Skocz do zawartości

wzmacniacz cyfrowy a sq


arturbp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Robiłem ostatnio porównanie PS400M z cyfrowym Alpine wygrał PS ale różnica nie była aż tak duża jak na początku przypuszczałem. Co prawda był to test na skrzyni Closed przez co nie dałem szans rozwinąć skrzydeł PS-owi.

 

Czy zatem byłbyś skłonny opowiedzieć się za tym , ze w pasmie niskotonowym nie ma zdecydowanego faworyta gdy chodzi o stosowana technikę , a raczej decydująca jest jakościowa klasa wzmacniacza.

Edytowane przez nakamichi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie robiłem na "murzyńskich" bębnach czyli w paśmie około 60-80 Hz gdyż niższe częstotliwości bardziej czuję niż słyszę i przez to moja zdolność oceny jest mocno ograniczona. Miarowe uderzenia zespołu bębnów były bardziej równomierne fonicznie i sprężyste i miałem wrażenie że jestem w stanie "wyłapać" większą liczbę bębnów grających w tej orkiestrze. Możliwe, że powinienem porównywać również w inny sposób ale .... chętnie posłucham jak inni testują i oceniają te pasmo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie robiłem na "murzyńskich" bębnach czyli w paśmie około 60-80 Hz gdyż niższe częstotliwości bardziej czuję niż słyszę i przez to moja zdolność oceny jest mocno ograniczona. Miarowe uderzenia zespołu bębnów były bardziej równomierne fonicznie i sprężyste i miałem wrażenie że jestem w stanie "wyłapać" większą liczbę bębnów grających w tej orkiestrze. Możliwe, że powinienem porównywać również w inny sposób ale .... chętnie posłucham jak inni testują i oceniają te pasmo.

Czasami mam wrażenie , ze wzmacniacz cyfrowy lepiej "obrysowuje" dźwięk dużych instrumentów , jest bardzie sprężysty i "twardszy" . Dłużej obcowałem z Focalem FP 1.800 LE i tego moge polecić do instalacji SQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...