Skocz do zawartości

Passat B5FL kombi


rosa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Swoją przygodę z CA zacząłem od GOLFa III i PB zestawu. Wyglądało to tak , że wszedłem do zakładu CA nie mając kompletnie pojęcia "położyłem" kaskę i powiedziałem żeby mi poprawili granie. Tak wylądowało u mnie PB L6C na przodzie pod radyjkiem a z tyłu PB S10 pod blaupunktem "dwieściecośtam". Po 2 dniach wracam wsiadam do furki radyjko ON i banan na twarzy bo "dudni". Wtedy to mi wystarczyło ALE teraz to kategorycznie za mało. W nowej furce nowy(stary) sprzęt już pod jakość dobierany. Tak naprawdę duża zasługa w tym kolegi z forum Woolly24.

W chwili obecnej:

- radyjko - > ALPINE 9835R

- przód

- tweeter , obecnie seria - > docelowo DLS RC1 lub PROX T2

- woofer - > MACROM EXTREME MW.6

- sub - > JL AUDIO 12 3V3 w skrzynce zamkniętej

- wzmak pod woofery i sub - > ROCKFORD FOSGATE POWER T600/4

- wzmak pod tweetery aktualnie AUDIO SYSTEM ADS 8002 - > docelowo , może AMA albo AUDISON

- sygnałówki przód - > MONSTER CABLE , sub - > TEC

- głośnikowe tweeter - > CALIBER 1.5mm , woofer - > HOLLYWOOD 2.5

- wygłuszenie drzwi - > STP SILVER

 

Fotki na dniach , składam wszystko narazie do kupy i próbuje jakoś to ogarnąć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...

mała aktualizacja ... troszkę uporządkowałem bagażnik ...

wszystko strasznie na szybkiego robione ... kabelki zasilające i tak do wymiany idą na 50mm2 ale to z czasem .. teraz to gra nawet łanie i bagażnik uporządkowany. Mogę spokojnie planować dokończenie zabudowy. Albo zostanie to w taki sposób zabudowane jak fotkach w pionowej zabudowie .. albo położę to na podłogę tylko z tym będzie więcej problemów i zabawy ... Celem jest ładne wyeksponowanie wzmaków przy zachowaniu maxymalnej użyteczności bagaja ...

 

AKTUALIZACJA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosa widzę że dawałeś maty stp mam prośbę , czy mógłbyś opisać jakie one są ? Czy są sztywne ?, łatwo się kleją ? , mocno je musiałeś "wałkować" ? i ostatnie które najbardziej mnie interesuje to warstwa alu - jaka jest gruba? Łatwo ją przebić? Wiem że te maty mają w sobie siatkę która wzmacnia mate da się wyczuć siatkę?. Miałeś może styczność z innymi matami możesz zrobić porównanie? Dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak CI się podoba granie JL'a??

 

mam porównanie tylko z PB S10 i powiem tak : BIJE NA GŁOWĘ PB. Jestem strasznie zadowolony z JLa jak dla mnie w 110% wystarczy. Tylko trzeba porządnie zasilić go. U mnie chodzi pod RF T600/4 w mostku daje ponad 400RMS i w zupełności wystarczy. Gra dynamicznie , czysto w ogóle się nie gubi. Szczerze polecam głośnik ale tak jak powiedziałem , bierz pod uwagę, że nie jestem "obsłuchany" :zawstydzony:

Czy są sztywne ?

Nie.

łatwo się kleją ?

Tak.

mocno je musiałeś "wałkować" ?

dociskałem rączkami , paluszkami , bardzo starannie

to warstwa alu - jaka jest gruba? Łatwo ją przebić?

za gruba to ona nie jest. Powiem tak, dla mnie wystarczająco gruba. Utrzymuje , usztywnia ładnie i jest łatwa do przebicia ale nie do pęknięcia czy przerwania.

Wiem że te maty mają w sobie siatkę która wzmacnia mate da się wyczuć siatkę?.

O jakiej siatce mówisz?

dokładnie :D ?

Miałeś może styczność z innymi matami możesz zrobić porównanie?

Mam porównanie tylko z "tanią chińszczyzną". Mogę tylko powiedzieć na podstawie opinii doświadczonych i mądrzejszych zaczerpniętych m.in. z tego forum. STP śmiało bym postawił na drugim miejscu za DYNAMATem. Jak jestem w błedzie poprawcie :zawstydzony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na jakimś sklepie czy na aukcji przeczytałem że mata stp (może nie silver nie pamiętam) jest wzmocniona i chciałem zaspokoić swoją ciekawość kolega chce kupić te maty a jedynie miałem styczność z dynamatem ex. i bardzo ciekaw jestem czy są tak samo sztywne tzn czy mają taka samą grubość warstwy alu. Na dynamat nie stać go i myśli nad stp lub gms i chodzi mi o warstwę alu która daje sztywność i wytrzymałość (nie tak łatwo ją przebić dobra cecha jeśli chcemy ją dać na małe otwory technologiczne) będę mu robić drzwi i robię wywiad ;) .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiscie o matach silent coat tez jeszcze nic zlego nie slyszalem/czytalem

 

podstawa to odpowiednio przeprowadzane naklejanie mat... ostatnio widzialem drzwi z ktorych zarowno dynamat jak i stp odchodzil bez wiekszych problemow nie zostawiajac prawie zadnego sladu i moznaby pomyslec ze to jednak kiepskie maty :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

dzisiaj przeróbka drzwi Cały dzień zabawy i zrobione jedne wrota jutro reszta zabawy i wyciszenie tapicerki na drzwiach. Fotki wrzucę jutro bo kabelek gdzieś posiałem :D

Te zrobione na prawdę są solidnie zrobione. Masywne , pancerne nic nie drgnie , dopiero słychać plastiki w passku :D

Macromy EXT.MW6 zaczynają robić robotę , zobaczymy jak dwa zostaną solidnie oj solidnie zamontowane :D

 

no to zaczynamy relację z poprawek drzwi. Wkurzało mnie , że coś tam pierdzi stuka itd itp. Pierwsze podejście do tematu było hmmm delikatnie mówiąc strasznie amatorskie. Aktualnie nadal jestem amatorem ale można powiedzieć, że z odrobinką teorii zaczerpniętej od Was :D

Co najgorsze przy pierwszym podejściu zabrakło mat, więc tak to wyglądało ...

post-6377-0-77489200-1312744859_thumb.jpgpost-6377-0-82495100-1312744878_thumb.jpg

Rozebranie drzwi i porządne odtłuszczenie ...

post-6377-0-75990000-1312744928_thumb.jpgpost-6377-0-44846200-1312744950_thumb.jpg

pierwsze paski taśmy dekarskiej ...

post-6377-0-62138600-1312745008_thumb.jpgpost-6377-0-57979600-1312745019_thumb.jpg

A tak całość ... :D

post-6377-0-79034300-1312745042_thumb.jpgpost-6377-0-80483300-1312745053_thumb.jpgpost-6377-0-31669500-1312745065_thumb.jpg

Coś podobnego do "jeżyka" :D

post-6377-0-73299700-1312745090_thumb.jpg

A tutaj plastiki , które mnie tak strasznie wkurzały. Każdy kto jechał passatem wie o czym mówię :D

Wyklejone klejem na gorąco każde łączenie , każdy pyknięcie , trzask itd ... trochę powyginałem te boczki żeby posprawdzać gdzie co pierdzi :)

post-6377-0-80550500-1312745136_thumb.jpgpost-6377-0-96113300-1312745147_thumb.jpgpost-6377-0-32829800-1312745169_thumb.jpgpost-6377-0-63183800-1312745181_thumb.jpg

Teraz błoga cisza nawet przy ostrym basie .. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super :) Jak ja wam zazdroszczę w tych nowych autkach drzwi... te stare totalnie się nienadają, a tutaj, rozkręcanie elementów, tyle możliwości, duże głośniki w drzwiach w standradzie, wystarczy dystans dorobić, bosko wg mnie... a u mnie kaplica...ech... Bardzo mi się podoba jeżyk :) Widzę że zbliża się nieuchronnie czas przeróbek drzwi u mnie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAcromik na sucho .... ładnie skacze zawieszenie :D

 

http://www.youtube.com/watch?v=hHmBSommHP8

 

Tutaj jak wszystko zamontowane .....

 

http://www.youtube.com/watch?v=lZolJhdahvo

 

Ten drugi filmik strasznie kiepsko wyreżyserowany ... :D Do tego słaba jakość dźwięku...

 

Nagrywane w strasznym pośpiechu i do tego z komórki .. (sorrry)

 

Efekt piorunujący ... i oto przede wszystkim chodzi :cwaniak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...