Skocz do zawartości

Podłączanie głośnika dwucewkowego 2x2 Ohm


Ricola
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W zwiazku z tym, ze "szukajka" forumowa od dluzszego czasu albo mnie nie lubi, badz odmawia posluszenstwa (nie moge znalezs poprzez nia takiego tematu) zakladam temat o podlaczeniu subwoofer'a 2x2Ohm pod mostek wzmaka stabilnego w mostku w 4Ohm.

 

Mam wzmak o mocy (w mostku) jakies 450W RMS przy 4Ohm. Mam zamiar kupic jakiegos pioneera 2x2Ohm z serii champion (30cm). Pisza w oipisie aukcji ze mozna to roznie podlaczyc. Teraz moje pytanie: Jak?? jakie sa sposoby podlaczenia go najefektywniej pod taki wzmak. Moj wzmak na kanal daje 200W rms (dwukanalowka) przy 4Ohm, a przy 2Ohm 300W RMS. CZy moge taki glosnik podlaczyc tak, ze kazda z cewek pod osobny kanal z czego na kazda pojdzie po 2Ohm i glosnik dostanie wtedy 600W RMS?? czy jednak to niejest najlepsze rozwiazanie?? jesli tak, lub nie prosze wyjasnic mi dlaczego :zawstydzony:

 

Nie chce w tym temacie odpowiedzi typu: "poszukaj", "szukanie nie boli" itp. (bo szukam, szukam i znalezc nie moge!!) a nie bede calego forum recznie wertowal bo nie mam na to czasu. Nie oczekuje tez odnosnikow do innego tematu, bo interesuje mnie jasna i zwiezla odpowiedz na MOJE pytanie, nie na inne podobne, chyba ze ktos mial identyczny dylemat.

 

wdzieczny bede za lopatologiczne wyjasnienie mi zagadnienia, na pewno bylo to juz nie raz poruszne na forum, ale jestem poczatkujacym uzytkownikiem CA wiec wybaczcie, kazdy musi sie nauczyc podstaw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli na wzmaku musze miec zmostkowane wyjscia i podlaczyc + wzmaka do plusa jednaj cewki i - wzmaka do - drugiej cewki, a pozostale + i - na glosniku polaczyc ze soba i wtedy glosnik dostanie pelnie mocy, tak??

 

jesli mam wzmak podlaczony do wyjscia RCA tylko na "SUB" z radia to idzie sygnal mono, przy czym ten syganl mam rozdzilony koncowkami "Y" na dwa kanaly (slyszalem ze tak mozna zrobis cos w rodzaju monobloka)i moglbym podlaczyc wtedy kazda z cewek pod osobne kanaly na wmzku co daloby moc na glosnik ok 600W RMS i zniklby wtedy problem z regulacja jednego i drugiego kanalu (bylyby takie same :D )CZy jednak zle mysle??

 

wtedy tak bym mogl podlaczyc glosnik 2x4Ohm bez uszczerbkow na wzmaku czy cewce glosnika, prawda?? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlaczenie osobno cewek pod osobne kanaly w 2ohm tez jest mozliwe ale nie wnosi nic do kwesti mocy , mostek to 2x kanal przy 2ohm wiec wartosc bedzie ta sama , a przynajmniej tak mi sie wydaje :D

Sanders a czy każda cewka w głośniku nie powinna dostawać jednakowej mocy? Przy podłączeniu każda cewka osobno do kanału raczej po równo nie pójdzie na nie. Mostek da jednakową moc na dwie cewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano 19 minut temu

 

Wyświetl postUżytkownik sanders156 dnia 08 sierpień 2010 - 16:58 napisał

Podlaczenie osobno cewek pod osobne kanaly w 2ohm tez jest mozliwe ale nie wnosi nic do kwesti mocy , mostek to 2x kanal przy 2ohm wiec wartosc bedzie ta sama , a przynajmniej tak mi sie wydaje :D

 

Sanders a czy każda cewka w głośniku nie powinna dostawać jednakowej mocy? Przy podłączeniu każda cewka osobno do kanału raczej po równo nie pójdzie na nie. Mostek da jednakową moc na dwie cewki.

 

 

Powinna byc rozlorzona rowno i jak najbardziej ja wole podpinac pod mostek ale teoretycznie podlaczona kazda ceka pod osobny kanal moze dostac identyczna moc... a czy to osiagnie to inna sprawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...