszystkim "jakość" grania no ale jak by był efekt że "najpierw mnie ktoś słyszy że jade a potem widzi" to też bym się nie obraził ;P

 

Jednostka sterująca: PIONEER DEH-4200SD

Zestaw na przód: HERTZ ESK 165 (2xWoofery + 2xTweetery(w słupkach) + 2xZwrotnice)

Wzmacniacz: SONY XM-GTX6040 BLACK EDITION X-PLOD

Subwoofer: RE Audio SE-12 D4 + skrzynia własnej roboty

Monoblock: ALPINE MRP-M352

Zestaw na tył: HERTZ DCX 690

 

I to by było chyba na tyle... + do tego oczywiście całkowite wygłuszenie auta i ładna zabudowa, no ale to drugie to już tylko forma estetyki... :)

 

Bardzo proszę o ocene tego zestawu + ewentualne korekty, lub całkowitą zmianę pod warunkiem zmieszczenia się całego zestawu w 2500-3000zł

 

Dodam, że jeszcze nic nie posiadam także jest większa możliwość konfiguracji... Ponieważ obecne audio idzie całe do ludzi... (radio jakiś tam kenwood, 2x Pioneer TS-A2011 w tylnej półce + Wzmacniacz 3/2 Blaupunkt MPA-400)

Edytowane przez bobek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniczek bardzo dobry ale potrzebuje dobrego piecyka abyś go mógł dobrze napędzić, potrafi dobrze zatrząsnąć autkiem u kolegi widziałem jak to gra,ten alpinik nienadaje się do niego, nawet nieruszy tego głośnika.Koledzy pewnie coś powiedzą na temat wzmaka do tego przetworniczka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o auto to Ricola już odpowiedział.. :) A odnośnie reszty to alternator 80A, akumulator jest do wymiany i myślałem o CENTRA FUTURA 60Ah 600A. Po wypowiedzi T@BLE mogę wywnioskować, że głośników dla tyłu (dla pasażerów) ma nie być wogóle?

A do tego suba RE jaki wzmacniacz byście polecili? chyba że może wgl coś z troszke niższej półki + ten wzmacniacz ALPINE tak żebym nie musiał wymieniać alternatora na mocniejszy i dodawać dodatkowego zasilania... Ponieważ to nie bd żaden zestaw na zloty czy coś w tym stylu.. Tylko tak dla siebie jako "umilacz podróży" :)

np. coś w stylu:

ALPINE SWE-1243iB

JBL GT5-12

PIONEER TS-W303R

SONY XPLOD XS-L126

HERTZ DS 300

?

+ jednostka sterująca i zestaw na przód bez zmiany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy może mi ktoś jeszcze powiedzieć czy przy tym alternatorze 80A, i aku CENTRA FUTURA 60Ah 600A

Sub RE 12 SE lub D4 + odpowiedni MONOBLOCK do tego i zestaw na przód HERTZ ESK 165 z 2kanałowym Piecykiem Sony Black Edition będzie trzeba dokładać jakieś dodatkowe zasilanie ?

Bedzie ciezkawo.. sam glosnik ma chyba 1200rms-u? No to nawet jak bedzie to cyfrowy wzmak to do dobrej pracy potrzebne bedzie ze 100A+ to co idzie na zasilanie auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może RE Audio SR :?: Według producenta przyjmie 300 RMS ale jak się mu da ze 400 zdrowych watów to będzie dobrze i nie powinno być problemu ze spadkami napięcia. Za zaoszczędzone pieniądze kupiłbym zamiast Hertz ESK wyższą serię HSK (nowe są po 400 zł). "Będzie Pan zadowolony" :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście dzięki za rade odnośnie hertza bo chciałem ten temat też poruszyć ale już mam gotową odpowiedź i oczywiście się do niej zastosuję :) a czy ten wzmacniacz Sonego XM-GTX6040 BlackEdition będzie dobrze z nimi współpracował ?

No ten RE Audio SR jak mówicie że byłby OK to pewnie tak by było, tylko, że to też stoją ok 600zł a za 700zł mogę kupić tego SE :/

Także jeżeli by miało być coś z niższej półki to wolał bym tak do 400zł i jeszcze pytanie czy używki czy nówki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepiej według mnie szukać używki oczywiście w dobrym stanie, nie naprawianej i najlepiej od sprawdzonej osoby. Zapytaj na naszym forum w dziale Kupię, może ktoś ma akurat taki subwoofer na zbycie. Ten wzmacniacz sobie odpuść bo to seria Xplod, która tylko może wygląda ale nie gra. Poszukaj czegoś w używce, np. Alipne 3539, Sony XM 10020 i inne fajne piece ze starych dobrych czasów :ok:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...