Skocz do zawartości

Dobór subwoofer'a


Sqizzy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jestem w trakcie poszukiwania subwoofera do mojego zestawu.

Jako przedni zestaw mam Vibe Black Air6, pod Magnatem RX44. Chciałbym pod mostek kanału 3 i 4 podpiąć subwoofer, moc jaką osiąga RX44 po zmostkowaniu to ok. 325w. Tak więc szukam czegoś w okolicach 300w rms. Nie zależy mi na łupaniu, lecz na miękkim przyjemnym uzupełnieniu przodu.

 

Poza przyzwoitym dźwiękiem zależy mi na wymiarach skrzyni, nie chciałbym aby subwoofer zajmował mi połowy bagażnika.

 

Szukałem używanego Re Audio SR10, ale niestety dwa tygodnie poszukiwań nie przyniosły efektów. Koszt nowego wraz ze skrzynią zdecydowanie przekracza mój budżet.

 

 

Na allegro jest Powerbass S-10 w closecie i niezbyt dużej skrzynce w cenie 289zł:

 

- http://allegro.pl/item1159208955_powerbass_s_10_subwoofer_275w_rms_skrzynia_mdf_waw.html <- Powerbass S-10

 

Zastanawiam się również nad słabszym, lecz firmowo lepszym subwooferem Rockford Fossgate

 

 

 

jeśli chodzi o budżet, okolice 400zł są realne. Może jakieś propozycje?

Edytowane przez Sqizzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam podobny problem z doborem suba na, ktory uzupelni przod. Zastanawialem sie nad w/w Hertz'em ES250 ale czy nie bedzie zbyt slaby?? mam na przodzie zestaw odseparowany GMS 960XT z jedwabnymi tweeterami na zwrotnichach (wszystko z GMS), jednostka sterujaca to SONY CDX-GT929U. Calosc gra bardzo ladnie i czysto. Brakuje jednynie tych najnizszych tonow, mimo ze radyjko ma filtr dolno przepustowy to jednak basu jest zbyt malo... Na suba nie chce wydawac majatku, bo nie zalezy mi na wyginaniu dachu, tylko na mieciutkim basie (szybkim i zwiezlym, nie ciagnacym sie) slucham przewaznie rock'a, ale i nie pogardze tym co graja w ESKA (chodzi o rodzaj muzyki)

 

Co mozecie polecic zeby gralo czysto, miekko i szybko?? Bardziej zalezy mi na jakosci jak na mocy (wzmak jaki narazie mam to ten peiying o ktorego tyle jest wojny na kazdym forum, ale kupilem baaaardzo okazyjnie wiez grzechem bylo nie wziac) docelowo wzmak tez ulegnie zmianie :)

 

licze na wasze propozycje co do suba (chcialbym jakigos closed'a) bedzie to "basic" w honda civic 5 generacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialbym cos szybkiego. Skrzynki na alledrogo z Hertz'em DS 250 (150W RMS) sa po 213zl z przesylka. Wiecej bym nie chcial wydawac, ale jak bedzie 50zl wiecej to nic sie nie stanie. Myslalem nad GMS 250 ale Hertz jest chyba lepszym rozwiazaniem.

 

ten wzmacnacz peiying to py-2h76r i moze naprawde duzo z siebie dac, ale ja chce cos do uzupelnienia pasma, nie do zagluszania wiejskiej potupajki :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tez wlasnie myslalem i kupilem sobie blaupunkta 30cm closed GT mk II. nie jest to moze szczyt osiagniec, ale byl stosunkowo przystepny cenowo, dostepny od reki (na czym mi zalezalo) i nie gra tragicznie, moim zdaniem nawet komponuje sie ladnie z reszta sprzeciku jak sie go dobrze wysteruje :chytry: nie mam jeszcze wymagan audiofilskich i jak narazie pasuje mi ten sub. Kiedy bede chciec wiecej, zawsze moge wymienic glosnik w skrzyni, ktory bedzie lubil male litraze :hurra:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!! spkojnie!! niegdy nie slyszalem suba z wysokiej polki, wiec nie mam porownania... najlepszego jakiego mialem to jbl 1204BP wiec dla mnie wystarcza,

 

co do halasu to juz z tego wyroslem, jbl potrafil wyginac dach i wcale mnie to nie cieszylo...

 

lubie sluchac rock'a, bylem na niejednym koncercie i muzyke jaka chcialbym osiagnac to wlasnie cos podobnego do koncertu, jednak wiem ze z moimi zarobkami to nie mozliwe, wiec mam choc namiastke tego co dzieje sie na takich imprezach.

 

moze moj zestawik nie odzwierciedli tego w 100% ale robi to z zadowalajaca mnie jakoscia i glosnoscia, wiec stwierdzenia, ze dla kogos glosnik nie gra bo............ Nie sa adekwatne dla drugiej osoby

 

mimo wszystko dzieki za opinie, napewno dlugo ten zestaw u mnie nie pogra (odseparowany gms) bo mialem przed nim hertz ESK i tamto gralo lepiej (chodzi o wysokie tony, ale tamto bylo 2x drozsze).

Lubie zmiany i lubie startowac od poczatku, nie zaraz od wysokich lotow, bo pozniej mozna szybko spasc :P

 

musze miec porownanie co do jakosci suba, bo naprawde nie wiem o co wam wszystkim chodzi odnosnie jakosci czegos co robi tylko bum, bum, bum. Jesli ktos z okolic Gorzowa wlkp chetnie bym sie spotkal i posluchal czegos "lepszego"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...