Skocz do zawartości

Problem z wyśietlaczem w Alpine CDA-9835R


rainer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z wyświetlaczem w moim Alpine CDA-9835R. Otoż po włączeniu silnika wyświetlacz ciemnieje i prawie nic nie widać. Jest to związane z funkcją "DIMMER" w której jest opcja : manual i auto. Jak włącze "manual" to wyswietlacz przygasa jak auto jest zgaszone i jak jest zapalone. Po włączeniu funkcji "auto" wyswietlacz jest podświetlany normalnie przy zgaszonym silniki a zaraz po jego uruchomieniu przygasa. Strasznie mnie to denerwuje ponieważ podczas jazdy w dzień po prostu nic nie widać.

Czy jest jakaś możliwość wyłączenia tej funkcji? Bardzo prosze o pomoc.

Edytowane przez rainer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odlacz z kostki isso kabelek pomaranczowy i po bolu ;)

dokładnie tak samo swojego czasu zrobiłem u siebie...ciekawe jest, że na kenwoodzie 8534 po podpięciu "illumination" radyjko ściemnia się po włączeniu świateł ale na alpinie nic nie było widać :( teraz mam c90r i nie widać nic zupełnie jak bym tych kabelków nie poprzepinał, nie wiem czy zdecydował bym się na tą jednostke jakbym o tym wiedział. Miał ktoś podobny problem? (zaznaczam, że przetwornica jest dobra i o ile w nocy jeszcze coś można na nim zobaczyć o tyle w dzień kompletnie nieczytelny)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ustawieniach nie możesz nic pokombinowac w tym swoim c90r? Ja w CDA-9835R po odłączeniu pomarańczowego kabelka mam ustawione teraz tak że wświetlacz jest cały czas podświetlany a jeśli chcę go przyciemnić to wchodzę w ustawienia (funkcja Dimmer) i ściemniam je.

Jednak w swoim samochodzie mam specjalny włącznik "illumination" i po jego wciśnięciu podświetlają sie wskazania komputera pokładowego nad wyświetlaczem i elementy zegarów. Ponownie naciśnięcie tego guzika powoduje gaśnięcie podświetlenia, dlatego też będę chciał podłączyć ten kabelek z kostki radia (dimmer) do tego przełącznika aby właśnie nim streować podświetleniem deski i radia. Mam nadzieję że to się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Soniaki tak mają ale można to zmienić , bo wystarczy folię pod wyświetlaczem wymienić (info przeczytane na forach > poszukaj lub napisz na PW do Ziutsane)

czytałem już, że się folię zmienia ale jakiś większych konkretów nie mogłem się doszukać...będę musiał tak jak piszesz uderzyć do Ziutsane skoro już przetarł szlaki to może podzieli się wiedzą. dzięki za sugestię :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...