Skocz do zawartości

Wydzielone z DBL Mini na ME - przygotowania


Grzegorz1969
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sanders156

Odnosząc się do Twojego pytania o wzmacniacz. W regulaminie jest dokładnie napisane "W przypadku, gdy zawodnik nie jest w stanie

udokumentować wartości mocy zastosowanych wzmacniaczy". Napisałeś, że dokonałeś pomiaru więc ..... sam sobie odpowiedz na pytanie.

 

 

FAKT :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 144
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tak więc Kicker powtórzy rekord.

Dla niego sezon został przedłużony o kilka dni :wink:

 

Powtorzyc pewnie powtorzy ale jezeli moc podana na glosnik przekroczy 750wat to zaklad przegra bo chyba wlasnie o to tu chodzi a nie o to czy TL podczas pomiaru sie zepsul i rekord nie powinien byc uznany , tego nikt nikomu nie odbiera jedynie pod watpliwosc zostalo poddane czy rekor zostal wykrecony na mocy do 750wat i nie chodzi o przekret z kreconym wzmakiem czy innymi bebechami tylko o to czy idzie osiagnac dany wynik na danej mocy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtorzyc pewnie powtorzy ale jezeli moc podana na glosnik przekroczy 750wat to zaklad przegra bo chyba wlasnie o to tu chodzi a nie o to czy TL podczas pomiaru sie zepsul i rekord nie powinien byc uznany , tego nikt nikomu nie odbiera jedynie pod watpliwosc zostalo poddane czy rekor zostal wykrecony na mocy do 750wat i nie chodzi o przekret z kreconym wzmakiem czy innymi bebechami tylko o to czy idzie osiagnac dany wynik na danej mocy ;)

 

 

to moze doklapiesz sie kolejne 3 kola;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i mecenasowi coś w tego skapnęło

 

Mecenasa ktoś inny miał przywieźć nie?

 

 

edit: Dodam jeszcze tylko ,że przyjadę z prawnikiem i przed pomiarem podpiszemy zobowiązanie na papierze.

 

 

No i co weźcie jeszcze karetkę, saperów i oddział szturmowy policji , a co tam Grzesiu zapłaci ...

 

 

PS: widać że co dla jednych jest zabawą , hobby , to dla drugich tylko pogonią za mamoną ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Państwa.

Przepraszam, że nie będę publikował wszystkiego na raz ale chcę to zrobić dobrze a praca mi na to nie pozwala.

Poniżej zamieszczam postanowienia wstępne do przeanalizowania przez wszystkich czy są zgodne z tym co jest napisane wcześniej w tym wątku.

Tak jak obiecałem, całą metodologię będę umieszczał sukcesywnie i skończę do końca tego tygodnia.

Prawdopodobnie na koniec tygodnia przedstawię również fotorelację z takiego pomiaru gdyż mam u siebie przyrządy i wzmacniacz o podobnej mocy.

Oto treść tezy i zarazem zakładu :

" Celem pomiaru jest zweryfikowanie tezy postawionej przez użytkownika Grzegorz1969 , że osiąganie wyników powyżej 142 dB w kategorii EASCA dBL MINI według specyfikacji zapisanej w regulaminie na rok 2010 odbywa się przy ustawieniach wzmacniacza umożliwiających mu osiągnięcie mocy przy obciążeniu wyjścia wzmacniacza rezystancją o wartości Re lub wyższej (uzyskanym z rezystora bezindukcyjnego wykorzystanego przy pomiarze mocy) ponad 750 Wat RMS przy zapewnieniu mu podczas pomiarów ciśnienia i pomiarów mocy takim samym napięciu zasilającym i tych samych ustawieniach wzmacniacza.

 

W przypadku gdy teza ta okaże się nieprawdziwa Grzegorz1969 zamieści sprostowanie na forach www.easca.pl oraz www.strefacaraurio.pl w którym oświadczy, że bez problemu można osiągnąć taki wynik przy ustawieniach wzmacniacza które uniemożliwiają wzmacniaczowi osiągnięcie mocy 750 Wat RMS i jakiekolwiek insynuację, że odbywa się to przy wyższych mocach są w stosunku do wszystkich uczestników zawodów bezpodstawne oraz natychmiast po pomiarze mocy wypłaci kwotę 500,00 zł polski osobie ............ .

 

W przypadku gdy teza ta okaże się prawdziwa użytkownik .......... mając świadomość, że osiągnięte przez niego wyniki były osiągane na wzmacniaczu który mógł generować moc wyższą niż 750 Wat RMS dobrowolnie zrzeknie się wszystkich tytułów zdobytych w tej kategorii których pomiar odbywał się na podstawie i według specyfikacji regulaminu EASCA dBL Mini 2010 zamieszczając sprostowanie, że osiągana wyniki są faktyczne lecz zostały osiągnięte przy mocy wzmacniacza przekraczającej 750 Wat RMS oraz natychmiast po pomiarze mocy wypłaci kwotę 500,00 zł polski użytkownikowi Grzegorz1969. "

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik sanders156 dnia 06 październik 2010 - 00:26 napisał

Powtorzyc pewnie powtorzy ale jezeli moc podana na glosnik przekroczy 750wat to zaklad przegra bo chyba wlasnie o to tu chodzi a nie o to czy TL podczas pomiaru sie zepsul i rekord nie powinien byc uznany , tego nikt nikomu nie odbiera jedynie pod watpliwosc zostalo poddane czy rekor zostal wykrecony na mocy do 750wat i nie chodzi o przekret z kreconym wzmakiem czy innymi bebechami tylko o to czy idzie osiagnac dany wynik na danej mocy ;)

 

 

 

 

to moze doklapiesz sie kolejne 3 kola;)

 

Dobra przyjedziecie i pokazecie swoje racje ale drazliwi jak Panienki jestescie , ciekawe ze skoro nie mierzyliscie swojego wzmak to z kad wiecie ze nie robicie wynikow podajac moc powiedzmy 750wat ??

 

 

Się kolega nie denerwuje Pan mądrala (Grzegorz1969) odkłada 3tysie żeby i mecenasowi coś w tego skapnęło i jedziemy z wami na pomiar...

 

 

Chcecie mecenasa to za niego placcie , w niektorych kregach istnieje cos takiego jak Honor a i do korzystania z tego przywileju nie jest potrzebny mecenas :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to zastanawia na jakiej podstawie ten mecenas spisze umowę, bo wydaje mi się że to co chcecie zrobić to zakład wzajemny, na który trzeba by jeszcze stworzyć jasny regulamin, dostać zgodę na zorganizowanie takiego zakładu, zapłacić podatki itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no Panie i Panowie,

Mam nadzieję, że ten zakład zawierany jest przez dwie prawe i honorowe strony, które mają inny pogląd.

Jestem również przekonany że spotkamy się w miłej atmosferze w towarzystwie innych sympatyków CA aby móc zweryfikować która ze stron ma rację.

Wierzę, że niezależnie od rozstrzygnięcia tego zakładu zarówno jedna jak i druga strona postąpi honorowo i wypełni warunki zakładu.

Zakład będzie przeprowadzany między innymi wg. regulaminu EASCA więc jest ogólnie znany.

 

Bardzo bym prosił drugą stronę aby potwierdziła, że warunki zakładu są jej znane i będą po rozstrzygnięciu honorowane.

 

W załączeniu kilka fotek jakim sprzętem (między innymi) zamierzam dokonywać pomiarów.

http://img716.imageshack.us/img716/8730/pomiarmocy004.th.jpg http://img517.imageshack.us/img517/2906/pomiarmocy001.th.jpg

 

http://img832.imageshack.us/img832/7233/pomiarmocy002.th.jpg

 

http://img692.imageshack.us/img692/4926/pomiarmocy003.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że odpowiedzi na zadane pytanie jako tako precyzyjnej nie otrzymałeś.

 

Jak się ma CAŁKOWITA obecność WSZYSTKICH watów na pokładzie autka do danej kategorii ?

Co do wyników "zakładu" mam nadzieję, że ...opubilkujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zakład będzie przeprowadzany między innymi wg. regulaminu EASCA więc jest ogólnie znany.

 

 

regulamin mówi co innego. Więc nie będzie według niego :)

Może jeszcze kolego Grzegorz1969 zaprosisz sędziów z EASCA odnosząc się ciągle do regulaminu. Najlepiej z samych Niemiec- Oni ogarniają takie sprawy. Każda ze stron byłaby zadowolona, łącznie z widzami :rotfl:

Trochę to nudne się robi. Proponuję byście warunki spotkania załatwili na PW. Coraz więcej osób miesza się w tą sytuację. A to sprawa pomiędzy dwoma stronami.

 

Karmienie trolla idzie jak złe :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regulamin mówi co innego. Więc nie będzie według niego :)

Zamiast pisać ogólniki wskaż jednoznacznie fragment, który cytowałem jako fragment z regulaminu a nim nie jest.

Nie zamierzam niczego uzgadniać via priv gdyż jest dużo osób zainteresowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'Grzegorz1969'

Zamiast pisać ogólniki wskaż jednoznacznie fragment, który cytowałem jako fragment z regulaminu a nim nie jest.

Nie zamierzam niczego uzgadniać via priv gdyż jest dużo osób zainteresowanych.

 

 

Przyjacielu grupy wzajemnej adoracji po ostatnich zawodach w tym roku temat aktywny jak najbardziej przygotuj się dobrze i nie wzniecaj płomyku nadziej w swojej chorej główce ze coś uda cie się nam coś udowodnić.. KOniec przekazu ..PS a dlatego 3 tysie bo 500 słabo dzieli się na 3-ch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad namówiłeś mnie :ok:

Nie ma sensu się nakręcać. Bo to wszystko by nakręcić innych...

Co do weekendu to aku od początku tygodnia daję tyle prądu ile tylko jest w stanie przyjąć, a jest w stanie dużo :P

Zobaczymy ile wyciśnie mój "SANDAŁEK" przy tuningowaniu go przez ładowanie prądem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie biorac pod uwage znieksztalcen i innych takich 'duprereli' to calkowity maks bedzie w momencie kiedy pojawi sie prawie cale napiecie zasilania na wyjsciu

prawie bo zawsze jest napiecie nasycenia

 

ale taki sygnal to kompletny smiec i nie ma nic wspolnego z sygnalem wejsciowym

Edytowane przez ige
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc maxymalna ja kojarzę jako tę która pojawi się ( na przyrządach pomiarowych jako absolutne apogeum ) Jakies super materiały muzyczne piki poziomy etc.

Na moje jest ona troche złudna bo wydaje się , że już jest maxymalny max a okazuje się, że jakis inny kawałek "wymusza" jeszcze jakieś ...0,05 wata więcej w efekcie podnosi sie (umowne) cisnienie o 0,001dB itd :super: jest bardzo złudna bo wydawać się może, że można tak "podnosić" bez końca ale pewnie ma swój ...kres.

 

Co do "dłubania" w sprzęcie pomijając czyste zachowanie parametrów na "przyzwoitym" poziomie to nie uważam się za jakiegoś guru a zaledwie trochę zaawansowanego elektronika i wystarczy tylko ...

Lepiej wysterować (wymienić na inny) tranzystorek sterujący , istniejącym końcówkom mocy podoklejać drugi tranzystor równolegle(można zmienić na bardziej "wyżyłowany" model), profilaktycznie(nie jest to nieodzowne) dać kondensatory na wyższe napięcia i dowinąć uzwojeniom wtrórnym trafa na moje oko około DWÓCH, TRZECH uzwojeń więcej i zrobi się zamiast +/- 100V jakieś +/- 120-140 V , wzory powinni wszyscy kojarzyć dle ułatwienia podam, że moc to wynik napięcia w kwadracie.

Można to niemal wykonać "na pałę" bez zachowania jakichś norm czy zwyczajnego użycia prostego organu słuchu, wszak Wy panowie ciśnieniowcy dążycie do bliżej niemianowanych jako muzyka ..."strzałów" co niektórzy bez ogródek już nawet nie do prestiżu a zwykłej...mamony.

 

To jeden z przykładów a to jaki jest...Polak wie cały świat :wink2:

 

Tak na sam koniec jednak proponuję zamiast pana...mecenasa jakiegos może ...felczera z aparatem do pomiaru ciśnienia (niekonicznie akustycznego :hyhy: ) może sie okazac bardzo pomocny :rotfl:

 

P.S. zupełnie nie mam "wyrzutu" z podania pomysłu bo jestem przekonany, że 95% czytających (ze mną włącznie) nie jest w stanie poświęcić wzmacniacza za bądź co bądź niemały grosz na zwykłe...bum, bo tylko tak może się to skończyć :rotfl: .

Przyjemnych pomiarów życzę i sledzę wątek.

 

Dalej nikt z obeznanych (startujących) a więc z regulaminem za pan brat nie potrafi jasno powiedzieć jak traktować waty z radia? Ja na ten przykład mam radio o danych katalogowych 4x47W :rotfl: to już całe dodatkowe 188 W więcej hmm...całkiem sporo nie uważacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasylwek ,

1) Odnośnie wzmacniacza w radioodtwarzaczu to otrzymałem już odpowiedź, której prawidłowa interpretacja brzmi:

Nie ma nigdzie w regulaminie ani aneksie do tego regulaminu wzmianki o tym aby do łącznej mocy wzmacniaczy znajdujących się w pojeździe nie wliczać mocy wzmacniacza znajdującego się w radioodtwarzaczu.

2) W pojazdach startujących w tych konkursach zgodnie z regulaminem były głośniki z przodu pojazdu które były zasilane podczas pomiaru. Niezależnie od tego jaki część generowane przez nie ciśnienie akustyczne zwiększało ogólne ciśnienie w aucie to jednak zwiększało.

3) Ponieważ już wszyscy wiedzą, że niektórzy mają wielki problem z koordynacją:

a) napisania prawidłowego regulaminu ;

b) przeczytania go ze zrozumieniem ;

c) wyegzekwowania respektowania regulaminu podczas tych konkursów

.....

W przyszłym sezonie pewnie będą małe poprawki w regulaminie :

1) Regulamin nie będzie pisany a będzie zawierał jedynie fotki samochodów startujących w konkursie co uniemożliwi pomyłkę podczas pisania regulaminu co jest dozwolone a co nie ;

2) Będzie on sporządzany po zakończeniu konkursu w taki sposób, że sędzie główny (ciekaw jestem kto nim jest) spośród sfotografowanych i startujących w konkursie samochodów i na podstawie uzyskanych przez nie wyników wybierze te które są zgodne z regulaminem i te które nie są zgodne.

 

W ten sposób uniknie się różnych interpretacji regulaminu i nikt do niego nie będzie miał zastrzeżeń.

 

I wtedy wszyscy będą szczęśliwi i nikt do niczego nie będzie mógł się przyczepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do "dłubania" w sprzęcie pomijając czyste zachowanie parametrów na "przyzwoitym" poziomie to nie uważam się za jakiegoś guru a zaledwie trochę zaawansowanego elektronika i wystarczy tylko ...

Lepiej wysterować (wymienić na inny) tranzystorek sterujący , istniejącym końcówkom mocy podoklejać drugi tranzystor równolegle(można zmienić na bardziej "wyżyłowany" model), profilaktycznie(nie jest to nieodzowne) dać kondensatory na wyższe napięcia i dowinąć uzwojeniom wtrórnym trafa na moje oko około DWÓCH, TRZECH uzwojeń więcej i zrobi się zamiast +/- 100V jakieś +/- 120-140 V , wzory powinni wszyscy kojarzyć dle ułatwienia podam, że moc to wynik napięcia w kwadracie.

 

i właśnie takie dłubanie w BM 990-ATX dawało ponad 300 wacików więcej (mierzone) - bez wymiany końcówek na mocniejsze, tylko dołożenie równoległe końcówek i solidne odprowadzenie ciepła od nich, kilka zwojów na uzwojeniu więcej i ten wzmak z 627 wacików wyciągał grubo ponad 930 :). No ale kondki były wymienione raz, że na wyższe napięcie, dwa większą pojemność. Sterujące były brane "sterydowe" - z tego, co pamiętam najmocniejsze jakie były do kupienia w sklepie, no i były to nie jakieś zwykłe tylko ściągane specjalnie Sankeny. Wszystkie zworki były wymienione na przewody 2mm^2, a wzmacniacz miał około 300 gram cyny więcej (wszystkie ścieżki przelutowane - pół rolki cyny poszło).

 

Dlatego też w innym temacie pisałem o tym, że 990-ATX można solidnie "wysterydować" - ja swojego tak przerabiałem, jednak NIE BRAŁEM z nim udziału w zawodach - ot zwyczajnie nudziło mi się, chciałem się sprawdzić i dłubałem :) efekty tego dłubania przerastały moje najśmielsze oczekiwania. Wzmak przy pierwszym uruchomieniu spalił bezpieczniki - pomyślałem, że pewnie padł, ale gdy założyłem te 60 A znów po chwili je wywaliło. Dopiero po założeniu w sumie 100 A nie palił ich :)

 

Słyszałem o kliencie, który wymienił końcówki na mocniejsze i zrobił wszystkie powyższe mody - 150 A zabezpieczenia i 1,3 kW@4ohm. Podobno tak dopracował wzmaka, że był stabilny do 1 ohm, ale nie wiem, jaką się tam legitymował mocą. Podobno grzał się jak stara ruska farelka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszcie tak dalej to w przyszłym roku przy niezmienionym regulaminie wszystkie autka kategorii Mini pobiją tegoroczne rekordy kategorii Funi . :hyhy:

Oczywiście te mniej "słuszne" zostaną zdyskwalifikowane :rotfl: .

Ale cóż się dziwić kogo cyrk tego małpy. :ph34r: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...