Skocz do zawartości

Problem z izolacją w drzwiach przy głośniku


kraszan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Państwa,

 

Mam następujący palący problem, który potrzebuję szybko rozwiązać. Otóz posiadam Xsarę Picasso, w której audio jest _słabe_. Odkręciłem głośniki i zobaczyłem, że są one uwięzione w białej piance izolacyjnej (na zdjęciu tam jest wyrwana pianka, wchodziła ona do środka i tworzyła szczelną "puszkę") - wyciąłem ją i wszystko zaczęło lepiej grać. Niestety, po wycięciu tej folii zauważyłem, że do środka auta przez drzwi dostaje się woda. Rozebrałem drzwi i teraz myślę jak to naprawić. Fabryczna izolacja kosztuje 125 złotych za sztukę - dużo. Co można zrobić, co kupić, jak się zabrać, aby woda nie dostawała mi się do środka auta? Mam wyjazd wakacyjny w niedzielę i musze to jakoś naprawić - oryginalnie jak wspomniałem była taka puszka z pianki - jest na dokumentacji serwisowej.

 

Albo może ktoś zna we Wrocławiu jakiegoś "magika" co szybko zrobi (drzwi rozbiorę sam) i zapewnie, że wody nie uświadczę?

 

Pozdrawiam!

post-4537-054783400 1280875685_thumb.jpg

post-4537-077279400 1280875705_thumb.jpg

post-4537-064392900 1280875709_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pomoc. Rozebrałem drzwi i jako, że bałem się uczyć korzystania z mat bez opalarki, z suszarką i mając z nimi do czynienia 1 raz w życiu, wybrałem piankę PE taka jaka jest fabrycznie. Utworzyłem taki daszek na połowie obwodu koła głośnika, wygląda na to, że nie cieknie - sprawdzone po myjce. Tak więc jeszcze raz dziękuje za pomysł daszku.

 

leonsr60, jeżeli coś by się zepsuło z daszkiem, przeciekać woda, odezwę się do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...