Skocz do zawartości

Skoda Octavia by NorMan


norman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 104
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

TomoMadej : nie, boczek przylega prawie na równo w miejscu kieszeni. Tapicerka po założeniu pasuje ok, Boczku nie ofociłem - a szkoda - chociaż tam dałem gąbki "na czuja" i jest to do poprawy bo nieco lata przy basie. Problem mam z osłonkami na głośnik - wcześniej helixy miały cieńkie blaszki i po przykręceniu było na styk. Teraz RFy są odlewane - mają ze 1-2 mm grubszy front i po przykręcieniu do panela całość jest o te 1-2 mm za wysoko. Maskownice głośników nie domykają się i nieco lipnie to wygląda :/ Tak samo od strony kierowcy zrobiłem za małą dziurkę na "cyngiel" od drzwi i strasznie hałasuje czy zamykaniu/otwieraniu trąc od aluminium (które w GMSie jest strasznie twarde i mam całe ręce pocięte).

 

rosa ale jak zmieniałeś z serii na "EXT.MW6" to dodałeś też wzmak (albo że serię pędziłeś czymś innym niż radio) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt ? Gra o niebo lepiej - pojawiły się niskie rejestry a podczas jazdy słychać muzykę na lekkim szumie z zewnątrz a nie na odwrót jak było dotychczas. Było warto.

Nie przyłożyłeś się do wyklejanek na drzwiach, koledzy słusznie zauważyli, że mata nie jest w wielu miejscach przyklejona i znajduje się pod nią powietrze. Nie wykorzystasz w ten sposób potencjału, który posiada dobrze zasilony głośnik w dobrze zrobionych drzwiach. Masz dodatkowo bardzo duży otwór rewizyjny w drzwiach i brak usztywnienia jego światła dodatkowo niekorzystnie wpłynie na pracę głośnika. Upraszczając - będziesz miał plumkanie z drzwi zamiast solidnego kopa. W sumie to można te poprawić ale szkoda wcześniej poświęconego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Mały update :)

Wymieniam Rodka na dwa inne - naleśnik i wooferki od T162S będą zasilane Phase'm RS4 a tweeterki (też te RF) będą plumkały pod Soniakiem XM-4520. W planach przebudowa bagażnika i dorobienie "podwójnej" podłogi. Jak się uda to w ten weekend podepnę na próbę i testy. Zobaczymy czy mocniejszy piec zmieni jakoś pomrukiwanie Aliante'a.

Chodzą mi po głowie słupki i 3way, ale jakoś nigdy nie mam czasu się za to zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I odpaliłem :D Na szybko, Phase leży w bagażniku luzem a Soniacza przykręciłem. Filtry na "full" czyli wyłączone, gain'y na 1/2 i jazda :)

Efekt ? Duuużo więcej mocy - to czuć - bas mocniejszy, lepiej kontrolowany, wydaje mi się że scena lepsza. No i wysokie się "utemperowały".

Za tydzień urlop to się pobawię ustawieniami i zobaczymy.

Mam w planach pożyczyć kilka wzmaków na wysokie - chcę porównać, pokombinować - sama frajda :)

Nie testowałem jeszcze na trackach z HipHopem etc. ale sądząc po kawałkach które słuchałem (Alicia Keys, Adele, Shelah Sue) Aliante pokaże co potrafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w planach pożyczyć kilka wzmaków na wysokie - chcę porównać, pokombinować - sama frajda :)

Jakoś się temu nie dziwię :)

Nie testowałem jeszcze na trackach z HipHopem etc. ale sądząc po kawałkach które słuchałem (Alicia Keys, Adele, Shelah Sue) Aliante pokaże co potrafi.

Powinieneś być zadowolony.

 

Zamiana Rodeka na Phase generalnie na plus ale mam wrażenie, że na tym sie nie skończy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

kolejny update :D

kupiłem słupki, zamawiam elementy na zwrotki do 3way'a no i głośniki średniotonowe. Na początek spróbuję a TangBandem - tani a słyszałem go w akcji - czad :)

W przyszłym tygodniu rozbieram bagażnik do zera i wyklejam dekarką - zrobiło się cieplej to trzeba to wykorzystać. Problem tylko w tym że mam butlę gazową i raczej nie uda mi się jej wymontować żeby wnękę po niej wylepić - zobaczy się. Nie mam tutaj we Wrocławiu warunków i pomocnika do cięcia w MDFie bo bym mógł za jednym zamachem zrobić zabudowę pod wzmaki - myślę o podwójnej podłodze tak jak to jest w wersji kombi (za dopłatą oczywiście).

Mam problem z radiem - otóż CD zaczyna mieć problemy z odczytem (lub z DACiem), ale takiego objawu jeszcze nigdy nie słyszałem. W pewnym fragmentach dźwięku zaharczy lewy lub prawy kanał (rzadko oba jednocześnie). Dziwne jest to że zaharczy równo z danym dźwiękiem w piosence. I jest to wada CD bo sprawdzałem na radiu i na AUXie - tam jest ok. Jak dla mnie bardziej wada konwersji C/A niż napędu. Trzeba się rozglądać za innym radiem - mogłem mieć CDA-9835R, ale przyszło do mnie w kiepskim stanie - nie działał CD - podczas transportu płyta CD coś uszkodziła mechanizm. Musiałem radio odesłać.

Podczas wylepianki i innych prac będę robił zdjęcia które niedługo tutaj wkleję :D Kończy się gwarancja na auto to trzeba zacząć grzebać na poważnie ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dekarkę w bagażniku to bym odradzał. Nic to nie da, przerabiałem to. Lepiej dozbieraj do dedykowanych mat do Ca oraz jakąś gąbkę na to - ok 5-10 mm i powinna być poprawa. Co do drzwi to chyba faktycznie ta mata jest słabo dociśnięta - tak to wygląda. Co to za wałek którego uzywałeś ? Otwór technologiczny w drzwiach zaklejałeś tylko matą ( ile warstw ?). Ja miałem 2 warstwy Stp i nie zdało to egzaminy. Teraz idzie mata z materiałem +żywica + mata wygłuszajaca i na to pianka. Może będzie lapiej :). Powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o matę na wewnętrznej stronie drzwi to jest to GMS-05 - twarda mata którą ciężko się formuje dlatego tak wygląda jak niedociśnięta. Dociskałem wałkiem ile wlazło - nie miałem opalary - może to by coś dało. Na otwór technologiczny dałem tylko jedną warstwę tej maty i to jest mój błąd - chociaż nie jest źle - bas z drzwi i tak się bardzo poprawił.

Co do bagażnika - oczywiście nie będzie to jedna warstwa dekary - będzie podwójna warstwa + gąbka/filc. Wg mnie nie ma sensu dawać mat dedykowanych do CA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Otwór technologiczny w drzwiach zaklejałeś tylko matą ( ile warstw ?). Ja miałem 2 warstwy Stp i nie zdało to egzaminy.

(...)

 

Jeśli stosowałeś taką samą matę STP jak ja do wygłuszenia zewnętrznej blachy to się nie dziwię - STP jest elastyczne jak dekara a ten GMS twardy jak kilka warstw STP - ma o wiele grubszą folię alu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różne maty miałem w posiadaniu i jedna warstwa a nawet 2 nie dają odpowiedniej sztywnosci :). Potwierdzam zdanie kolegi jak dasz 2 warstwy dekarki to wyjdzie to samo co maty do CA - chodzi o cenę bo właściwości nie ma co porównywać. Ale jak chcesz ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było o tym nie raz :). Ja mam takie zdanie ze lepiej stosować materiał dedykowany do Ca. Jak pisałem już miałem jedno i drugie i wybiera maty CA . Mamy wolny kraj wiec jak ktoś uważa ze się mylę może stosować to co woli - to była moja sugestia :). Nie będę się rozposywal i na sile przekonywał bo nie o to chodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Mały update wątku.

Ze względu na brak urlopu letniego, przeprowadzkę miałem mało czasu na dopracowanie audio.

Udało mi się jedynie :

 

Wygłuszyłem bagażnik w dwóch etapach - dekarą tytana, w większości 2 warstwy, na płaskie duże powierzchnie dałem 3 a następnie filcem aż po blachę pod tylną kanapę. W planach reszta podłogi.

IMG_20120328_193847.jpg

20120908_172955.jpg

 

Kupiłem i przetestowałem "na szybko" 3-way'a. Padło na TECi SQ3. Inna bajka - albo te Rockfordy naprawdę nie mają średnicy, albo te TECi czynią cuda - gra wg mnie bardzo zacnie.

http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/385463_455746924459862_482115144_n.jpg

Planuję zabudować je w słupki a wysokie zabudować w trójkaty od lusterek (tzn. wyprowadzę je na zewnątrz a nie tak jak teraz tłumią się przez plastik).

 

Na dniach zmieniam jednostkę główną (będę miał na sprzedaż swoje 9855r) i dokupiłem kondensator 1F aby wspomagał Phase'a.

 

Plany nadal podobne - zabudowa bagażnika, słupków i poukładanie wszystkiego. Aktualnie walczę z wodą w środku. Nikt mi nie powiedział że robiąc wygłuszenie drzwi trzeba uważać aby dobrze zabezpieczyć wewnętrzną ścianę przed wodą. Scieka ona po szybie, następnie po panelu mdf na głośnik i ucieka do środka do auta. Póki auto miałem w garażu, problem był niezauważalny. Dopiero teraz po przeprowadzce, gdy garaż jest zawalony gratami auto w deszczu przecieka :/

Coś tam już zabezpieczyłem, ale za mało padało abym miał 100% pewności że jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...