Skocz do zawartości

Głośniki w tylnych boczkach


Ricola
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

w internecie znlazlem fotki takiego rozwiazania jak pokaze nizej na foto, w takim auie jak moje. Pytanie czy lepiej wcisnac tam zestaw odseparowany taki jak z przodu mam, czy glosnik wspolosiowy?? gdyby nawet zestaw tam wcisnac i tak gwizdek by gral zaraz obok woofera (problem z innym rozmieszczeniem). Nie chcialbym tak, zeby te glosniki stylu zaqgluszaly mi przod, wiem ze beda plizej uszu jak te z przodu

 

 

civic V gen:

post-4512-006806400 1285164976_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ? ...

1) Szukasz durnych fotek w internecie ;

2) Chcesz psuć oryginalny wystrój samochodu ;

3) Chcesz psuć akustykę .

Z opisu wynika, że masz dużo możliwości ulokowania pieniędzy w poprawę dźwięku i akustyki a dążysz do jego jeszcze większego zepsucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorzu dlatego pytam Was forumowiczow o rade, bo nie bylem przekonany do tego pomyslu, teraz mam juz pewnosc, z bylby to glupi pomysl :zawstydzony: ale zawsze lepiej pytac, niz zrobic i zalowac :wink2:

 

co mozliwosci z opisu o poprawie, blokuje mnie glebokosc montazowa w drzwiach wooferow, juz te gmsy sa na styk, zeby szyba sie opuszczala do konca (glosnik jest na dystansie z mdf-u), na swieta chcialbym wrzucic morel maximo 6.2 na przod, tylko nie wiem czy wejda w drzwi :/

 

opis jest dopiero poczatkiem mojej dlugiej drogi w CA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko musisz sobie zadać pytanie czy jest sens pakować tam głośniki które będą grać w łokieć i nie tobie w ucho. Masz suba więc bas ci z tyłu odczuwają a co do wysokich tonów to możesz ewentualnie same tweetery zamontować gdzieś na środkowym słupku ale to też nie za dobre rozwiązanie. Osobiście to na twoim miejscu starał bym się coś pozmieniać w instalacji, którą masz niż wydawac kolejną kasę na zbędne głośniki ale to tak bez urazy bo wiadomo zawsze można polećić Braxa i powiedzieć, że dopiero wtedy będze dobrze ;P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki z tylu owszem - w dwóch przypadkach :

 

-instalacja nastawiona na multimedia.

-posiada się wystarczająca wiedzę jak je poprawnie wysterowac.

 

Wtedy takie przetworniki potrafią naprawdę przyjemnie zaskoczyć. W innych przypadkach szkoda wydawać pieniądze i w dodatku psuć wszystko inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co mozliwosci z opisu o poprawie, blokuje mnie glebokosc montazowa w drzwiach wooferow, juz te gmsy sa na styk, zeby szyba sie opuszczala do konca (glosnik jest na dystansie z mdf-u), na swieta chcialbym wrzucic morel maximo 6.2 na przod, tylko nie wiem czy wejda w drzwi :/

 

 

Płytkie tez potrafia zagrac bardzo godnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> perez

 

a jak ma się Twoja odpowiedź do postawionego pytania? Sory bo kontekstu nie łapie :zdziwko:

 

 

Co do głębokości drzwi to wydaje mi się najprościej wyprowadzić na głębszych dystansach głośnik przed tapicerkę i wtedy wszystko wejdzie, nawet jakieś raptorki ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> perez

 

a jak ma się Twoja odpowiedź do postawionego pytania? Sory bo kontekstu nie łapie :zdziwko:

 

 

Co do głębokości drzwi to wydaje mi się najprościej wyprowadzić na głębszych dystansach głośnik przed tapicerkę i wtedy wszystko wejdzie, nawet jakieś raptorki ;P

niestety dystanse maja 1,8cm i glosnik ma tyle miejsca zeby nie pukac memmbrana o tapicerke :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> perez

 

a jak ma się Twoja odpowiedź do postawionego pytania? Sory bo kontekstu nie łapie :zdziwko:

 

 

Co do głębokości drzwi to wydaje mi się najprościej wyprowadzić na głębszych dystansach głośnik przed tapicerkę i wtedy wszystko wejdzie, nawet jakieś raptorki ;P

To była ciekawostka ze świata hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest to dobre rozwiaanie ale praco i kaso chlonne , pozatym jest to wyrzna ingerencja w fabryczna tapicerke a jak na domiar zlegho by mial tak jak ja mialem w 323P ze mialem okna na korbke ktora to zataczajac kolo przechodzila nad maskownica uniemozliwiala wyciagniecie przed tapicerke bez przerobienia szyb na elektryke i robieniu panela wiec totalna lipa jezeli chodzi o montarz szczegolnie dla kogos kto szuka jednak jakosci a ma auto w ktore nie liczac wygluszenia musialaby wydac pare set zloty zeby zamon\towac glosniki i wlasnie wtedy uslyszalem o Hertz Space i problem z glowy :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kłopotów czysto technicznych w wykonaniu w przypadku tego modelu to mogę się zgodzić, że to troche kłopotliwe, ale raczej nie kasohłonne jeśli się samemu wykona bo to raptem troche żywicy, stara szmata i troche płyty, nawet meblowej, więc nie tak drogo. Tylko zapału potrzeba i chęci. A co do ingerencji w fabryczny wygląd to bez obrazy ale taka mazda 323 to raczej nie rols czy mercedes sl500 gdzie można powiedzieć, że to klasyk i takiej nie wypada zmieniać. Sam mam podobne auto, żeby nie było że się wywyższam i mam ochote totalnie je zmienić właśnie po to żeby wyglądało bardziej zacnie.

 

Dla kogoś jak pisałeś kto szuka jakości to o wygłuszeniu nie wspomnę nawet ale właśnie takie wyprowadzenie głośnika przed tapicerkę i ewentualne skierowanie go lekko w kierunku słuchacza a nie w kolano niejednokrotnie owocuje poprawą średnicy i kicka....no chyba, że się mylę..to niech mnie ktoś poprawi kto tak zrobił i mu nic się nie poprawiło w odbiorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uslyszalem o Hertz Space i problem z glowy

 

jaki przedial cenowy tych glosniczkow?? na alledrogo nie widzialem jeszcze. Furtki grubo wylozone matami, gabki niestety nie wcisne poniewaz szyba idzie zbyt blisko blachy :kwasny:

 

co do kikpanelu, to odpada, bo jak wczesniej wspomniano mam korbki od szyb i ida nad maskownica

 

tapicerki nie chcialbym zmieniac (nie tyle co niszczyc) bo po co ciekawscy maja zweszyc, ze mam cos co moze ich zainteresowac i wlasnie z uwagi na to chce zachowac ori wyglad

 

klasyka (bmw) mialem przed moja baza (honda civic V 95r hatback) do doswiadczen w dziedzinie CA i wiem co znaczy zachowac ori wyglad, jest to czasami cholernie trudne ale wykonalne:)

Edytowane przez Ricola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...