Skocz do zawartości

Filtry/karty do Helix HXA 400


rainer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem uzyskać informacji na temat filtrów w wzmacniaczu Helix HXA 400 MKII. Otóż gdzieś przeczytałem że dokupuje się do niego filtry HP/LP. W takim razie jakie filtry są zastosowane fabrycznie?

Na wzmacniaczu są przełączniki filtrów (High, Full,Low), ale nie ma potencjometru do ich regulacji, więc czy po podłączeniu przedniego zestawu i suba w mostku będzie to dobrze grało? Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem uzyskać informacji na temat filtrów w wzmacniaczu Helix HXA 400 MKII. Otóż gdzieś przeczytałem że dokupuje się do niego filtry HP/LP. W takim razie jakie filtry są zastosowane fabrycznie?

Fabryczny zestaw filtrów HP i LP jest ustawiony na stałe i zapewnia częstotliwość podziału na poziomie

około 80Hz 12 dB/oct. Nie mylić z częstotliwością odcięcia filtrów HP i LP.

Na wzmacniaczu są przełączniki filtrów (High, Full,Low), ale nie ma potencjometru do ich regulacji, więc czy po podłączeniu przedniego zestawu i suba w mostku będzie to dobrze grało? Pzdr

Powinno.

Edytowane przez nakamichi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Fabryczny zestaw filtrów HP i LP jest ustawiony na stałe i zapewnia częstotliwość podziału na poziomie

około 80Hz 12 dB/oct. Nie mylić z częstotliwością odcięcia filtrów HP i LP"

 

Czyli podłaczając pod ten wzmacniacz przedni zestaw i suba ustawienia filtrów będa musiał dokonać na samym radiu?

Edytowane przez rainer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Fabryczny zestaw filtrów HP i LP jest ustawiony na stałe i zapewnia częstotliwość podziału na poziomie

około 80Hz 12 dB/oct. Nie mylić z częstotliwością odcięcia filtrów HP i LP"

 

Czyli podłaczając pod ten wzmacniacz przedni zestaw i suba ustawienia filtrów będa musiał dokonać na samym radiu?

Będziesz mógł , a fabrycznie ustawione filtry powinny spełnić swoja role w większości instalacji , przy względnie równym ustawieniu poziomów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Nie wiem co masz na mysli pisząc "Będziesz mógł , a fabrycznie ustawione filtry powinny spełnić swoja role w większości instalacji , przy względnie równym ustawieniu poziomów".

Jeżeli na wzmacniaczu nie ma potencjometru do regulacji filtra dolno i górno przepustowego to raczej nie mam wyjścia i cięcia zestawu przedniego i suba będę musiał dokonać tylko na radiu. W takim razie jak mam ustawić przełączniki na wzmacniaczu? (chodzi mi o te High,Full,Low).

Tak naprawdę nadal nie czaje o co chodzi w tym wzmacniaczu z tymi filtrami. Nie można ich po prostu wywalić i puścić pełne pasmo, a cięc dokonać na radiu?

Edytowane przez rainer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Nie wiem co masz na mysli pisząc "Będziesz mógł , a fabrycznie ustawione filtry powinny spełnić swoja role w większości instalacji , przy względnie równym ustawieniu poziomów".

Jeżeli na wzmacniaczu nie ma potencjometru do regulacji filtra dolno i górno przepustowego to raczej nie mam wyjścia i cięcia zestawu przedniego i suba będę musiał dokonać tylko na radiu. W takim razie jak mam ustawić przełączniki na wzmacniaczu? (chodzi mi o te High,Full,Low).

Tak naprawdę nadal nie czaje o co chodzi w tym wzmacniaczu z tymi filtrami. Nie można ich po prostu wywalić i puścić pełne pasmo, a cięc dokonać na radiu?

A czego nie rozumiesz , czy jak nie ma czegoś do kręcenia to znaczy ,ze nie może działać.

napisze jeszcze raz , są tam "pełnoprawne" filtry zapewniające częstotliwość podziału pasma na poziomie

80 Hz . Jeżeli Ci to nie odpowiada i masz filtry w radiu , to możesz ustawić przełączniki w pozycji Full i dokonać podziału pasma z poziomu jednostki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jeżeli Ci to nie odpowiada i masz filtry w radiu , to możesz ustawić przełączniki w pozycji Full i dokonać podziału pasma z poziomu jednostki"

 

No i o to mi chodziło. Znalazłem info że dokupuje się do tego pieca "crossover card" które dzielą pasmo, ale w moim przypadku jeżeli mogę dokonać cięć na radiu, to nie ma chyba sensu wydawać pieniędzy na te karty?

 

Miałeś do czynienia z tym Helix'em?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jeżeli Ci to nie odpowiada i masz filtry w radiu , to możesz ustawić przełączniki w pozycji Full i dokonać podziału pasma z poziomu jednostki"

 

No i o to mi chodziło. Znalazłem info że dokupuje się do tego pieca "crossover card" które dzielą pasmo, ale w moim przypadku jeżeli mogę dokonać cięć na radiu, to nie ma chyba sensu wydawać pieniędzy na te karty.

Nie wiem , co ma sens. Opisałem możliwości podziału pasma na wzmacniaczu lub ustawień , gdy chcemy jej dokonać z poziomu jednostki.

Miałeś do czynienia z tym Helix`em

Można tak powiedzieć , raczej on miał ze mną :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Można tak powiedzieć , raczej on miał ze mną :rolleyes:"

 

Miałeś te dodatkowe karty czy ustawiałeś na wzmaku przełącznik na "full"?

Nie kupowałem dodatkowych kart , wystarczały mi te, które wkładane są fabrycznie.

Na jednej ustawiałem HP , na drugiej LP i zazwyczaj grało OK.

Edytowane przez nakamichi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze mną też MIAŁ do czynienia ten piec on i trochę tych jego ...crosscard-ów też.

Pomysł co najmniej ...dziwaczny (kupno ich, mając do dyspozycji radio z aktywnymi bajtlami :zawstydzony: ).

Poza tym do każdej regulacji trzeba było ściągać tę pleksę :kwasny: .

Jak nakamichi gada ustaw na full i tnij radiem bo istnieje sobie... 11-te przykazanie znasz je ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze mną też MIAŁ do czynienia ten piec on i trochę tych jego ...crosscard-ów też.

Pomysł co najmniej ...dziwaczny (kupno ich, mając do dyspozycji radio z aktywnymi bajtlami :zawstydzony: ).

Poza tym do każdej regulacji trzeba było ściągać tę pleksę :kwasny: .

Jak nakamichi gada ustaw na full i tnij radiem bo istnieje sobie... 11-te przykazanie znasz je ?

 

Wasylwek musisz zrozumieć mój brak większego doświadczenia (ogólnie) w car audio, stąd moje zapytanie. Z innej strony cały czas trafiają mi się jakieś "dziwaczne" piece, a to bez filtrów, z podwójnym zasilaniem i tu z "crossover card". Nie mówie że były złe ale nie trafiłem jeszcze na "normalnego" z gainami, filtrami itp.

 

"Jak nakamichi gada ustaw na full i tnij radiem bo istnieje sobie... 11-te przykazanie znasz je ?"

 

Zrozumiałem Twoje przesłanie....Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...