Skocz do zawartości

wymiary skrzyni br do pionner ts-w308 d2


Ricola
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na poczatku chcialbym przeprosic za tak banalna prosbe, ale jstem zieloniutenki co do ksztaltu i wymiarow skrzyni, nie wspominajac juz o poslugiwaniu sie programm do liczenia skrzyni...

 

Planuje zrobic skrzynie z br rura, badz szczelina (obojetnie), pod pionner ts-w308d2.

Blagam kogos kto posweci chwile swojego cennego czasu na istote taka jak ja i wpisze te magiczne liczby w jakis program, ktory powie jakie sa wymiary i czy scianka tylnia czy przednia jest pochylona czy tez nie, czy moze lepiej wrzucic go w closed??

 

parametry TS podam jak znajde w necie :)

 

z gory dzieki!!!!

 

Nom. Dia.(In) 12 .

Qts 0,48 .

Qms 14,11 .

Qes 0,50 .

Fs [Hz] 33,7 .

Vas [l] 36,16 .

Vas [ft3] 1,28 .

Vd [l] 0,400 .

Vd [ft3] 0,01412 .

Sd [m2] 0,04597 .

Sd [ft2] 0,495 .

Revc [Ω] DUAL1.5 .

Levc [mH] (2000Hz) 2.18 (4Ω)

0.65 (1Ω) .

Xmax [mm] 8,7 .

Xmax [in] 0,34 .

Zmax [Ω] 99.13 (4Ω)

24.81 (1Ω) .

BI [Tm] 16.07 (4Ω)

8.04 (1Ω) .

Rms[Ns/m] 2,773 .

Mms [g] 184,95 .

Cms [m/N] 0,00012 .

Mg.Wt.[g] 2350 .

Flux Density [Gauss] 6800 .

Hag [mm] 10 .

Hag [in] 0,39 .

Hvc [mm] 27,4 .

Hvc [in] 1,08 .

VC.Diameter [mm] 55 .

Eff [%] 0,27 .

S.P.L. [dB] 91,0 .

R.M.S.Power [W] 400 .

M.M.P. [W] 1400 .

Sp. Displacement [l] 2,16 .

Sp. Displacement [ft3] 0,076 .

Recom. Enclosure [l] 35,4 .

Recom. Enclosure [ft3] 1,25 .

F0 (in Cabinet) 47,9 .

Q0 (in Cabinet) 0,682

Edytowane przez Ricola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam suba dobrze i powiem ci jedno-skrzynia closed. Widziałem kilka przypadków ze ten glosnik w BR palił sie z niewiadomych przyczyn. W closed chodzi w miare stabilniej tyle ze mułowaty jak diabli.

Peiying z 500watami bedzie akurat z mocą. Skrzyneczka 35litrów closed i bedzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to suba sobie wybrałeś hmmm wybitnego.

 

I to jeszcze w br.

 

 

nie wiem do czego pijesz ale jesli do jakosci to uwierz ze dobrze wiem co on soba prezentuje ten pioneer.

 

Gdybym mial pieniazkow jak lodu i trzymalbym je w lodowce z nowow na pewno bym nie bawil sie w skladanie samemu skrzyni tylko zlecil bym to odpowiedzniej firmie a glosnik kupilbym u dziadka w austrii, ktory robi parre glosnikow w roku jak mu sie chce, co jakoscia powalaja niejednego RE, morel, DLS i temu podobne.

 

 

zomer 1980 wasnie o taka odpowiedz mi chodzilo, dzieki wielkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja bym go do closed nie dawal bo i tak nie poprawi to jego szybkosci, niech przynjamniej daje z siebie wszystko. 45l @ 35hz i do przodu, przynajmniej troche miecha z plastikowej membrany wyjmiesz, a jak jest za głosny to go sciszysz po prostu.

Nie rozumiem po co sie ograniczać skoro i códów nie bedzie, wykorzystaj go przynjamniej na maxa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mastah22 z jednej strony masz racje ale ten glosnik przy wrzuceniu jakis zniekształcen przy mp3 potrafi palic cewke.. Miałem juz kilka takich glosników i zawsze tak samo brzmiało uszkodzenie. Wiec tutaj pytanie do urzytkownika-jak dobrej jakosci słucha kawałkow..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w closed rock'a naprawde da sie z tego posluchac, wiem ze bp przeciaga :zalamany: ale za to mozna z niego duzo wycisnac hlasu :rotfl: teraz gra w closed, jest cisneinie jest gleboki basik (miesko) ale miecho pojdzie dopiero jak wrzuce go w bp :hyhy: postanowilem wycisnac z niego 7-me poty, jak sie spali to sie spali, bedzie inny :wink: juz mam wymiary na bp, teraz tylko musze zebrac sie na realizacje :kwasny: a tu brak czasu, dlatego pomecze go jeszcze w kibelku :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wymiary masz z symulacji to szkoda twojej pracy na wykonanie bp...

 

nie wiem nawet co to jest ta "symulacja". Mam litraz komor podany przez producenta, sa tam 3 wymiary skrzyn:

rekomendowana:25,5l i 25,5l

maxymalna: 31,1 i 31,1

minimalna: 19,8 i 19,8

 

wybralem rekomendowana z racji tego ze teraz gra w rekomendowanym closed i jest grubo, wiec w rekomendowanym bp powinna byc gora miecha :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w piatek kupuje material (plyte 1,8cm wiorowa), kilo wkretow hartowanych i do dziela!! :hurra:

 

czlowiek nie bylby czlowiekiem, gdyby nie probowal ciagle czegos nowego.

 

dwoch lewych rak ani do mechaniki ani do stolarki nie mam, wiec to tylko kwestia zabrania sie wkoncu do roboty :wink:

 

jesli jednak bedzie to slabo grac, zawsze mozna wyjac glosniczek na wierzch i zrobic br :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybralem rekomendowana z racji tego ze teraz gra w rekomendowanym closed i jest grubo, wiec w rekomendowanym bp powinna byc gora miecha :D

 

Żebys sie nie zdziwił..

Moja dobra rada-zostawic go w spokoju w closed. To ze producent podaje-on podaje 3 rodzaje obudowy. Ale tylko po to aby dopasowac sie pod rodzaj muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebys sie nie zdziwił..

Moja dobra rada-zostawic go w spokoju w closed. To ze producent podaje-on podaje 3 rodzaje obudowy. Ale tylko po to aby dopasowac sie pod rodzaj muzyki.

 

wiec idac dalej Twoim tokiem myslenia w tej bp rekomendowanej powinien grac rowniez najlepiej z tych 3 bp. Zbuduje, sprawdze i sie przekonam

 

Swoja droga, dlaczego wszyscy ze "specjalistow" na forum bronia sie bp i wybieraja latwiejsza droge jaka jest closed albo br (nie uwzgledniajac rodzaju muzyki) czyzbyscie sie bali robic cos takiego bo nie wyjdzie i bedzie wam wstyd?? :zakrecony:

 

wychodze ze slusznego zalozenia ze matematyka sie nie myli, jedynie czlowiek moze sie pomylic. jesli jest litraz podany przez producenta wymiary juz mam pod ten litraz, wiec nie rozumiem co mozna zrobic zle??

 

wkladanie glosnika w closed i w br jest pojsciem na latwizne, ale nie mowie ze zlym wyjsciem, zalezy co kto czego wymaga od suba. Nie lubie ciagle tkwic w tym samym (closed, br), dlatego podejme sie budowy bp

Edytowane przez Ricola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wstyd, tylko bp gra charakterystycznie. zazwyczaj podbijając którąś częstotliwość, ale nie każdy takie rzeczy słyszy :P

ja rowniez slysze te buczenie w bp, ale zaleta jest to ze bp potrafi rzucic miechem jak trzeba, glosnik w niej gra w closed przez co jest bezpieczniej no i jest w srodku obudowy co uniemoaliwia uszkodzenie go, closed niestety nie, jednak jakosciowo gra lepiej, br zas przeciaga podobnie do bp i tez uwydatnia niektore czestotliwosci ale ci co ida latwiejsza droga mowia ze jest lepszy bo nie przeeeeeeciaga jak bp no i co wdg. nich NAJWAZNIEJSZE jest wielka tolerancja na blad w obliczeniach skrzynki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...