Skocz do zawartości

Skoda Octavia by NorMan


norman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 104
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Raadek juz napisalem Ci na priv ale napiesze rowniez tutaj.Podpiecie zoltego i czerwonego razem pod zasilanie powoduje ze panel zamyka sie dopiero po przytrzymaniu przycisku wyciagania plyty przez 3 sek i nie chowa sie po wyjeciu kluczyka..Chyba ze jest jeszcze jakas sztuczka o ktorej nie wiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny update :

IMG_20121111_143705.jpg

 

Odkrywam muzykę na nowo. Całkiem inny świat :) Jestem w trakcie testowania różnych ustawień, chociaż wiem że może być to na marne bo jadę na "stockowych" zwrotkach z RFów i na bank zrobię jakieś swoje własne. Słupki łyse, albo dam je oflokować albo coś sam wykombinuję (mam pomysł, ale nie wiem czy wypali).

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Po wrocławskim spocie temat audio w szkodniku wraca na wokandę.

Dobrze jest usłyszeć opinię innych osób, zwłaszcza tych "słyszących". Było to dla mnie bardzo ważne.

Jako że jestem osobą która bez planu do zadania nie podchodzi mam kilka planów na poprawę brzmienia. Niektóre na starcie odpadają ze względu na brak środków, ale i tak je wymienię. Poza planem na dniach uruchomię u siebie R6A z ich tweeterami i posłucham jak to gra przy obecnych ustawieniach. Aby nie uwalić tweetera zwrotkę podmienię na tę od DLS (ta z RF ma cięcie podobno na 3,2 kHz).

 

Problem :

zbyt wysoko grające średniaki i lipnie grające wysokie

 

Przyczyna :

7998 nie pozwala zejść niżej z trzecim pasmem poniżej 1kHz, średniaki i tweetery grają na fabrycznej zwrotce z RFów, tweetery fabryczne z T162s są do dupy, tweetery za osłonami od lusterek są nieukierunkowane i stłumione

 

Rozwiązanie 1 :

Zaprojektować wstępny zarys zwrotki pasywnej do 3way. 

Umyć uszy, dobrze się wyspać i w dzień następny wypoczęty, odstresowany zejść do auta z "wiadrem elementów" i żonglować nimi. Całą trójkę pędziłbym Phasem RS4. Sony poszedłby w odstawkę (no chyba że zrobił bym zwrotki oddzielne dla każdego kanały wtedy zostanę przy soniaku dla mida/tweeta).

 

Problemy w tym widzę takie : a) nie jestem osłuchany i boje się że po żonglerce elementami i tak g...o usłyszę b) nie będę miał czasówki c) nigdy nie robiłem zwrotnic więc teoretycznie mam zero wiedzy na ten temat...a oddać do zakładu CA aby zrobili za mnie to strata pieniędzy no i kłóci się z moją dewizą "robię samodzielnie"

 

Rozwiązanie 2:

Zakupić PXA H-700 z RUXem, następnie zamieszkać w aucie na kilka nocy. Rozwiązanie znakomite, ale biorąc pod uwagę że zbieramy na wykończenie własnego m (o które będziemy się wkrótce starać) jest nieco nierealne.

 

A może jest jeszcze jakieś inne rozwiązanie które nie przyszło mi do głowy ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mały update :

 

Jak się okazało R6A nie wchodzą w standardowe dystanse. Przeszkadza mocowanie szyny podnośnika szyb bo magnes w nich jest dość sporawy (tzn. jest słusznego rozmiaru ;p) Nawet gdyby tego mocowania nie było to i tak było by za płytko.

Na szczęście dzięki temu że byłem na spocie znalazłem fachowca we Wrocławiu (inwazja Krakowska - dzięki Aeron) który na szybko wyciął mi dystanse. Są one tymczasowe - docelowo chcę zrobić mniejsze (węższe) na wymiar i być może zintegrować je z kieszeniami. Na tą chwilę musiałem fabryczne kieszonki zdemontować. Wygląda to bardzo surowo i mało estetycznie, ale się opłacało.

Dźwięk tych wooferków jest niesamowity - przepięknie mięsisty basik. Przy nich poprzednie T162S wypadają miernie.

Nieco zdjęć :

IMG_20130415_180107.jpg

IMG_20130415_180204.jpg

IMG_20130415_182909.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mały update.

Wiele się ostatnio działo. Żonglerka wzmakami, głośnikami i tysiąc pomysłów jak to ogarnąć. W poniedziałek razem z Aeronem dokoptowaliśmy deseczkę pod zabudowę wzmaków. W tej chwili jest jeden wzmak bo napęd na subwoofera coś szwankuje i biorę go na stół w celu dokładniejszych oględzin :)

 

Jak skończę zabudowę to chcę aby była chłodzona aktywnie wentylatorem (lub dwoma), a że remote ma ograniczony prąd trzeba było sklepać jakiś układzik z przekaźnikiem. Zastosowałem taki z niskim poborem prądu na cewce. Remote zasila tutaj tylko ją a jedno wyjście przekaźnika zasila wentylator a drugi 4ry wyjścia na remote.

Na zdjęciu widać prąd cewki :

wentylator.jpg

 

W tej chwili zabudowa w trakcie prac wygląda tak :

IMG_20130619_171108.jpg

 

Dojdzie jeszcze wzmak na suba, kondesator i pewnie zmienię zwrotki na "customowe".

 

Z przodu autka będę doklejał tweetery do słupków, jednak jest na razie za ciepło na taką rzeźbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Trumna prawie kompletna :

IMG_20130713_161851.jpg

Jeszcze tylko frezy pod wentylatory, kocyk i będzie ładnie i składnie.

 

Dodatkowo szykuję nieco monitoringu dla mojego audio. Mała próbka :

IMG_20130709_163524.jpg

Docelowo nie będzie oczywiście na arduino mega bo nie potrzebne mi w aucie tylu wejść, wyjść. W planach : temperatury wzmaków, temperatura w kabinie auta, napięcie akumulatora i ewentualne sterowanie wentylatorami w zależności od temperatury wzmaków jak i sterowanie remotem w zależności od napięcia zasilania (wyłączenie audio poniżej np. 11.5 V) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

no i stało się :/

Autko idzie na sprzedaż. Przeprowadzam się na wioskę gdzie dojazd do działki jest tragiczny. Miskę już urwałem więc czas się przesiąść na coś wyższego i może z napędem na 4 buty. Oczywiście przeprowadzę transplantację sprzętu, nieco pozmieniam i tym razem będzie konkretnie :)

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...