Skocz do zawartości

Zestaw CA


Fazyreusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A co byś chciał wiedzieć ? Chińszczyzna i tyle.

 

Emil rządzi   :super: Tu nie ma co sądzić, jak chcesz coś dobrze grającego to daj znać to się coś dobierze i nie będzie to JBL i nie będą głośniki z tyłu, więc przemyśl sprawę. 

Edytowane przez stanec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsza Chińszczyzna niż seryjne radio i głośniki. 

 

To nie do końca prawda, bo jest dużo zestawów seryjnych w autach, które grają lepiej niż np. głośniki za 500 zł. Nie prawdą jest, że każde nowe głośniki zagrają lepiej niż te, które masz teraz. Pamiętaj, że trzeba też wygłuszyć przednie drzwi oraz założyć dystanse z MDF-u bo bez tego to basu nie będzie. 

Edytowane przez stanec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wygłuszaniu i MDF-ie nie pisze bo to 1. rzecz jasna 2. osobny temat. Auto jest, nie ukrywam stare :) i uwierz mi seria nie gra dobrze. Już dawno chciałem zmienić, dopiero teraz się za to biorę. Nie chce wyrzuć $$ płacąc jakieś firmie car audio, bo tak by było najłatwiej - macie auto i jutro ma grać!! Pytam się czy dla laika CA, można założyć ten zestaw, żeby się morda uśmiechnęła :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce wyrzuć $$ płacąc jakieś firmie car audio, bo tak by było najłatwiej - macie auto i jutro ma grać!!

Przynajmniej auto będzie grać.Ludzie którzy się znają zrobią to jak trzeba.

Wyrzucisz jak to napisałeś "$$" jak sam bez pojęcia się za to zabierzesz.Ile to ja się nasłuchałem systemów za grube"$$"(cytuję Ciebie)a grające że pożal się...

Ktoś z pojęciem z temacie zrobi miło brzmiący systemik z niewyszukanych komponentów nawet tego nielubianego przez wielu JBL'a.

I przy okazji co jest nie tak z tą marką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw przedni kosztuje z tego co patrzyłem około 380 zł. Za niewiele więcej bo za 400zł można wyrwać nowe HSK, np. tutaj: Hertz HSK 165 Są to głośniki sprawdzone i w tej cenie naprawdę godne uwagi.

 

Z JBL-em jest tak, że jak się tylko usłyszy tą nazwę to większości (również mi) kojarzy się ona z głośnikami w tylnej półce lub niskiej jakości systemami przednimi i dudniącymi subami w BR. Podobnie jest z innymi firmami jak Piżdżing i Boschmann, co prawda czasem zdarzy się coś względnie godnego uwagi, ale co kto lubi.

 

Brat zanim kupił R6a miał jakieś właśnie JBL-e z przodu i grały pod radiem, porażka ale jak podłączyliśmy je pod piec to już nawet trochę kickały ale generalnie nadal było bardzo słabo.  Może to stereotyp i mit o słabych produktach tej firmy ale myślę, że skądś to się wzięło. Czasami lepiej postawić na sprawdzone rozwiązania. 

 

 

Edytowane przez stanec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw JBL w MM kosztuje 249zł
:)
wczoraj patrzyłem (taniej niż na alledrogo). Te co podałeś to 160mm, u mnie na front wchodzą 130mm. Nasuwa się kolejne pytanie czy wkładać oryginalnie 13 np.
:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy też grubo stawiać na 16? No tak ale odpowiedz będzię, że kto co lubi Ja np. wole jakość a nie głośność

Jak wolisz jakość to odpuść 13 ...wymiękną przy pierwszym lepszym, dynamicznym kicku.

Niektóre dają radę (jakoś tam ) ale jak ktoś pisał, w miarę jedzenia apetyt rośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyszukałem nie problem jest zrobić z 13 -> 16 :) a i widzę cenowo, że kosmiczniej różnicy nie ma. To weźmy przykładowo te głośniki Hertz HSK 165 na przód, na początek będą zasilane z radia (potem się pomyśli). Skrzynia pod ten wzmacniacz i powinno grać :) Nic nie pozostaje jak brać się do roboty!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz może kolego coś więcej...co już masz, jaki samochód, czego oczekujesz i ile jesteś w stanie na to wydać pieniążków to zapewne łatwiej będzie nam coś doradzić/wyleczyć Cię z tych "odpustowych" marek, a skłonić bardziej w kierunku może i mniej w Twoim przekonaniu renomowanych firm za to oferujących o wiele więcej pod względem dźwięku, a jeśli do tego nie boisz się używanych sprzętów to nie powinno być źle :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm..co mam :) no więc mam skrzynie + wzmacniacz. Zostaje jeszcze do zakupu radio i głośniki front. Planowałem wydać na to +/- 600-800zł.

Zawsze chciałem mieć radio Alpine, taki kaprys :P Co do głośników to rzeczywiście fajne są te Hertz HKS 165, ale tu już jest cena. No i podstawa to Clio I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze fajne JBL GTO 6508C na przód. Znajomy polecił mi radio Clarion'a (troszke droższe, ale i tak w dobrej cenie - lepszej nie znalazłem) model CZ 509. I jeszcze jedno, bo nikt nie wspomniał o wzmacniaczu. Ten co ja mam to jest 2-kanałowy, no i tu mamy mały problem. Czy z braku funduszy mogę na razie zainstalować ten co mam i z biegiem czasu kupić 4-kanałowy i zamienić?? Np. GTO 504? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...