Skocz do zawartości

Wzmacniacz pod tweetery Scan Speak D2904-60000


pawelszu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przegladam ten wykres kopułki i powiedzcie mi (tylko sie nie smiejcie) te charakterystyki wzgledem stopni to sa ustawienia tweteera wzgledem odbiorcy dziwieku?

Np 180 stopni to na wprost a 90 to zupełnie z boku?

czy dobrze mysle czy chodzi o cos innego?

 

pozdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, o to chodzi  :) Tylko na tym wykresie jest jakoś dziwnie oznaczone, bo na wprost powinno być 0 stopni a tu jest 180 ale generalnie w przypadku tego tweetera im jest on mniej w japę tym bardziej się wyrównuje charakterystyka (czy inaczej opada w określonym przedziale częstotliwościowym).  Chyba, że w jego przypadku według wykresu im bardziej jest na wprost twarzy tym jest łagodniejszy  :zakrecony:   Edytowane przez stanec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie w twarz

Pierwsze ustawienie miałem wlasnie tak i aż mi zeby zgrzytały

Teraz ustawiłem na luterko wsteczne czyli tak ok 30 stopni i jest troszke lepiej.

Nastepne próby przy ustawieniu na wprost siebie czyli ok 45 stopni.

 

No i czekam az wróci z wypozyczenia mój Audison lrx zeby sprawdzic czy przypadkiem ten Protovision nie jest jakims wyjatkiem i nie ostrzy.

Jezeli okaze sie ze na audisonie tez jest kiepsko pozostanie mi chyba tylko zmiana tych SS na cos innego.

Albo oddanie całości w rece fachowca zeby cos wycinsnął z moich klocków ( bo ze mnei to typowy amator)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polk audio

 

Radzio dobrze gada :ok: .

 

Są 4 ohm i nawet mocno :D jakościowe tyle, że jak słychać nie pasuja Scanom

 

 

Torem mańka idąc jakies podbicie sie robi.

Radio pomijam :kwasny: bo resztę stuffu masz godną.

Ja bym pomyślał jak we flaki fabryczniaka wsadzić grające radyjo wtedy można powalczyć.

 

Jak klecisz 2 way to wypadałoby wofery umieścić nieco ...wyzej niz na samym (standardowym) dole i lekko wycelować w górę, wtedy można im dać nawet do 5000Hz.

Kolce dają radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chyba jednak nie obejdzie sie bez zmiany radia i modyfikacji lub zrobieniu od podstaw nowych zwrotnic.

Zastanawiam sie czy da sie tak zintegrowac jakies radio z moim fabrycznym zeby obsługiwalo sterowanie z kierownicy i moze nawet tez klawisze z radia fabrycznego zeby sterowaly radiem (radio bym chiał gdzies schowac a odtwarzanie z dolozonej zmieniarki)

Widziałem pewna przeróbke tez mazdy gdzie kolega wstawił procesor dzwieku h600 i tak to zinegrował z radiem fabrycznym ze wszytko działało z fabrycznego http://ccca.pl/forum/viewtopic.php?f=4&t=10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem pewna przeróbke tez mazdy gdzie kolega wstawił procesor dzwieku h600 i tak to zinegrował z radiem fabrycznym ze wszytko działało z fabrycznego http://ccca.pl/forum/viewtopic.php?f=4&t=10

 

I zapewniam Cię że działa i to bardzo dobrze ...działa sterowanie z kierownicy i oryginalna gałka głośności, pełna integra ...tuning radia ( oryginał po RCA to niestety qpa i możesz jeszcze lepsze grajki kupić i nic z tego nie będzie )...sygnał do proca po optyku i nie musisz martwić się o jakość źródła.

 

Co do tego scana ( TEC LS29 Neo ) to niestety u mnie też się nie sprawdził ...pewnie taki urok Mazdy 6 i jej akustyki ...a są auta w którym ten głośnik zagra super ...trwają poszukiwania następcy.

 

pozdrawiam

Edytowane przez MARER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z urlopu :rolleyes: .

Nie za bardzo rozumiem wykres "kopułki" a w zasadzie oznaczenia 180 , 90 i 0 St. Według mnie powinny być 0 , 45 , 90 ale .... nie wie co autor miał na myśli.

Pawelszu , jeśli masz możliwość spróbuj umieścić tweetery w lusterkach "osią" wzdłuż samochodu. Może trochę to dziwaczne ustawienie ale jeśli mam rację i środkowy wykres dotyczy 45 St - to przy takim ustawieniu uzyskasz równomierną efektywność w całym paśmie tweetera 1-18 kHz. Z prawą stroną będzie wtedy chyba trzeba coś pokombinować zmieniając lekko kierunek w poziomie. Takie ustawienie eliminuje większość "rykoszetów". Oczywiście tylko sugeruję i warto abyś spróbował i opisał własne wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Ja dodam od siebie problem lezy w zwrotce lub radiu mialem wczesniej alpine 9886 nie moglem dojsc do ladu zmienilem na eclipse 8445 i zaszla zmiana w calym miom audio dodam ze mialem tez clarion 958rmc i gralo fajnie jezeli chodzi o gore ,zmien radio!!!!i po problemie ale nie na alpine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam od siebie problem lezy w zwrotce lub radiu mialem wczesniej alpine 9886 nie moglem dojsc do ladu zmienilem na eclipse 8445 i zaszla zmiana w calym miom audio dodam ze mialem tez clarion 958rmc i gralo fajnie jezeli chodzi o gore ,zmien radio!!!!i po problemie ale nie na alpine

 

 

Mialem te radia na 1 aplikacji jezeli koledze chodzi o wyeliminowanie swistu to niech pokopie najpierw w zwrotce lub zmieni radio mialem z alpine roczny problem ten co kolega 9886+imprint (tylko do czasow i korekcji) nie moglem dojsc do ładu zmienilem na clarion lał kluchy ale bez swistu potem eclipse i na tym etapie nic juz nie zmienie moze dla testow jak bedzie jakas 7998 to sie pobawie.Bylem o krok od zmiany moich ls neo29 dobrze ze tego nie zrobilem jestem zadowolony tez wam tego zycze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...