Skocz do zawartości

Mocowanie pleksi w zabudowie!


Maciaty
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko,

 

Mam na dniach zamiar zrobić zabudowę dla wzmacniaczy i chciałbym, aby były one widoczne pod pleksą jednakowoż nie mam żadnego pomysłu jak tą pleksi zamontować do górnej płyty w zabudowie. Mógłby ktoś podrzucić jakiś pomysł.

 

Dzięki,

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz poprostu plexi przykręcić od spodu do płyty krótkimi wkrętami tak żeby nie przeszły na drugą strone? No chyba że plexa ma być na równo z ramką to możesz też w ramce (przez którą ma być widać wzmacniacz/e) poprzyklejać cienkie listewki (od przykręcania mogą popękać) na odpowiedniej wysokosci tak aby plexa oparłą się na nich i tak jak kolega mówił na wcisk wtedy. Boczne scianki będą ją trzymać i do dołu też nie wpadnie bo będą listewki. Mam nadzieje że wiesz o czym mówie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na silikon bezbarwny ?? możesz poprzyklejać później wyciąć nadmiar żeby nie było widać.Też nad tym kiedyś myślałem tylko ja dookoła bym dał teownik aluminiowy jego przymocował do płyty i wtedy i do niego plexa na silikon.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zrobić tak jak pisał Emil, chyba masz jakiegoś stolarza u siebie, drogo cię to raczej nie będzie kosztowało a będzie najlepiej, pleksa będzie na równo a jak potrzebny ci bagażnik do przewiezienia czegoś to wyciągasz pleksę, wstawiasz płytę i nie porysuje ci się, a jak zrobisz pleksę na stałe to różnie bywa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za pół roku wymienisz na szybe...

plexi za bardzo sie rysuje, temat przerabiałem w mojej pierwszej zabudowie, jakies 10 lat temu

 

Potwierdzam. Mimo że mam pleksę nie w podłodze, ale w oparciu kanapy, to niestety mocno się porysowała. Wiele jej nie trzeba było , wystarczyło przetarcie szmatką. Jest cała porysowana. Dlatego teraz mam w planie wymienić ją na szybę.

Jeżeli chodzi o sposób montażu, mam podfrezowaną lekko płytę od wewnątrz, a pleksę wklejoną na gluta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam żadnego pomysłu jak tą pleksi zamontować do górnej płyty w zabudowie

Pasowanie na wcisk jest najbardziej skuteczne, od spodniej strony zabudowy możesz na dwu krawędziach podkleić/podkręcić na dwóch bokach otworu płaskowniki alu delikatnie wysuwając je w światło otworu. Po oklejeniu tkaniną alu nie będzie widoczne. Zamiast plexi doskonale sprawdzi się szkło okienne nietłukliwe, są to dwie warstwy szkła z folią między nimi, krawędzie oczywiście zmatowione muszą być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Z tego co wiem poliwęglan mniej rysuje się od plexi, dlatego też bardziej ten materiał brałem po uwagę.

mastah22@Poszło PW :)

Myślałem o rozwiazaniu z folią (a właściwie o podklejeniu nią plexi z wierzchu, żeby się nie rysowała) w sumie dalej nad tym myślę.

A może ktoś stosował płyty z PCW :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...