Skocz do zawartości

Wzmacniacz Peiying PY-B2H76R i skrzynia JBL GTO1214BR


killer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem nowiutki i nieużywany zestaw jak w temacie. Podłączyłem skrzynię pod wzm mostkując go a w instrukcji od wzmacniacza pisze że po zmostkowaniu moc wyjściowa wynosi 500Wx1 . Moc ciągła skrzyni (RMS) wynosi 300W a moc szczytowa 1200W. Po kilkuminutowym graniu na full głośności ze skrzyni zaczeło śmierdzieć. Zestaw jest podłączony poprawnie a impedancja w obu urządzeniach jest taka sama. Czy to mam zbyt mocny wzmzchol jak na tą skrzynię czy po prostu nowy sprzęt zawsze tak śmierdzi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama skrzynia gra elegancko. Potężne brzmienie. Nic nie charczy. Membrana nie skacze mocno. A ten zapach jest porównywalny tak jak by się kupiło inny sprzęt np. telewizor kineskopowy albo DVD i sie to uruchomiło . To jest jakby zmieszany zapach nowości ze spaleniem. ps a co to jest "przester" jak napisałeś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze poustawiaj filtry, no i z gainem nie przesadzaj daj się troszkę oswoic głośnikowi,wygrzac, a nie odrazu full, mam nadzieje ze go wtakim momencie niekatujesz, ja mialem ten glośnik ponad poł roku i gral dla mnie elegancko,bass głośny, mocny,odczuwalny, przy techno naprawde wymiatał,ale każdy ma swoje odczucia i wrażenia, dla jednego bedzie to nic specjalnego,dla drugiego coś nowego,wyśmienitego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz ktos powie ze nie ma czegos takiego jak wygrzewanie cewki, wiec sprostuje-chodzi o zmiekczenie zawieszenia aby lzej pracowało. Do tego momentu dobrze jest aby subik pracował z mniejsza mocą. Do tego uwzglednij ze to skrzynka BR wiec jest podatna na łatwiejsze uszkodzenie. Sterujac gałeczkami wzmaka, zwłaszcza GAIN, uwzglednij napiecie wyjsciowe RCA radia. Przy wzmakach kiepskiej jakosci dobrze zwrócic uwage na jakosc sygnału rca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gain mniej więcej na 3/4 skali, podbicie basu na zero.

 

 

Spokojnie z tym Gainem.. Szkoda ze nie wiecej.. A wiesz wogole jakie radio ma kolega killer? Wszystkie tak rozkrecasz na 3/4? Niewazne czy ma wyjscie 2V czy 5V?

jak kolega ma radio 4V to moga juz leciec takie przestery ze hej..

Edytowane przez zomer1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, gain na wzmacniaczu subwoofera mam ustawiony tak aby zgrywał się dobrze z przodem podłączonym pod wzmacniacz z wejściem max 2v.

 

Poza tym jest coś takiego jak sterowanie subwooferem, mają to juz nawet najtańsze radia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze ty masz radio z wyjsciem 2V nie znaczy ze killer tez takie ma. Wez tez pod uwage ze przy czestotliwosciach 50hz dajac lekkie przestery mozna wyciagnac wiecej. Ja mam radio z 5V wyjsciem, a dajac lekkie podbicie na mp3 potrafie generowac na wyjsciu ponad 8V, rekordowy wynik chyba 9.1V (ale to nie powod do chwały).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe ma co tutaj gdybać, głośnik zabijają zniekształcenia, nawet gdyby wzmak miał 500rms jak podaje producent to są spadki napięcia co przełożyło by się na około powiedzmy 400rms więc moc była by równa głosnikowi a żeby poczuć swąd głośnika trzeba by było potraktować go dużo większą mocą.

Kup mocniejszy wzmak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a żeby poczuć swąd głośnika trzeba by było potraktować go dużo większą mocą.

Kup mocniejszy wzmak.

 

ja mialem swojego czasu glosnik okolo 250W rms i potraktowalem go maxem z w/w peiyinga (oczywiscie bez przesterow kompletnie zadnych) i glosnik gral mocno ale nic nie smierdzialo i gra u kolegi do tej pory, mam wyjscia rca 4V

 

moc glosnika nie zabije, przestrowania go zabija

Edytowane przez Ricola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie mam napięcie rca na radiu. A model to Peiying PY8238U. Wczoraj gdy nie miałem jeszcze radia i śmierdziała skrzynia podawałem sygnał z laptopa. Dziś po podłączeniu radia na gotowo skrzynia przestała śmierdzieć. Jeżeli mówimy tutaj o napięciu sygnału to prawdopodobnie wczorajsze zdarzenie było winą laptopa. Widocznie napięcie sygnału z radia jest dla tego zestawu odpowiednie. Co myślicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw LPF w okolicach 80-100hz, gain mniej więcej na 3/4 skali, podbicie basu na zero.

 

Masz właśnie przed sobą identyczny zestaw jak autor i mu przedstawiasz gotową receptę opartą na odsłuchach i własnym wysterowaniu Twojego identycznego zestawu? Jeśli nie to bzdury piszesz i możesz jedynie zaszkodzić koledze.

 

A autorowi radzę przewertować forum, bo pełno razy było pisane o podłączaniu wzmacniacza w systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swego czasu posiadalem glosniczek taki jak ma autor tyle ze w BP i pod takim samym wzmakiem jak autor, tyle ze radio bylo peiying jakies tam na usb i karty, bez plyty (mysle ze to to samo w srodku jak ma autor) z suba faktycznie dziwny zapach szedl (takiego nowego sprzetu rtv) ale zadnej spaleniazny czuc nie bylo, a glosniczek byl ostro katowany, na max gain byl i loud tez ale o tym wstyd mowic :zawstydzony: (kazdy czasem potrzebuje sie wyzyc)

 

glosnik gra w bagaju kolegi do tej pory bez jakichkolwiek uszkodzen, spalenizny czy czegos podobnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetl postUżytkownik MB dnia 15 wrzesień 2010 - 11:07 napisał

Ustaw LPF w okolicach 80-100hz, gain mniej więcej na 3/4 skali, podbicie basu na zero.

 

 

Masz właśnie przed sobą identyczny zestaw jak autor i mu przedstawiasz gotową receptę opartą na odsłuchach i własnym wysterowaniu Twojego identycznego zestawu? Jeśli nie to bzdury piszesz i możesz jedynie zaszkodzić koledze.

 

A autorowi radzę przewertować forum, bo pełno razy było pisane o podłączaniu wzmacniacza w systemie.

 

 

Akurat nie mam przed sobą ale testowałem wiele tanich skrzynek jbl pod właśnie tym wzmacniaczem (tę również), i większość problemów które były ze śmiedzeniem głośnika oraz ogólnie pojętymi problemami było zbyt wysokie cięcie subwoofera oraz podbijanie basu w okolice maksimum, jeśli będzie dość nisko cięty to spokojnie przyjmie więcej mocy. Wiele osób które dopiero zaczyna zabawę tym temacie nie wie za bardzo do czego służą te pokrętła na wzmacniaczu, i nieraz już widziałem sytuacje kiedy subwoofer podpięty jest pod wzmacniacz na którym filtry ustawione sa w pozycji "full" a podbicie basu na maxa, bo tak gra najgłośniej, ale troszkę śmiedzi głosnik jak się go pokatuje.

 

 

A pytanie dlaczego śmierdzi subwoofer wydaje się dość retoryczne, poza tym śmierdzenie to dość subiektywne odczucie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje ze autor poprostu zbyt mocno poustawial przestery w radiu (loud) i gain na wzmaku...

 

killer, wylacz loud w radiu, podkrec na okolo 70% gain i bas bedzie potezny i glosnik ci podziekuje za to dluzsza praca. mialem taki sprzecik tak wlasnie ustawiony, nic nie smierdzialo, i gralo tak ze nie jeden z markowym wmzkiem zazdroscil mocy i lupniecia

Edytowane przez Ricola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Tak się złożyło że po 2 dniach użytkowania radia przestało się ono włączać. Dochodzi do niego napięcie co sygnalizuje czerwona dioda mówiąca o braku panela. Bezpieczniki na przewodach są dobre. Czy wiecie może o jakiś bezpiecznikach wewnątrz radii Peiying ?

Hehe.. zapytaj producentów :P Jeśli znasz chiński oczywiście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...