Skocz do zawartości

ile potrzebuje litrow ?


peres
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam, podobne tematy pewnie już były setki razy ale nie mogę znaleźć w internecie nic na temat mojego suba :(, oryginalnie był on razem ze skrzynia lecz chce zabudować go w podłodze bagażnika :) i nie wiem ile litrów ma mieć skrzynka ? ,głośnik to Vibe 12 (clik ) wiec proszę Was o pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam, nie chce zakladac nowego tematu. Chce zrobic skrzynke dla mojego Vibe, stara czarna wersja, 10" (1300W) 450W RMS. Rodzaj muzyki HH i czarne rytmy :) ale nie omieszkam dance-owych utowor oraz lady punk :) . Obecnie mam BR i chce zrobic sam closed dlatego wole zapytac wczesniej niz bedzie za pozno. Z tego co wyczytalem to 20 L ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam taka serie:

 

Czarny Vibe

 

A manual od vibe jest do żółtej serii, nie wiem dokladnie czym sie roznii, czy tylko tym ze moj jest 1x4Ohm a tamten 2x. Kolega z forum ma 23 L, tylko jak wymaga to pod moj gust ? Analogicznie myslac, od 20L do 25L ? Czy lepiej zrobic 20L a pozniej dokladac do srodka skrzyni jakas watoline co by "zwiekszyc" obj. skrzyni. Dokladnie mysle o tej Skrzyni Closed. Z gory dzieki za liczne wskazówki i rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

BlackAir 10B2+ :)

RMS power 400

Peak power 1200

Min, Input wattage 200

Diameter in inches 10”

Z- Nominal Impedance in Ohms single 4

Revc = DC voice coil resistance in Ohms 3.6

Fo = Free air resonance frequency in Hz 36.281

Sd = Piston area in square meters 45.239

Vas = Equivalent acoustic volume in cubic litres 36.207

Cms = Mechanical suspension compliance 90.179

Mmd = Diaphram mass in grams 125.606

Mms = Mechanical mass of cone and free air load in grams 131.139

BL = The magnetic strength of the motor structure 14.076

Qms = Mechanical Q factor of driver 2.854

Qes = Electrical Q factor of driver 0.593

Qtc = the system’s Q at resonance (Fc) 0.518

n0 = The reference efficiency of the system in % 0.363

SPL = Speaker’s SPL 1 watt at 1meter in dB: 85.613

 

Mam ten sam głośnik, chce... muszę zamknąć go w 18L i mam dylemat czy robić wentylacje czy zamknięta :|. Lubie ciśnienie, trochę HH j. kolega wyżej, ale z takiej pojemności niewiele uzyskam... co radzicie?? A może się mylę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...