Skocz do zawartości

Wzmacniacz pod tweetery Scan Speak D2904-60000


pawelszu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

MAm takowe tweetery zasilone wzmacniaczem Protvision Reality 284

No i cos ta parka za bardzo nie chce ladnie zagrac - za bardzo mi to piaszczy.

Podejrzewam tez ze moje radio (fabryczne bose w Mazdzie) nie nalezy do nawet sredniej półki i mocno piszczy.

Dlatego poszukuje wzmacniacza pod te glosniki - najchetniej cos niewielkiego który łagodnie je napędzi.

No i zastanawiam sie na audisonami VR 203 lub 209

Jak to zagra w porównaniu do Protoviona?

Wiem ze niewiel osób miało doczynienia z ty malym niemieckim cudeńskiem... ale moze sa tacy co słuchali ScanSpeaków pod Audisonem i moga sie podzielic opinią.

 

Pozdrawiam

Pawełs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Cię łamać ale... ProtoVision to ewidentna klucha ( jak on nie "ułagodził" to będzie ciężko ).

 

Stawiam 80%, że bolączka siedzi u źródła.

Jak stenec pisze daj wiecej namiarów co do aplikacji.

 

Co Cię bede, zwodził Scan potrzebuje "towarzystwa" ... (mam podobnego i jest strasznie hmm... precyzyjny )obnaży każde ogniwo systemu a tu stawiam na radyjo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zejdź niżej 2500/3000 kHz i łagodniej na 12dB/okt.

To spore zmiany powinny zdrowo pozmieniać.

 

Co u dołu?

Moje w 3 way tnę około 3800 kHz na 12 dB, na jesień podziałam z 2 drogami i dam im około 2000 Hz w górę ( na pewno dadza radę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie graly ciete na 5,2 /6db/oktawa pod gienkiem 100 i nic nie piaszczylo(w 2-wey-u z 18 revelkiem)az wszyscy sie dziwili :przestraszony: ze ten scan nie piaszczy... a do takiego ciecia wystarczy kondensator :krzeslem: Edytowane przez maniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gienek ST100 u mnie również był grany, ale nie do końca wpasował się w moje gusta, właśnie ze względu na zbyt piskliwe granie :P. Jeśli autor tematu chciałby posłuchać tweeterków pod Gienkiem to u mnie Stereo 100 leży na półce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie grają pod Zapco Z50 , krótko je mam ale po przejściu z w miarę "ludzkiego" budżetu na Scany był ...szok totalny o ile budżety trzeba było kręcić treblami na plus by było jakoś dobrze (lubię górę :rotfl: ) o tyle jak podstawiłem te to jest idealnie na "DIRECT".

Wciąż zastanawiam się co jest tego powodem (prócz klasy) czy standardowo oszukana efektywność w budżetowcach czy ..."trafienie" :super: z cięciem.

 

Ja bym nie rzeźbił w g... :kwasny: zanim nie podłączysz ludzkiego źródła ten Proto to bardzo udany (na górę-srednicę) piecyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie grają pod Zapco Z50 , krótko je mam ale po przejściu z w miarę "ludzkiego" budżetu na Scany był ...szok totalny

Ty masz inny glosnik (kolec) to jest kopulka ,i ze wzgledu na to Twoje maja zupelnie inny profil brzmienia ,ten scan ma gorke na 12,5k dlatego tak piaszczy a jak go chtos zle potnie zapiaszczenie murowane :zalamany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety przy zwrotnicy pasywnej nie mam zbyt wielu mozliwosci zmiany ciecia.

A przerówka to dla mnie rzeczy zbyt skomplikowana (kiedys miałem problem ze zrobieniem LPada)

 

Zastanawiam sie tez czy moje wyjscia RCA sa poprawnie wyprowadzone.

Niestety nie wiem czy koles który to robil wyprowadził je na koncu toru przetwarzania czy tez moze ( w co zaczynam wątpić) tuz za żródlem.

Moze mozecie polecic kogoś w Wawie kto zna sie na takich wyprowadzeniach i moze ewentualnie przerobic to.

Zastanawiam sie tez na taką przeróbka która podeslał mi kolega Krzysiek - http://ccca.pl/forum/viewtopic.php?f=4&t=10

Niestety na razie dla mnie to zbyt duzy koszt, pozatym firma jest z Wroclawia, nie wiem czy kros w Wawie dałby rade tak to rozdłubać.

 

Generalnie musze spróbowac przestowac na tweeterach jakis inny łagodny wzmacniacz i wtedy bede wiecej wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz inny glosnik (kolec) to jest kopulka ,i ze wzgledu na to Twoje maja zupelnie inny profil brzmienia ,ten scan ma gorke na 12,5k dlatego tak piaszczy

A ponoć kolec miał być ..."brzytewkowaty" :cwaniak: a ta kopułka "milejsza" :kwasny:

 

 

Kolec:

http://obrazki.elektroda.net/13_1281513497_thumb.jpg

 

Kopułka:

http://obrazki.elektroda.net/78_1281513557_thumb.jpg

Faktycznie maniek słusznie godo :super: . (się zna ) :hurra:

Ta kopułka powinna być wysoko uciachana co nie bardzo do 2 waya pasuje.

Ale kolejny raz powtórzę przy tym radiu to będzie "błędne rycerstwo".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Albo po prostu nie kierować jej bezpośrednio na twarz tylko pod większym kątem, wtedy podbicie powinno się wyrównać taj jak jest na wykresie przy 90 stopniach. Może niech właściciel powie jak ma obecnie skierowane te tweetery?  Edytowane przez stanec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie kipiłem je dlatego bo mi sie strasznie podobały jak sluchaem ich u kolegi SOBIH pod Sony M1.

Tylko on miał jakąś jednostke sterujacą Pionieera.

 

Moge kupic nowy wzmak ale max co moge przeznaczyc na to to ok 500-600 zł.

A A4 za tyle nie kupie wiec wole sie nie denerwowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...